منطقه اورلا ازمیر

منطقه اورلا ازمیر

منطقه اورلا در ازمیر

اورلا گوشه ای بی نظیر در منطقه اژه با خط ساحلی به طول ۴۰ کیلومتر،‌ آبی بی کران دریا و طبیعت فوق العاده زیبا می باشد. اورلا با مناطق زیبایی که در انتظار کشف توسط بازدیدکنندگانش می باشد، از جمله مکان هایی است که سفر و یا زندگی به یاد ماندنی و خاطره انگیز را برایتان رقم خواهد زد.(منطقه اورلا ازمیر)

منطقه اورلا ازمیر یک شهر کوچک در استان ازمیر است که به خاطر خوراکی‌های خود مشهور بوده و یک سفر روزانه به مزارع و تاکستان‌های آن می‌تواند برای خرید ملک در ازمیر و گردشگران جذاب باشد.

منطقه اورلا ازمیر که در فاصله 35 کیلومتری از مرکز ازمیر قرار دارد،‌ با نزدیکی به مراکز توریستی از قبیل چشمه ، سفرحیصار و کارابورون ، شناخته می شود.

در حفاری های صورت گرفته در اورلا که طبیعت و تاریخ آن در هم تنیده اند،‌ ثابت شده قدمت تپه لیمان واقع در محله اسکله، به 4000 ق.م باز می گردد. کلوزومِنای واقع در منطقه ای که لیمان تپه یعنی یکی از قدیمی ترین بندرهای دریای اژه در آن واقع شده ،‌ در عصر باستان به واسطه تولید روغن زیتون مطرح بوده و از شهرهای ایونی به شمار می رفته که از مهمترین ارزش های این منطقه محسوب می شود.

 منطقه اورلا یکی از مناطق قدیمی شهر ازمیر است و این منطقه قدمت بسیار زیادی دارد در گذشته این منطقه یک دهکده بوده  و رفته رفته توسعه یافته است و تا امروز تبدیل به یک منطقه لوکس  و بزرگ شده است . منطقه اورلا یک محیط آرام و رمانتیک برای ریلکسیشن می باشد.

منطقه حفاری کلازومن و لیمان تپه

منطقه اورلا ازمیر
منطقه اورلا ازمیر

شهر باستانی کلازومن که یکی از 12 شهر باستانی ایونی می باشد،‌ از لیمان تپه تا دامنه تپه های آی ییلدیز و جان کورتاران واقع در غرب ، گسترش می یابد که بخشی از آن روی جزیره قرنطینه واقع شده است. در طول حفاری به سطوحی از دوران باستان ، برنز اولیه و عصر کلاسیک برخورد شد. بخشی از یک ساختار کاخ بجا مانده از دوره برنز اولیه که همچون خانه دارای راهرو می باشد، کشف شده است. در نزدیکی همین نقطه دیوارهای شهر با ارتفاع 6 متر، خانه های تک اطاقه مربوط به دوره برنز میانی ،‌ کوره و محل پخت نیز کشف شده اند. اهمیت این شهر باستانی مربوط به وجود کارگاه تهیه روغن زیتون مربوط به قرن 6 پیش از میلاد می باشد که امروزه ثابت شده 2600 سال پیش روغن کشی از زیتون ، برای نخستین بار از این منطقه در کل جهان گسترش یافته است.

از سویی دیگر، تپه «لیمان تپه» که در سال 1979 و در محل اسکله در بخشی جداگانه کشف شده ،‌ خود گنجینه جدیدی می باشد. از این رو، نخستین بررسی و حفاری های زیرآبی در ترکیه، در لیمان تپه صورت گرفته است. زندگی در لیمان تپه که یکی از مهمترین شهرک های ساحل غربی آناتولی است ،‌ از عصر مس – سنگی تا آخر دوره رومی به طور پیوسته ادامه داشته. براساس یافته ها و لایه های فرهنگی کهن ، مشخص شده که این منطقه یک شهر بندری قدرتمند بوده و به عنوان یک مرکز تجاریِ دریایی ، فعالیت می کرده است. حفاری و بررسی هایی که از سال 2000 به بعد در لیمان تپه انجام می گیرد، امروزه در جهت بررسی تاسیسات بندریِ زیر آب مانده، همچنان ادامه دارد.

جزیره قرنطینه ازمیر

منطقه اورلا ازمیر

اگر می خواهید همگام با کشف تاریخ گذشتگان ، از هوای زیبای دریا نیز لذت ببرید، سری هم به جزیره قرنطینه بزنید. همانطورکه از نام آن نیز پیداست، این جزیره در دوره عثمانی با هدف پیشگیری از سرایت بیماری های واگیردار استفاده می شده که توسط فرانسوی ها ساخته شده است. این مجموعه که در سال 1865 تاسیس شد،‌ با کشتی های تجاری و مسافرتی (به ویژه برای زائرانی که برای مسیر زیارتی شمالی می آمدند)، درنظر گرفته شده و تا سال 1950 فعال بوده است. بعدها این مجموعه به عنوان موسسه درمان «دریا و خورشید» به کار رفته و‌ در سال 1960 تبدیل به بیمارستان بیماری های مفصل و استخوان گردید که در سال 1986 نیز عنوان بیمارستان دولتی را از آن خود کرد.

جزیره قرنطینه به ساحل باستانیِ بدون موج خود مشهور می باشد. راهی که این جزیره ی احاطه شده با درختان کاج و نخل را به خشکی متصل می کند، در سال 225 ق.م توسط اسکندر کبیر ساخته شده است. آمفی تئاتر 5000 نفره در گوشه شمالی جزیره انتظار کشف شدن را دارد.

جشن های سنتی باغ بوزومی

منطقه اورلا ازمیر
منطقه اورلا ازمیر

جشن های باغ بوزومو هر ساله در تاریخ 14 آگوست ، برگزار شده و اورلا میزبان این جشن است . تصور می رود برگزاری این جشن که از 2600 سال پیش شروع شده،‌ در حکم پلی فرهنگی برای ارتباط بین گذشته و حال می باشند. 

چشمه آلتی

منطقه اورلا ازمیر
منطقه اورلا ازمیر

چشمه آلتی که در فاصله 35 کیلومتری از مرکز شهر ازمیر واقع شده ،‌ علاوه بر سواحل ، به مراکز آب درمانی واقع در منطقه ایچمِلِر نیز معروف می باشد.

جمعیت چشمه آلتی در فصل تابستان بدلیل حضور گردشگران افزایش می یابد. 

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه