خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول در سال 2023

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول در سال 2023

اگر قصدخرید ملک در استانبولیاخرید خانه در استانبولوخرید آپارتمان در استانبولرا دارید، در ادامه هر آنچه برای خرید ملک در استانبول نیاز دارید را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید انتخابی مناسب برایخرید خانه در استانبولداشته باشید.

خرید آپارتمان در استانبول در سال 2022

آپارتمان های فروشی در استانبول را در ادامه ببینید

استانبول در اصل یکی ازبزرگترین شهرهای جهان و بزرگ‌ ترین شهر کشور ترکیه است. این شهر در بین ایرانیان نیز بسیار محبوب است و در طول سال میهمانان زیادی را پذیرا می شود و البته ایرانیان بسیاری هم این شهر را برای زندگی انتخاب کرده و قصدخرید ملک در استانبول و اقامتدر این شهر تاریخی را دارند.

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

خرید آپارتمان در استانبول – خرید خانه در ترکیه استانبول

اغلب در این شهر ، هر کس با هر سلیقه ای می تواند زندگی کند و از زندگی لذت ببرد. زیرا این شهر هم از نظر تاریخی و هم از نظر امکانات رفاهی و تفریحی بسیار غنی است. از طرف دیگر زیبایی شهر و آب و هوای آن همه را مشتاق زندگی در استانبول می کند.خرید خانه در ترکیه استانبولیکی از گزینه‌های فوق العاده است.

اگر می‌خواهید در مورد آپارتمان های فروشی در استانبول بیشتر بدانید با ما در ارتباط باشید.

استانبول در کناردریای مرمرهوتنگه بسفرواقع شده است. این تنگه آسیا و اروپا را از هم جدا کرده و استانبول را به تنها شهر بزرگ جهان در آسیا و اروپا تبدیل کرده است.

دانستن این نکته مهم است که استانبول سالها قلب و روحترکیهبوده است و اگرچه استانبول پایتخت ترکیه نیست ، اما همچنان یک مرکز تجاری ، مسکونی مهم و محبوب ترین شهر برای خرید خانه ، آپارتمان یا حتی ویلا های لوکس است.

ترکیه خانه شعبه استانبول آماده ارایه خدمات مشاوره املاک در استانبول به شما ایرانیان عزیز میباشد

با ما راحت و آسان صاحب ملک در استانبول شوید

خریداملاک تجاری و مسکونی در استانبولو بسیار ساده میباشد در صورتی که از خدمات وکیل با تجربه و یامشاور املاک در استانبولاستفاده کنید.در این مطلب در مورد قیمت و شرایط خرید و فروش املاک استانبولبطور کامل توضیح خواهیم داد.

املاک استانبول

قیمت ومشخصات آپارتمانها در استانبول ترکیه

مزایای خرید ملک در استانبول چیست و خرید خانه در استانبول چه مزایایی دارد؟

 1. استانبول اتصال دهنده اروپا و آسیا است و به نسبت کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه خلیج فارس هزینه­ های جاری زندگی، هزینه­ های مالیاتی که به خرید خانه تعلق می­گیرد، هزینه های مرتبط با نوسازی و نگهداری خانه، حمل و نقل و خدمات رفاهی و اجتماعی ارزان­تر است، لذاخرید خانه در ترکیه استانبولیک فرصت بسیار مناسب است.
 2. از سمت دیگر، تنوع در تعداد و معماری مناطق قابل سکونت در استانبول بالاست. در اصل شما به هر شیوه­ای که زندگی کنید و با هرسطح درآمدی بالاخره خانه و املاک مناسب خود و بودجه ­ی خود را پیدا خواهید کرد. عرضه­ ی زیاد املاک و مستغلات باعث به وجود آمدن سطح نسبتا معقولی در هزینه ­های خرید ملک در استانبول شده است و خرید خانه در ترکیه استانبول بسیار مقرون بصرفه است. قیمت خانه در استانبول در حال حاضر کمتر از اکثر مناطق کلانشهری چون تهران بوده و فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری و شیوه ای مطمئن برای مهاجرت به این کشور است.
 3. شبکه­ ی حمل و نقلی گستره و ارزان قیمت در استانبول، وجود متروهای زمینی و هوایی، ایستگاه های متنوع اتوبوس همه و همه باعث شده است اقامت در استانبول به عنوان یک کلانشهر راحت­ تر شود و خرید خانه در ترکیه استانبول بسیار پر طرفدار باشد.
 4. یکی از مهم­ترین و البته دلایل اصلی خرید ملک در استانبول وخرید آپارتمان ترکیه استانبولتوسط افراد مختلف سرمایه گذاری است. در سال 2018 بهترین منبع سرمایه ­گذاری که سودآور است و همچنین سرمایه گذاری امنی به حساب می­ آید، خرید املاک و مستغلات است. افراد با خرید خانه و املاک دیگر در حوزه ی امنی سرمایه ­گذاری می­کنند.
 5. یکی دیگر از مزایای خرید ملک در استانبول این است که شما با این خرید می­توانید ویزا و حق شهروندی اخذ کرده و در شهری ساحلی و زیبا و البته اصیل، مجوز اقامت دائمی داشته باشید.
 6. و در نهایت خونگرمی مردم ترکیه، غذاهای سالم و ارگانیک و آب و هوای مناسب به خصوص برای افراد خارجی که در کشورهایی با آب و هوای سرد و خشک زندگی می­کنند از سری مزایایی است که هر انسانی را به خرید ملک در استانبول ترغیب می­ کند.
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

آیا به خرید ملک در استانبول و خرید آپارتمان در استانبول ، ترکیه فکر کرده اید؟

استانبولیکی از بزرگترین شهرهای اروپا و پنجمین شهر بزرگ جهان است که تقریباً 12 میلیون نفر جمعیت دارد و به دلیل وضعیت بهتر و مرفه تر آن ، روزانه افراد زیادی از شهرهای دیگر ترکیه و یا حتی سایر کشورها به استانبول مهاجرت می کنند.

در استانبول ، 65٪ مردم بخش اروپایی 35٪ آنها در قسمت آسیایی زندگی می كنند. جمعیت استانبول از چند سال پیش تقریبا 5 برابر شده است.

مناطق استانبولاز 3 قسمت اصلی تشکیل شده است:

 1. مناطق اروپایی استانبول استانبول قدیم شامل قسمت هایی از امینونو ، فاتح ،ببک ، ساریر ، اسنیورت ،بلیکدوزو و … میباشد که که در سواحل شمالی خلیج (شاخ طلایی) واقع شده است و مکانی مناسب برای خرید خانه در ترکیه استانبول است.
 2. بخش آسیایی یا آنادولو مناطق اوسکودار و کادیکوی و ….
 3. جزایر استانبول که اغلب شامل ویلاهای لوکس با دید در یا در استانبول هستند و بسیار سرسبز
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

خرید ملک در استانبول – خرید آپارتمان در استانبول

خرید ملک در استانبول در سالهای اخیر رونق گرفته است ، زیرا دولت ترکیه امکانات جدید و ویژه ای را برای خرید ملک در ترکیه فراهم کرده است. آپارتمان های فروشی در استانبول بسیار پر طرفدار هستند.

نکته مهم : خرید خانه در استانبول ترکیه قوانین خاص خود را دارد که شما باید قبل از انجام این کار از این شرایط و قوانین آگاه باشید و ما همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که در این زمینه به دنبال مشاوره و راهنمایی یک وکیل با تجربه باشید. در این زمینه استفاده کنید.

در برخی از شهرهای ترکیه مانند استانبول و آلانیا سرمایه گذاری هایی در بسیاری از پروژه های ساختمانی انجام شده است که به سرعت در حال پیشرفت هستند ( در موردخرید ملک در آلانیااینجا بخوانید) و این به رشد منطقه منجر شده است و می توان گفت به طور کلی چهره این شهر را تغییر داده است.

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

مت آپارتمان در استانبول 2023

قیمت خرید آپارتمان دراستانبولترکیه به عوامل متعددی از جملهمحله ای که قصد خرید آپارتمانرا دارید بستگی دارد.

همچنین دور بودن از مرکز شهر متراژ ملک و امکانات داخلی ساختمان در قیمت خرید خانه در ترکیه استانبول تاثیر مستقیم دارد.

پروژه های مسکونی استانبول ، برای کسانی که می خواهند در میان زیبایی های بی نظیر ترکیه زندگی کنند. فرصت های عالی می بخشد. آپارتمان های فروشی در استانبول ارزان هستند و با زندگی در این آپارتمان ها لذت زندگی در کشوری زیبا را تجربه خواهید کرد.

خرید آپارتمان در استانبول ترکیهو زندگی در این شهر برای ایرانیان بسیار مناسب است. وخرید ملک در ترکیهو شهر استانبولمی تواند انتخاب خوبی برای ایرانیان باشد.

با توجه به اینکه این شهر از نظر شغل و شرایط تجاری رتبه خوبی در بین شهرهای اطراف دارد. همچنین دارای استانداردهای بین المللی مورد نیاز برای زندگی است.

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

فرصت پیشرفت در شهر بزرگ مانند استانبول با خرید خانه در ترکیه استانبول

ترکیه نزدیکترین همسایه ایران به اروپا است و پلی بین شرق و غرب است.

به همین دلیل فرصت های زیادی برای توسعه اقتصادی در این کشور برای ایرانیان فراهم شده است.

استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه و مرکز اقتصادی این کشور اولین هدف ایرانیان است. بسیاری از ایرانیان در حال حاضر در استانبول زندگی می کنند و بسیاری از مشاغل ایرانی در این شهر فعالیت می کنند.

علاوه بر اقامت در یکی از بهترین شهرهای جهان ، می توانید با استفاده از نقشه های جذاب املاک و مستغلات در استانبول ، از فرصت های ویژه برای گسترش تجارت خود استفاده کنید.

امکان دریافت اقامت با خرید خانه در استانبول؛ مهم‌ترین مزیت مهاجرت به استانبول برای ایرانیان

از مهمترین مزایای مهاجرت به استانبول ترکیه و خرید آپارتمان ترکیه استانبول امکان اخذ اجازه اقامت در این کشور از طریق خرید خانه است.

قانون مهاجرت ترکیه به اتباع خارجی از کشورهایی مانند ایران اجازه می دهد با خرید خانه و سرمایه گذاری در مسکن اقامت ترکیه را اخذ کنند.

فقط چند سال پس از خرید ملک و اقامت در ترکیه می توانید پاسپورت ترکیه را نیز دریافت کنید.

به این ترتیب با یک سرمایه گذاری هدفمند می توانید به راحتی به ترکیه مهاجرت کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای خرید ملک در استانبول با یک مشاور املاک حرفه ای و معتبر مشورت کنید.

هنگام خرید آپارتمان در استانبول یا هر جای ترکیه ، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

از پروژه هایی در ترکیه ملک خریداری نمایید که قبل از شما حداقل یک خارجی از آن پروژه ملک خریداری کرده باشد.

مطمئن شوید که ملک دارای سند مالکیت است که به واسطه آن سند شما امکان دریافت اقامت ترکیه را دارید.

از آنجا که یک فرد خارجی قبلاً از پروژه شما ملکی خریداری کرده است ، بنابراین مراحل استعلام در دفاتر انجام شده است و ملک مشکلی ندارد.

قبل از پرداخت هزینه ، یک نسخه کپی از سند را از فروشنده درخواست کنید و به دفتر اسناد منطقه ای مراجعه کنید (tapu daıresı) تا از مالک و درستی سند اطمینان پیدا کنید .

سعی کنید در طی مراحل خرید یک مترجم یا مشاور معتبر با خود داشته باشید

پس از دریافت سند یا Tapu ، می توانید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و درخواست اقامت کوتاه مدت کنید.

روال اعلام شده برای خرید ملک از پروژه های آماده تحویل بوده و برای پروژه های پیش فروش و یا فروش با شرایط افساط بسته به نوع پروژه متفاوت است.

نکات خرید ملک در استانبول – خرید آپارتمان در استانبول

چه ملکی در استانبول ترکیه بخریم که در اینده به راحتی بتوانیم بفروشیم و در سالهای اینده شاهد رشد قیمت ان باشیم ؟

 1. مناطقی که پیشرفت خود را کرده و فروش در ان منطقه اشباه شده است و تبدیل به مناطق شلوغ و پر جمعیت شده است رشدکمتری خواهد داشت .
 2. مناطقی که در اینده پروژه ها در نزدیکی انها مترو . متروبوس . فرودگاه . کانال استانبول .مرکز خرید و یا پروژهای خاص در حال ساخت هستند رشد قیمتی را به راحتی پس از اتمام و تکمیل خواهند داشت .
 3. طبقات بالاتر راحت تر و با قیمت بیشتری معمولا به فروش میرسد .
 4. منظره (ویو) خوب خیلی در قیمت و یا فروش ملک تاثیر دارد در ترکیه . منظره دریا . جنگل . استخر . شهر و یا هر منظره زیبایی . موارد که رو به ساختمان دیگر و یا … میباشد هنگام فروش کمی سخت تر به فروش خواهد رسید .
 5. مجتمع های معروف و لوکس که به راحتی به خارجی ها و یا مجرد ها و … اجاره داده نمیشود و شرایط اجاره در انجا سختر میباشد و به اصطلاح مجتمع های خانواده نشین . از لحاظ امنیت و کیفیت مدیریت بسسیار عالی هست .
 6. مناطق سر سبز و خوش اب و هوا مناسب و خلوت بودن و شیک بودن و شیک بودن ادمهای منطقه که به راحتی با نیم ساعت دور زدن در اطراف میتونید متوجه بشید
 7. دسترسی به مارکت و امکانات رفاهی و مرکز خرید (تا 15 دقیقه مسافت عادی میباشد ).

خانه مکان امنی است که شما به احتمال زیاد می­خواهید در آن اقامتی طولانی مدت داشته و بابت آن هزینه­ هایی را نیز پرداخت کنید. پس دانستن نکاتی درباره خرید خانه، بخصوص در کلان شهری مانند استانبول خالی از لطف نخواهد بود. آگاهی هرچه بیشتر شما منجر به انتخاب­ های بهتری خواهد شد.

هنگام خرید خانه در استانبول به چه نکاتی توجه کنیم؟

 1. اگر به عنوان یک فرد خارجی که هنوز شهروند ترکیه محسوب نمی­شوید قصدخرید آپارتمان در استانبولرا دارید بهتر است در ابتدا به کنسولگری کشور خود مراجعه کرده تا نسبت به مجوزهای خرید خانه مطمئن شوید.
 2. نکته دوم به سطح زبان شما بستگی دارد. آیا به زبان ترکی آشنا هستید یا خیر؟ در هر دو حال سایت­ها و مشاوران املاک خبره و معتبری ازجمله: buy property Istanbul/ sahibinden/ hurriyet emlak وجود دارند که می­توانید از آنها کمک بخواهید.
 3. قدم بعدی این است که بدانید چه می­خواهید و اصلا برای چه می­خواهید خانه را بخرید؟ آیا هدف شما از خرید خانه در استانبول اقامت است؟ آیا این اقامت دائم است و یا صرفا برای تعطیلات قصد خرید ملک در استانبول را دارید؟ آیا می­خواهید از طریق خرید ملک در استانبول سرمایه ­گذاری کنید؟ بعد از پاسخ به این سوالات باید به سراغ محله­ها، مناطق و ویژگی­هایشان بروید. اینکه کدام منطقه چه امکانات رفاهی، بهداشتی و تحصیلی دارد. دسترسی به سیستم حمل و نقل چگونه است؟ منطقه­ای ممکن است مناسب شما باشد که به اتوبان دسترسی دارد و یا دنبال منطقه­ای هستید که با هیاهو و شلوغی شهر پیوند خورده باشد. مناطقی همچون خیابان استقلال یا میدان تکسیم.
 4. نکته بعدی که باید به آن توجه شود ویژگی­های خود ساختمان مورد نظر است. نکاتی همچون قدمت ساختمان، مقاوم بودنش در برابر زلزله با توجه به زلزله خیز بودن مناطقی در استانبول، موقعیت خود ساختمان، توسعه­یافتگی محله و خدمات رفاهی ساختمان مانند استخر و سونا، باشگاه، لابی و…. را مد نظر خود قرار دهید. توسعه­یافتگی فاکتور مناسبی برای بررسی شرایط خانه است. برای مثال در محله­هایی مانند:eyup و alibeykoy خط مترو درحال افزایش است که این به این معنی است که این محله در حال توسعه یافتگی هرچه بیشتر است و خرید خانه در این محله مقرون به صرفه خواهد بود.

توجه به داشتن سند قطعی، پرداخت شدن تمام قبوض قبلی از سمت صاحبخانه قبلی از نکاتی است که حتما باید برای خرید ملک در استانبول مورد بررسی قرار دهید

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

خرید ملک در استانبول بصورت اقساطی و خرید آپارتمان در استانبول

یکی از راه‌های خرید ملک در استانبول و سرمایه گذاری در این کشور، خرید به صورت اقساطی می‌باشد.

این روش خرید ملک برای کسانی که سرمایه کافی برای پرداخت نقدی ندارند بسیار مناسب است و اقشار متوسط جامعه نیز می‌توانند از این فرصت سرمایه گذاری بهره‌مند باشند.

شما در ترکیه از دو راه می‌توانید ملک خود را به صورت اقساطی پرداخت کنید:

 • دریافت وام از بانک‌ها: بسیاری از بانک‌های ترکیه، وام مسکن به متقاضیان اعطاء می کنند و سند ملک شما تا زمان تسویه شدن وام، تحت توقیف بانک خواهد بود. اما این را در نظر داشته باشید که این روش برای اتباع خارجی ساکن در ترکیه به کار نمی‌آید و هیچ نوع وام مسکنی به مهاجران داده نمی‌شود.
 • خرید از شرکت ها در پروژه‌های مسکونی: در این روش از خرید بسیار مراقب کلاه‌برداران و سازندگان غیر معتبر باشید. این روش نسبت به وام بانکی ریسک بالایی دارد و لازم است بسیار جستجو کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید. در حال حاضر برای خرید ملک در استانبول به صورت اقساطی، پروژه های زیادی توسط شرکت‌های مختلف در حال انجام است که شما می‌توانید در این پروژه ها شرکت کنید و خانه خود را خریداری کنید. حتی می‌توانید پیش خرید انجام دهید اما خب ریسک این گونه معاملات به مراتب بالاتر خواهد بود. برای خرید ملک در استانبول به روش اقساطی، معمولا یک سوم ارزش خانه را باید پرداخت کنید. هرچه پول پیش خرید خانه بالاتر باشد، سود اقساط شما کمتر خواهد بود.

دقت داشته باشید اگر کنار اقامت در ترکیه به کارت شهروندی نیاز دارید، باید ارزش ملک شما بیش از 250هزار دلار باشد. البته تا پایان اقساط نمی‌توانید برای کارت شهروندی اقدام کنید و تنها می‌توانید مجوز اقامت در ترکیه را داشته باشید.

محله­ های لوکس استانبول و خرید خانه در این محله­ ها

خانه­ های لوکس و مدرن که مجلل ­تر از بقیه ساختمان­ها باشند عموما در قسمت اروپایی استانبول و البته محدوده آناتولی واقع شده­اند.

چیزی که این مناطق را اصطلاحا لوکس­نشین کرده است، خدمات بی­شمار رفاهی، درمانی و گردشگری است که به ساکنین و گردشگران خود ارائه می­دهند.

مناطقی همچون: Nisantasi که در ضلع اروپایی استانبول و بین تقسیم و بشیکتاش واقع شده از جمله مواردی هستند که هم خانه­ها، ویلاها و آپارتمان­ های مجلل و لوکسی درآن­ها وجود دارد و هم محل زندگی شهروندان و خراجی­های مشهور است. شهرهایی تمیز، ساحلی و با حداکثر امکانات رفاهی. برای مثال بشیکتاش که از مناطق لوکس استانبول است منطقه­­ای تاریخی و قدیمی است که با قلعه­ها، برج­ها، ویلاهای ساحلی و رستوران­ها و هتل­های 5 ستاره تشکیل شده است.

در محدوده آسیایی نیز محله­های لوکس زیادی وجود دارد. مناطقی همچون Moda. این محله بسیار آرامش­بخش، لوکس و زیبا به شمار می­ آید که در خط ساحلی مودا واقع شده و چشم­انداز فوق­العاده­ای رو به دریای مرمر دارد.

به صورت کلی قسمت آسیایی استانبول بیشتر مسکونی است. اگر به دنبال اقامت دائمی هستید و جنبه­هایی همچون داشتن دانشگاه­های مهم، خدمات درمانی با کیفیت، امنیت، سطح بالای حمل و نقل عمومی برای شما حائز اهمیت است، شیشلی، بشیکتاش، کادیکوی و مالتپه مناطق مهم و لوکسی است که فاکتورهای مورد نظر شمارا دارد.

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

خرید خانه در دوقاره و یک کشور!

یکی از زیباترین جنبه­ های استانبول، همین اتصال اروپا و آسیا است. محله های آسیایی و اروپایی در این شهر دارای ویژگی­ها و تفاوت­هایی هستند که دانستن آن­ها به شما کمک می­کند انتخاب بهتری برای تعیین محل زندگی خود و خرید ملک در استانبول ، خرید آپارتمان در استانبول و مستغلات داشته باشید.

قسمت آسیایی استانبول از قدمت بیشتری برخوردار است و به قبل از دوره بیزانس برمی­گردد اما تراکم فضاهای تاریخی قسمت اروپایی استانبول بیشتر است.

قسمت اروپایی استانبول به چند بخش مهم تقسیم شده است:

 • شاخ طلایی: که به معماری بی­نظیرش معروف است.
 • محدوده سلطان احمد: که شهری با قدمت تاریخی بالاست و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می­کند.
 • حومه غربی: که مکان مناسبی با تراکم نسبتا خوبی برای اقامت و خرید املاک است و فرهنگ اصیل و قدیمی ترکیه در آن جاریست.
 • بسفر: که محبوب­ترین منطقه شهر به حساب می­ آید و خط ساحلی بی­نظیری دارد و قسمت اروپایی و آسیایی استانبول را از هم جدا می­کند.
 • گالاتا: که به شهر شب زنده­دارها معروف است. این شهر همانند قسمت­های زیادی از استانبول همواره زنده و نورانی و پر از هیاهو است.

خیابان خیلی مهمی که در این محدوده وجود دارد، خیابان استقلال در مجاورت میدان تقسیم و در محدوده اروپایی است. خیابانی زیبا، مهم و مدرن که اطراف آن مراکز تفریحی و خرید بی­شماری وجود دارد. دسترسی خوب این منطقه از فاکتورهای انتخاب آن و خرید ملک می‌باشد.

آپارتمان­ های مدرن و لوکس زیادی در قسمت اروپایی استانبول وجود دارد و علاوه بر خانه های زیبا، خط ساحلی و طبیعت فوق­العاده­ای در این محدوده وجود دارد. قسمت اروپایی با ویژگی­هایی که گفته شد، اندکی با زندگی شهری که در قسمت آسیایی خواهید دید فاصله دارد.

از جهت دیگر، بیشترین تعداد دانشگاه­های بزرگ و معتبر با بیشترین امکانات تحصیلی در قسمت اروپایی وجود دارد که تراکم دانشجویان را در این قسمت شدت می­بخشد.

در قسمت آسیایی خیابان بغداد، محله­ای مشهور است. خیابانی مدرن و زیبا که در کنار مدرنیته بافت اصیل و تاریخی استانبول را حفظ کرده است. دو قسمت مهم دیگر در محدوده آسیایی وجود دارد که البته از ابتدا جزء استانبول به حساب نمی­آمدند اما از اواخر قرن 19 به استانبول پیوستند. این دو منطقه که به کادیکوی و اسکودار معروف هستند مناطقی تجاری به شمار می­آیند.

قسمت آسیایی استانبول تا مدت­ها مورد توجه ترک­ها و خارجی ­ها نبود اما بعد از سپری شدن مدتی این منطقه آرام آرام توسعه پیدا کرد، مدرنیزه شد و با توجه به تجهیز شدنش به انواع و اقسام خدمات، امروزه جزو قسمت­های مهم استانبول به حساب می­ آید. وجود سواحل مختلفی از جمله عمرانیه، کلامیس و… به این توسعه ­یافتگی کمک شایانی کرده است.

سرمایه­ گذاری در استانبول با خرید آپارتمان در استانبول

در بازارهای مالی و به صورت کلی در سیستم اقتصادی، سرمایه ­گذاری فاکتور بسیار مهمی است.

اصل سرمایه ­گذاری بر سود و زیان است و سرمایه ­گذاریی خوب است که در مدت زمانی معین سود بیشتر و زیان کمتری به شما بدهد.

سرمایه ­گذاری برای فرد و در نهایت برای حکومت باعث برگشت سرمایه و سود در کوتاه مدت یا بلند مدت (بسته به نوع سرمایه گذاری) می­ شود که خود می ­تواند بنیان و اساس رشد اقتصادی باشد. دو فاکتور در سرمایه ­گذاری بسیار مهم است.

سود آوری و امنیت در سرمایه ­گذاری.

اما چرا سرمایه­ گذاری در املاک و مستغلات سودآور است؟

پاسخ واضح است. املاک شما کالایی وارداتی به حساب نمی­آیند و به همین علت رقابتی از جهت کشورهای دیگر در این حوزه وجود ندارد. از طرفی ملک خاصیت تغییر صاحب را دارد.

هر زمان که احساس کردید این سرمایه ­گذاری برای شما مناسب نیست می­توانید آن ­را بفروشید و یا تغییر کاربری بدهید و در نهایت حتی رهن و اجاره ملک می ­تواند برای شما سودآور باشد.

بنابراین از هر جهت که نگاه می­کنیم خرید ملک در استانبول گزینه مناسبی برای سرمایه ­گذاری خواهد بود.

اما چرا استانبول؟ ترکیه به دلیل نیروی انسانی زیاد، جوان و پویا و البته طرح های تشویقی که دولت برای سرمایه ­گذاران در نظر گرفته مانند:

معافیت مالیاتی، کشور خوبی برای سرمایه ­گذاری است. در ترکیه سرمایه ­گذاری در حوزه املاک و مستغلات، به سرمایه ­گذاری امن و سودآوری در سال­های اخیر تبدیل شده است و همچنین سرمایه ­گذاری به صرفه­ای برای افراد خارجی به حساب می­ آید.

چه بازنشسته­ای باشید که برای تعطیلات خود خانه­ای خریداری کرده­اید و چه فرد خارجی تاجری که برای سود آوری شروع به خرید ملک کرده باشید، در هرحال این سرمایه ­گذاری برای شما سود آور خواهد بود خصوصا اینکه این کشور و خصوصا استانبول جمعیت رو به رشدی دارد و نیاز به املاک و ساختمان به خوبی حس می­ شود.

از همین رو در سال گذشته خرید ملک در استانبول توسط ایرانیان افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود امسال هم خرید خانه در استانبول روند افزایشی داشته باشد.

آپارتمان­ های استانبول چه ویژگی هایی دارند؟ –قیمتآپارتمان در استانبول2023

عوامل متعددی وجود دارد که ویژگی­های آپارتمان­ های استانبول را تغییر می­دهد.

اینکه شما شهروند ترکیه هستید یا خیر، منطقه مورد نظر شما کجاست، خدماتی که قصد دریافت آن ­را دارید چه خواهند بود، مشاوران مختلفی وجود دارند تا در خرید این آپارتمان­ ها و خرید ملک در استانبول به شما کمک کنند.

این آپارتمان­ ها مانند هر آپارتمان دیگری در سراسر دنیا از یکسری جهات که در ادامه گفته خواهد شد مورد بررسی مشاوران املاک قرار گرفته و شما می‌توانید از این اطلاعات برای خریدی مطمئن تر استفاده کنید.

 • سطح دسترسی به حمل و نقل عمومی
 • سطح دسترسی به امکانات درمانی و اجتماعی
 • سطح رفاه ساختمان مانند باشگاه ورزشی، استخر و سونا
 • امنیت ساختمان و محله
 • تعداد اتاق­های خواب و سرویس­های بهداشتی
 • داشتن پارکینگ شخصی
 • قدمت ساختمان
 • سیستم تهویه و نورگیر مناسب خانه

برخی ویژگی­های دیگر در رابطه با آپارتمان­ های استانبول به هزینه­ای که می‌خواهید پرداخت کنید مرتبط می­ شوند.

مثلا خدمات اضافه­ ای همچون استخر شخصی، حمام ترکی، پارکینگ اضافه، سیستم دفع زباله، اتاق­های ماساژ و…… که به مزایای آپارتمان­ ها اضافه می‌شود.

برای خرید آپارتمان­ در استانبول می­توانید به سایت­ها و مشاوران معبتر و با مهارتی که در ترکیه وجود دارند مراجعه کنید و با توجه به فاکتورهایی که در بالا ذکر شد آپارتمان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اما املاک به غیر از آپارتمان شامل ساختمان­های دیگری همچون ویلاها نیز می­ شوند.

قبل از اینکه سراغ ویلا در استانبول برویم بد نیست نگاهی کلی به تعریف ویلا از جهت معماری داشته باشیم و تفاوتش با آپارتمان را اندکی درک کنیم.

ویلا به خانه­ای گفته می­ شود که حیاط بزرگی دارد، معمولا در اطراف شهر یا مناطق ییلاقی و به دور از مرکز اصلی شهر واقع شده و از هر چهار جهت به اطراف چشم ­انداز مناسبی دارد.

ویلاها می­توانند کلاسیک و یا مدرن باشند که این سلیقه­ی فرد طراح و خریدار را می­رساند.

تک واحدی بودن و داشتن امکانات رفاهی خاص از ویژگی های ویلا است که شامل ویلاهای استانبول هم می‌شود.

در استانبول ویلاهای متنوع و خاصی در قسمت­های مختلف خصوصا در خطوط ساحلی شهر ارائه می­ شود.

البته باید توجه داشت با توجه به این امکانات هزینه­ی خرید ویلا نسبت به آپارتمان به صورت کلی بالاتر است.

از آنجایی که استانبول در هر دو قسمت اروپایی و آسیایی سواحل زیبا و منحصر به فردی دارد، ویلاهای زیبایی در آنجا واقع شده و به فروش می­رسد.

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول

بررسی مناطق مختلف استانبول برای خرید خانه –قیمتآپارتمان در استانبول2021

39 ناحیه در استانبول وجود دارد که کاملا قابل سکونت بوده و می­توان در آنجا اقامت داشت.

اما این مناطق چه ویژگی­هایی دارند که ممکن است یک سرمایه­ گذار و حتی یک فرد خارجی عادی ترغیب به خرید ملک در استانبول و مناطق مختلف آن شود؟

قیمتآپارتمان در استانبول2021بسیار متغییر است.
از این 39 محدوده 25 تای آن­ها در قسمت اروپایی و 14 تای آن­ها در قسمت آسیایی هستند که در بخش­های قبلی، خصوصیات این دو قسمت مهم از استانبول گفته شد.
مناطق اروپایی، نواحی مهمی برای خرید ملک در استانبول هستند.
در ادامه چند منطقه مهم از این ناحیه را خواهید شناخت.

برخی از مناطق اروپایی که اهمیت فراوانی برای سرمایه ­گذاران دارند عبارت اند از:

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
 • Arnavutkoy: این منطقه در شمال استانبول و در مجاورت دریای سیاه قرارگرفته است و البته جزء مناطق تازه تاسیس استانبول است که در سال 2008 تاسیس شده است. از آن­جایی که تازه ساخت است و به فرودگاه بین­المللی ترکیه نیز نزدیک است روند رو به رشد خوبی را در پیش گرفته است. اما اگر قرار است ملکی خریده و در آن ساکن شوید به خاطر داشته باشید که حمل و نقل در این قسمت توسط اتوبوس و تاکسی صورت می­گیرد و هنوز سیستم حمل و نقل خوبی در آن به راه نیفتاده است. اما حضور پروژه های شهری خوب، نوید پیشرفت را در این شهر می­دهد وگزینه خوبی برای خرید ملک در استانبول سرمایه ­گذاری در دراز مدت خواهد بود.
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
 • Beylikdüzü: چند عامل در شهرت هرچه بیشتر این منطقه در استانبول تاثیر دارد. اولین آن خدماتی است که در این منطقه ارائه می­ شود. خدمات رفاهی، درمانی و از همه مهم­تر تحصیلی است. 40% از افرادی که در این منطقه زندگی می­کنند، فارغ­ التحصیلان دانشگاهی هستند. دومین عامل، رشد سریع املاک و مستغلات و حضور سرمایه ­گذاران حوزه املاک است. این منطقه ساحلی است و منظره­های طبیعی زیبایی رو به دریا و جنگل دارد که همین امر نقطه قوتی برای سرازیر شدن هر چه بیشتر مردم و سرمایه ­گذاران به آن می­ شود.

از آن­جایی که این منطقه در مجاورت بزرگترین بندر کانتینری دنیا واقع شده است، از نگاه اقتصاد و بازار کار نیز اوضاع خوبی دارد و می­توان از جهت اشتغال این منطقه را قابل سکونت دانست.

برخی از مناطق مهم محدوده آسیایی استانبول نیز به شرح زیر است:

خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
خرید ملک در استانبول و شرایط خرید خانه در استانبول
 • Atasehir: مناطق مدرن در بخش آسیایی استانبول کم نیستند و یکی از این مناطق Atasehir است. منطقه­ای مدرن، با برج های سر به فلک کشیده و ساختمان­های زیبا و امکانات رفاهی خاص و جذاب از جمله زمین­ های بازی مختلف، زمین­ های ورزشی حرفه ای، سینماها، تئاترها و مکان­های سرگرمی بی­شمار.

این منطقه مقصد مهمی برای خانواده ها و دانشجویانی است که خواهان اقامت، تحصیل و یا سرمایه ­گذاری در استانبول هستند. بیش از 8 دانشگاه و 6 مرکز درمانی در این منطقه وجود دارد.

البته سیستم حمل و نقل این محدوده به خوبی مناطق دیگر نیست و فقط یک خط مترو و تاکسی­های خطی برای جابه­جایی مسافران وجود دارد.

اگر این محدوده از محل کار شما دور است با توجه به مشکل همیشگی ترافیک در استانبول بهتر است در این منطقه خانه خریداری نکنید.

 • Beykoz: بیکوز زیباترین، بکرترین و سرسبز­ترین محدوده­ی استانبول است که شهرتش نیز به همین خاطر است. جنگل­های سرسبز و دست نخورده بیکوز استانبول، خط ساحلی زیبا و ارامش­بخشش، رستوران­ها و کافه­های دنج و رنگارنگ همه و همه از عللی‌ است که شما داشتن خانه در این منطقه را امتحان کنید.

البته باید توجه داشته باشید این منطقه یکی از مناطق لوکس و گران استانبول است و هزینه­ی خرید و زندگی در این محدوده بیشتر از برخی قسمت­های دیگر است. دسترسی خوب این منطقه به سایر بخش‌های استانبول از دیگر مزیت‌های این منطقه است. همچنین همجوار بودن با دریای سیاه، بر ارزش این منطقه افزوده.

اگر خواهان خرید ملک در استانبول هستید و لوکس بودن و آرامش برای شما اهمیت دارد این منطقه انتخاب مناسبی برای شماست.

 • Kartal: شاید تا به حال اسم بالکن استانبول را شنیده باشید. بالکن استانبول که مکانی گردشگری و تفریحی به حساب می­ آید و مرتفع­ترین قسمت استانبول است در kartal واقع شده است. کارتال منطقه­ای در سواحل دریای مرمره است.

این منطقه که از مناطق رو به رشد و در حال توسعه استانبول است، سیستم حمل و نقل خوبی دارد.

از بهترین سرویس­های درمانی بهره­مند است و بسیار منطقه امنی به حساب می­ آید.

از این رو یکی از مناطقی که میتوان در آن اقامتی امن و دلچسب داشت kartal است.

به دلیل رو به توسعه بودن این شهر و سرعت بالای ساخت و ساز، افراد زیادی از جمله مهاجران و خارجی ­ها ترغیب می­ شوند در این محدوده سرمایه ­گذاری کرده و خانه بخرند.

تکسیم، قلب استانبول –قیمتآپارتمان در استانبول2021

هر شهری، خصوصا کلان شهری مانند استانبول، نقطه قوت و قلب تپنده ای دارد که از طریق عوامل مختلف، سرزندگی خاصی به شهر می‌دهد. تکسیم، قلب تپنده استانبول است.

مهم ترین خیابان استانبول یعنی خیابان استقلال متصل به میدان نه چندان بزرگ تکسیم است و هر دو کنار هم با هتل های معروف و مدرن، رستوران های همیشه باز و کافه های شلوغ و پر هیاهو مقصد مناسبی برای گردشگران خارجی، شهروندان و حتی سرمایه گذاران است.

از این میدان تا مقاصد مهم دیگر شهر بیش از 30 دقیقه راه نیست و البته اگر ترافیک، سروصدای زیاد و هجوم آدم های مختلف با فرهنگ های متفاوت برای شما خوشایند نیست، زمان زیادی در این منطقه دوام نخواهید آورد.

حوالی میدان تکسیم در حالی که با پیاده روی کوتاهی می‌توانید به خیابان استقلال یا میدان تکسیم برسید آپارتمان هایی با استاندارد های خوب ساخته شده اند که در صورت خرید می‌توانید بلافاصله در آنها ساکن شوید.

خانه هایی که از بیرون شبیه به معماری دوران عثمانی هستند اما داخلشان مدرنیزه شده و با توجه به امکانات، متراژ و فضاهای اختصاصی با قیمت های متفاوتی آماده برای عرضه می‌باشند.

نکته مهم و حائز اهمیتی که باره تکسیم و حوالی آن وجود دارد، حضور زیرساخت های قوی و گسترده حمل و نقل عمومی است که زندگی در این منطقه پر ترافیک را راحت می‌کند.

غرب استانبول، محدوده ی اروپایی ها

شهر بزرگی مانند استانبول از محدوده ها، مناطق و محله های متعددی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

غرب استانبول که بیشتر شامل مناطقی چون بیلیکدوزو و اسنیورت می‌شود، از این قاعده مستثنی نیست.

غرب استانبول به دلیل حضور پر تعداد ایرانیان، پایگاه ایرانیان مقیم ترکیه است.

در قسمت های قبلی درباره بیلیکدوزو مفصلا صحبت کردیم. اما غرب استانبول شامل اسنیورت هم میشود.

اسنیورت منطقه ای با ساختمان های لوکس و مدرن است که همواره مهارجران زیادی به آنجا آمده، زندگی و یا سرمایه گذاری می کنند.

مراکز درمانی مناسب، فروشگاه های زنجیره ای متعدد و بزرگ، رستوران ها و مراکز تفریحی از جمله مزایای این منطقه است.

از آنجایی که تعدد سلیقه و فرهنگ در این منطقه بسیار زیاد است، هزینه خرید خانه متغیر است و شما با هر سبک و سیاقی که دارید می‌توانید خانه ی مناسب خود را پیدا کنید.

به دلیل مساحت بالاتری که اسنیورت نسبت به بیلیکدوزو دارد، شهرک های مسکونی بیشتری در آن شاخته شده است که همین امر باعث می‌شود تعداد مهاجران و افراد بیشتری را پذیرا باشد و صد البته تنوع در انواع و اقسام املاک باعث ارزانتر شدن هزینه های خرید ملک در استانبول نیز می‌شود.

قیمت مناسب برای خرید خانه در استانبول با املاک ایرانی در استانبول

هزینه ها و قیمت خرید ملک در استانبول مرحله ی مهم و قابل تاملی است که باید حتما به آن فکر شود و در این زمینه املاک ایرانی در استانبول می‌توانند بسیار به شما کمک کنند.

در مرحله اول باید به این سوال پاسخ دهید که هدف شما از خرید ملک در استانبول چیست؟

آیا صرفا برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است یا قصد اسکان و اقامت دارید؟

سوال بعدی مشخص کننده ی سلیقه شما، امکانات مورد نظرتان و منطقه ی انتخابی شماست.

به هر حال قیمت مناسب برای خرید ملک در استانبول برای هر قشر و با هر سلیقه ای متغییر است و البته قیمت پایه ی خاصی نیز درباره املاک و مستغلات وجود ندارد.

دامنه تغییر قیمت ها بالاست و تنوع خانه ها از آن هم بالاتر است.

بهترین راه این است که کار را به آژانس های املاک و مشاوران امن آن‌ها بسپارید.

استفاده از این مشاوران، چه ایرانی باشند و چه ترک هزینه های خرید خانه در استانبول را بهینه می‌کند و می‌توانید با قیمت کم تر املاک مناسبی را در استانبول خریداری کنید.

حتی گاهی اوقات ممکن است با استفاده از این مشاوران و خرید خانه در برخی مناطق خاص استانبول، هزینه های جانبی این خرید را کاهش دهید.

املاک ایرانی در استانبول ترکیه با توجه به فیلترهای شما خانه های متعددی را با قیمت های متفاوتی ارائه می‌دهند.

سایت ترکیه خانه با در دست داشتن مشاوران معتبر و تسلط کافی به استانبول و هزینه های زندگی در آن وشرایط سرمایه گذاری و خرید ملک در استانبول، می‌تواند اولین قدم در خرید ملک در استانبول و یا سرمایه گذاری در حوزه املاک برای شما باشند.

از آنجایی که مشاوران املاک ترکیه خانه در ترکیه مجوز دارند خیالتان از بابت امنیت و اعتبار این مشاوران راحت است.

از طرفی ممکن است به خاطر مسلط نبودن به زبان ترکی برخی مسائل برای شما اشتباه معنی شود و صدمات جبران ناپذیر و پر هزینه ای را به جای بگذارد.

بنابراین در اینجا مشاورین املاکی که به هر دو زبان ترکی و فارسی مسلط هستند کمک شایانی به طی کردن مراحل خرید ملک در استانبول به شما خواهد کرد.

برای خرید ملک در استانبول با قیمتی مناسب باید علاوه بر فاکتورهای بصری مانند معماری و نوع ساختمان، منطقه و سلیقه باید در نهایت مشاوران خبره ای را انتخاب کنید تا در این مسیر مجبور به پرداخت هزینه های گزاف نشوید.

نکته ای که باید در نظر گرفت این است که قیمت ها در سالهای مختلف با توجه به تورم، نوع سرمایه گذاری و ارزش پول کشور ترکیه و دیگر کشورها متغیر است.

برای مثال قیمت یک آپارتمان یک خوابه در استانبول در سال 2021 در منطقه ای متوسط از 200هزار لیر شروع می‌شود.

که البته این قیمت با توجه به متراژ و نوع منطقه بالاتر خواهد رفت که این بستگی به سلیقه و بودجه ی مورد نظر شما دارد.

سند ملک در استانبول با املاک ایرانی در استانبول

دانستن اطلاعات اولیه درباره سند ها و مراحل قانونی خرید ملک در استانبول و سرمایه گذاری در این شهر کمک شایانی به خرید و انتخاب بهتر و به صرفه تر می‌کند و از طرف دیگر از به وجود آمدن مشکلات قانونی ساده ای که تنها دلیلشان عدم آگاهی است جلوگیری می‌کند. املاک ایرانی در استانبول می‌توانند در این زمینه به شما بسیار کمک کنند.

تاپوسند یا تاپو به سند قانونی و رسمی که حق مالکیت مطلق اموال مشخصی را اثبات میکند گفته می‌شود.

در اصل به سند املاک و دیگر مستغلات و اموال در ترکیه تاپو گفته می‌شود.

صحت اسناد انتقالی بسیار مهم است. به همین منظور بهتر است از ابتدا صحت این اسناد بررسی شود.

بنابراین بعد از انتخاب ملک مورد نظر خود باید به اداره تاپو ( شبیه به اداره ثبت اسناد در ایران) مراجعه کرده و صحت سند خود را بررسی کنید.

اگر صحت سند بررسی و اثبات شد و اداره های مربوط به بازرسی سند جواب مثبتی مبنی بر تایید انجام معامله دادند مراحل انتقال تاپو صورت می‌گیرد.

لازم است بدانید به طور کلی دو نوع تاپو در ترکیه وجود دارد که به نام های تاپو آبی و تاپو قرمز شناخته می‌شوند.

اگر زمین شما خالی باشد و اجازه ساخت در آن زمین داده نشده باشد سند آن تاپو آبی رنگ است و اگر بخواهند سند اموال و دیگر املاک را به شما بدهند باید تاپو قرمز باشد.

تاپو در ترکیه فقط به زبان ترکی است. بنابراین لازم است حتما از یک مترجم معتبر و امین نیز در این حوزه کمک بخواهید.

اما در تاپو چه چیزهایی ذکر می‌شود؟ برخی از مواردی که حتما باید در تاپوی مورد نظر شما ذکر شود به شرح زیر است. دانستن این موارد باعث می‌شود با اطمینان هرچه بیشتری اقدام به انتقال سند و نهایی کردن خرید یا سرمایه گذاری خود کنید.

 • استانی که ملک مورد نظر در آن قرار دارد.
 • شهری که ملک مورد نظر در آن قرار دارد.
 • روستایی که ملک مورد نظر در آن قرار دارد.
 • نوع ملک یا مستغلات خریداری شده
 • مرزهای اطراف ملک
 • مساحت ملک
 • نوع کاربری ملک( تجاری، مسکونی و..)
 • قیمت خرید واقعی
 • مشخصات صاحبان فعلی ملک
 • تاریخ انتقال
 • امضای ثبت تاپو

آب و هوای استانبول در فصول مختلف سال

فصل بهار

بهار یکی از بهترین اوقات در استانبول است. زیرا در این فصل هوا بسیار خوب و دلپذیر و همچنین بارندگی کمتری است. در این فصل ، شب های استانبول کمی خنک تر هستند و روزها کمی مه آلود است.

فصل تابستان

فصل تابستان در استانبول از اواسط واسط خرداد تا اواسط مهر ادامه دارد. گرمترین و کم باران ترین روزهای این فصل در تیر و مرداد رخ می دهد.

فصل پاییز

پاییز در استانبول از اوایل ماه اکتبر آغاز می شود و تا اواخر دسامبر ادامه دارد. در این فصل آب و هوای استانبول مانند پاییز تهران است.

فصل زمستان

فصل زمستان در استانبول از اواخر دسامبر آغاز می شود. فوریه و ژانویه سردترین ماه های این شهر است.

استانبول در زمستان آب و هوای بسیار سرد دارد و به دلیل وزش بادهای زیادی که دارد بسیار سوز دارد.

نقشه استانبول

معرفی و تاریخچه استانبول برای خرید آپارتمان ترکیه استانبول

استانبول، شهر همیشه زنده و نورانی که به زیبایی، غرب و شرق را بهم وصل کرده است.

کلان شهری با فرهنگ­ های غنی و متنوع در ترکیه که بین شبه جزیره آناتولی و دریای سیاه و اژه واقع شده است و مکانی بسیار مناسب برای خرید آپارتمان ترکیه استانبول است.

استانبول در طول تاریخ سه بار پی در پی و برای حدود دوهزار سال پایتخت امپراطوری ­های مهم جهان از جمله:

روم شرقی، بیزانس و عثمانی بوده و در طول این ادوار نام­های مختلفی مانند: بیزانس، قسطنطنیه و استانبول امروزی را داشته است. استانبول میراث­دار ادیان، فرهنگ­ها و حکومت­های بزرگ جهان است که امروزه به خوبی با مدرنیته پیوند خورده است.

حدود 65% افراد ترکیه آسیایی هستند و مابقی اروپایی. ناحیه آسیایی و اروپایی استانبول با پل مشهور بسفر و فاتیح سلطان مهمت به یکدیگر مرتبط شده­اند.

اکثر آثار تاریخی در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است و قیمت خرید آپارتمان ترکیه استانبول در این قسمت بالاتر است.

مکان­هایی همچون مسجد آبی، مسجد سلیمانیه، مسجد سنت سوفیا و…. این کشور از جهت صنعت گردشگری قطبی قوی و مهم در جهان به شمار می‌­آید و در سال­های اخیر رشد فزاینده­ای در این حوزه داشته است. اتصال دو قاره اروپا و آسیا نیز در این رشد سهم به­‌سزایی داشته­اند.

استانبول از جهت موقعیت ژئوپلیتیک بسیار مهم است.

روزگاری به عنوان قسمتی از مسیر جاده ابریشم بوده و به عنوان تنها مسیر دریایی بین دو دریای بزرگ مدیترانه و سیاه است و همچنین شبکه­ های ریلی بین خاورمیانه و بالکان را کنترل می­کرده.

همانطور که گفته شد این شهر همیشه زنده قدمتی به اندازه حدود دوهزار سال را داراست و به دوران ماقبل میلاد مسیح برمی­گردد و به خاطر موقعیت خاص خود بارها مورد حمله اقوام مختلفی چون بربر­ها و اعراب درآمده و در جنگ­های صلیبی آسیب­های فراوانی دیده است اما بارها و بارها بعد از ویرانی­های بسیار دوباره و دوباره ساخته شده است تا امروزه به عنوان یکی از مراکز مهم تجاری، فرهنگی و گردشگری در ترکیه به شمار بیاید.

اطلاعات ضروری استانبول

 • ۱۱۰: آتش‌نشانی
 • ۱۵۴: راهمنایی و رانندگی
 • ۱۵۵: پلیس
 • ۱۸۶: مشکلات برق
 • ۱۸۷: مشکلات گاز
 • ۱۱۲: آمبولانس
 • ۱۲۱: مشکلات تلفن
 • ۱۷۷: آتش‌‌سوزی جنگل
 • ۱۸۴: مشاوره سلامتی
 • ۱۱۸: راهنمای تلفنی
 • ۱۱۹: کد پستی
 • ۱۸۵: مشکلات/اطلاعات قبض آب
 • 212 و 216 : پیش شماره

اطلاعاتی در باره استانبول و خرید آپارتمان ترکیه استانبول

استانبول بزرگترین کلان شهر اروپا و دومین شهر بزرگ خاورمیانه پس از قاهره است.

تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا می کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره گسترش یافته است.

این کلان شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شد. همچنین از نظر تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان در سال 2010 بود.

استانبول یادگاری از امپراتوری روم و بعداً امپراتوری عثمانی است و آثار برجسته ای از آن دوره به جای مانده است.

اسامی تاریخی استانبول

 • بیزانتیوم
 • آگوستا آنتونینا
 • رم جدید
 • کنستانتینوپل
 • استیمبول
 • اسلامبول

القاب استانبول در دوره عثمانی

 • دارالسعادت
 • دارعالیه
 • درب قرمز (آل قاپی)
 • پایتخت

اسامی قدیمی استانبول در زبان‌های مختلف

 • زبان‌های اسکاندیناوی: میکلاگارد (شهر بزرگ)
 • زبان‌های اسلاوی: تزارگراد (شهر پادشاه)
 • عربی: رومیة الکُبری (شهر بزرگ رومیان)
 • عبری: کوشتاندینا (قسطنطنیه)

سخن آخر آنکه برای سرمایه گذاری و یا خرید ملک در استانبول، در ابتدا باید اطلاعات خود درباره ی جزییات مکانی که می‌خواهید خانه را خریداری کنید بالا ببرید و در قدم های بعدی به سراغ بهینه سازی هزینه ها، پیدا کردن مشاوران امین و معتبر و دیگر مراحل بروید.

به هر حال خانه مکان امن شماست؛ خواه برای تعطیلات در آن ساکن شوید، خواه سکونت شما دائم باشد و خواه صرفا برای سرمایه گذاری اقدام به خرید کرده باشید. امنیت، رفاه، خدمات خوب و قیمت مناسب در لیست اولویت های شما برای خرید ملک در استانبول قرار بگیرد.

همچنین مطلبخرید ملک در ازمیررا اینجا ببینید.

خرید خانه در استانبول با اقساط 5 ساله

امکان خرید خانه بصورت اقساطی در ترکیه نیز وجود دارد. افرادی که توانایی مالی کافی برای خرید خانه بصورت نقدی را ندارند می‌توانند با استفاده از شرایط خرید اقساطی صاحب ملک در ترکیه شوند.

وبسایت ترکیه خانه به عنوان یکی از معتبرترین سایت های خرید ملک در استانبول می‌تواند به شما در “خرید خانه در استانبول با اقساط 5 ساله” کمک کند..

bitlyTinyurlis.gdv.htu.toshorturl.atgg.gg1da.irrizy.iryun.ir

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
Price Range From To
Other Features