آلسانجاک ازمیر

محله آلسانجاک ازمیر – Alsancak

محله آلسانجاک ازمیر  – Alsancak

آلسانجاک ، منطقه‌ای تاریخی در ازمیر است که قدمت آن به دوران عثمانی باز می‌گردد.
آلسانجاک ، منطقه‌ای نسبتا وسیع متعلق ، به دوران عثمانی ‏که امروزه در میان ناحیه تاریخی ازمیر و قسمت مدرن‌تر قرار داشته و به خاطر وجود کافه‌ها و رستوران‌ها ، هتل‌ها و همینطور بوتیک‌های متعدد قلب ازمیر نامیده شده و گردشگران بسیاری را برای خرید و صرف غذا و گذران اوقات به سمت خود جذب می‌کند.
 

«آلسانجاک» یکی از محله‌های پر انرژی و هیجان‌انگیز ازمیر است. این محله دارای مراکز خرید و بوتیک‌های زیادی است و به یکی از محبوب ترین محله های ازمیر برای خرید کردن تبدیل شده است. در صورتی که قصد خرید ملک در ازمیر را دارید، بهتر است تا انتها با ما همراه شوید.

برخی از معروف‌ترین برندهای دنیا مانند زارا و منگو را می‌توانید در این محله پیدا کنید.

این ناحیه امروزه از خلیج ازمیر و از میدان تاریخی شهر ، میدان کوناک ، شروع شده و بعد از ۳۲۰۰ متر امتداد در طول ساحل ، به کوردون تغییر نام داده می‌شود.

میدانهای محله آلسانجاک ازمیر

دو میدان جمهوریت و گون‌دوگدو در این ناحیه قرار دارند.

همینطور قدیمی‌ترین ایستگاه قطار ترکیه که در سال ۱۸۶۶ برای متصل کردن ازمیر به شهر آیدین ساخته شد ، در این منطقه قرار دارد.

در آلسانجاک میتوانید کنار ساحل قدم بزنید یا روی چمنهای آن استراحت کنید‌ یا در کافه های شلوغ آن طرف خیابان غذا بخورید.

  بهترین هتل های ساحلی در ازمیر ترکیه

در نزدیکی اسکله گاهی کنسرت خیابانی برگذار میشود .

غروب ها و شبها محله پر از جنب و جوش است و برای قدم زدن و دیدن فرهنگ مردم بومی محل مناسبی است.

شب‌هایی رویایی در آلسانجاک

اگر زنده بودن شهر در شب و داشتن برنامه‌های تفریحی در آن برایتان مهم است ، بد نیست بدانید که ازمیر یکی از بهترین نقاط ترکیه در این زمینه است.

آلسانجاک مکانی است که در کنار امنیت بالایی که در طول شب دارد ، می‌تواند شما را با هر سلیقه‌ای که داشته باشید از گردش شبانه خود راضی کند.

خوردن یک فنجان قهوه را در کافه‌های آلسانجاک از دست ندهید.

جاده عشق آلسانجاک ازمیر

جاده عشق آلسانجاک ازمیر
جاده عشق آلسانجاک ازمیر

این جاده که در واقع یک جاده پیاده رو در ازمیر است یکی از زیباترین خیابان های ازمیر نیز هست. دلیل نامگذاری این مکان به “جاده عشق” زیبایی این خیابان و احساس خوشایند راه رفتن و گشت و گذار  زوجین است. در اطراف این خیابان مغازه ها و دکه های زیادی وجود دارد که خود تأثیر بسزایی در زیبایی خیابان عشق آلسانجاک دارد.

تاریخ ساخت این خیابان خیلی قدیمی نیست و به حدود 20 سال پیش برمی گردد. اما به دلیل خاص بودن این خیابان ، به سرعت در بین مردم ترکیه محبوب شد و حتی تعدادی از شهروندان ترکیه فقط برای بازدید از جاده عشق Alsancak به ازمیر سفر می کنند.در ابتدای این خیابان ، یک کتابفروشی بسیار معروف وجود دارد که می توانید از آن کتاب بخرید و کنار خیابان بنشینید و آن را بخوانید.

  سواحل علی اقا ازمیر

در کف این پیاده رو مانند خیابان هالیوود در لس آنجلس آمریکا ، ستاره هایی به نام هنرمندان بزرگ ترکیه وجود دارد که یکی دیگر از جاذبه های زیبای این خیابان است و با قدم زدن در آن می توانید با معروف ترین ها آشنا شوید .

در طول مسیر ، در دو طرف پیاده رو درختان نخل بسیار بلندی وجود دارد و در پشت آنها و آن طرف جاده ، مغازه ها و فروشگاه های مختلفی با محصولات مختلف وجود دارد که با خرید و دیدن آنها قدم زدن و قدم زدن لذت می برد. علاوه بر این ، این خیابان به عنوان نمونه ای جامع از فرهنگ و آداب و رسوم ازمیر شناخته می شود و با قدم زدن در آن با صحنه های زیبایی روبرو خواهید شد که نشان دهنده فرهنگ و تاریخ ازمیر است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه