معرفی منطقه بایراکلی در شهر ازمیر ترکیه

معرفی منطقه بایراکلی در شهر ازمیر ترکیه

منطقه بایراکلی ازمیر ترکیه

منطقه بایراکلی ازمیر که با قدمت 5000 ساله خود ، یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی ازمیر به شمار می رود ، منطقه ای است که ردپای تاریخ و زندگی معاصر در آن در هم آمیخته شده است. شهر باستانی سمیرنا که 3000 سال پیش از میلاد ساخته شده ، آرامگاه تانتالوس افسانه ای نیز در محدوده های این بخش واقع شده و یکی از مناطقی است که هسته تاریخی استان را تشکیل می دهد. در صورتی که قصد خرید ملک در ازمیر را دارید، بهتر است تا انتها با ما همراه شوید.

معرفی منطقه بایراکلی در شهر ازمیر ترکیه
معرفی منطقه بایراکلی در شهر ازمیر ترکیه

این منطقه شامل دو بخش تجاریست که برجهای ازمیر در آن قرار دارند و مناطق مسکونی میباشد.

این منطقه در همسایگی کارشیاکا و برنوا قراردارد و یکی از کلابهای خوب ازمیر(ازمیر360) در این منطقه میباشد.

 آشنایی با منطقه بایراکلی ازمیر

بایراکلی یکی از مرکزی‌ترین مناطق شهر ازمیر با حدود 300 هزار نفر جمعیت می‌باشد. این منطقه در مجموع 30 کیلومترمربع مساحت دارد و آسمان‌خراش‌های موجود در آن، بارزترین مشخصه این منطقه می‌باشد . به همین علت یکی از گزینه های خرید ملک در ازمیر محسوب می شود.

این منطقه در مجموع دارای 24 محله مختلف می‌باشد. با اینکه قسمت اعظم آن را برج‌های اداری تشکیل داده است، اما بافت مسکونی دارد. از طرفی نیز حضور انبارهای فراوان در این منطقه به چشم می‌خورد.

معروف‌ترین بنای این منطقه را می‌توان برج‌های Folkart دانست. این برج‌ها با ارتفاع 200 متر، دومین برج دوقلوی بلند ترکیه و پنجمین در دنیا می‌باشند. در واقع این دو برج تبدیل به نماد ازمیر مدرن شده‌اند.

▫️اید بدانید با اینکه بایراکلی از قدیمی‌ترین مناطق شهر ازمیر می‌باشد اما با توجه به برنامه‌های شهرداری در این منطقه، به یکی از گرانترین مناطق ازمیر تبدیل خواهد شد. ازمیر مدرن در بایراکلی خواهد بود!

موقعیت مرکزی، دسترسی‌های عالی، نزدیکی به دریا و منظره دریا برای بسیاری از واحدهای نوساز از جمله ویژگی‌های این منطقه می‌باشد. دادگستری ازمیر نیز در این منطقه واقع شده است.

البته همانطور که به آن اشاره کردیم، این منطقه علاوه بر محیط اداری که بارزترین ویژگی آن می‌باشد، دارای انبارهای ازکارافتاده بسیاری هست؛ بنابراین باید محله مناسب در این منطقه را انتخاب کنید.

همچنین باید بدانید که این منطقه دارای بافت فرسوده‌ بسیار زیادی هست که این قسمت‌ها از این منطقه در حال بازسازی دوباره توسط شهرداری می‌باشد اما خود این نیز موضوعی هست که باید بدانید.

مراکز خرید اگه پرلا و وست پارک ازمیر نیز در بایراکلی قرار دارند.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه