منطقه کارشیاکا ازمیر ترکیه

منطقه کارشیاکا ازمیر ترکیه

منطقه کارشیاکا در ازمیر ترکیه که نام خود را از محل قرارگیری خود نسبت به ازمیر گرفته است ، همراه با داشتن آثاری از خانه های لِوانتین قدیمی و ساختارهای تاریخی، دارای جنبه های مدرن و همگام با علم ، هنر و تفریح را نیز میباشد. اگر می خواهید نسبت به خرید ملک در ازمیر در منطقه ی کارشیاکا اقدام کنید، ادامه ی این مطلب را از دست ندهید. 

کارشیاکا دارای طبیعتی زیبا و جذاب است. چشمه‌های طبیعی، پارک‌ها، واحدهای تجاری و فروشگاه‌های بزرگ، رستوران‌های بومی و مدرن، و همچنین اماکن تفریحی و سرگرمی متعددی در این منطقه وجود دارند. همچنین، کارشیاکا یکی از بهترین مناطق برای خرید طلا و جواهرات و نقره‌ای است.

در منطقه کارشی یاکا ازمیر ، کافه و بارهای مختلف به همراه امکاناتی از قبیل دوچرخه سواری ، پیاده روی ، لذت بردن از نشستن روی چمن و خط ساحل پر از نخلستان ، آرامش خاطر را برای هر بیننده به ارمغان می آورد. کوچه‌های کارشیاکا در طول روز و شب پر جنب و جوش و شلوغ است.

در کنار طبیعت زیبایی که در کارشیاکا ازمیر وجود دارد، این منطقه دارای معماری خاص و جالبی نیز می‌باشد. برج‌های بلند، ساختمان‌های مدرن و تاریخی، واحدهای تجاری بزرگ، و مراکز خرید، موزه‌ها و مراکز فرهنگی، کلیساهای باستانی و مساجد معروف، همگی از جاذبه‌های گردشگری کارشیاکا هستند.

منطقه کارشیاکا ازمیر ترکیه
منطقه کارشیاکا ازمیر ترکیه

محله های منطقه کارشیاکا ازمیر

منطقه کارشیاکا ازمیر شامل مناطق مختلفی است که هر کدام دارای یک تا چند محله هستند. معروف ترین محله ها کارشیاکا، بوستانلی و ماوی شهیر معروف هستند. در زیر نام مناطق مختلف کارشیاکا و محلات آن آمده است.

  • آلای بی (آلای بی، بهاریه، باهچه لی اولر، ترسانه)

  • جمهوریت (جمهوریت، زبیده هانم)

  • دنیزبوستانلیسی (آتاکنت، بستانلی، ماوی شهیر)

  • ایمباتلی (ایمباتلی، اورنک کوی)

  • کارشیاکا (آکسوی، بحریه، دونانماجی، اینونو، لطیفه هانم، مصطفی کمال، تونا)

  • نرگیز (دده باشی، دمیرکوپرو، فکری آلتای، گونجالار، نرجیز، شمیکلر)

  • هالی

  • کویلر (سانجالکلی، یامانلار)

  آلسانجاک ازمیر

خرید در کارشیاکا ازمیر

خیابان بزرگی که درست بعد از خروج از ایستگاه واپور یا اسکله  کارشیاکا در مقابل شما قرار گرفته است ،بازار معروف Karshiyaka است.

کارشیاکا ازمیر

در کارشیاکا چندین مرکز خرید با مارک های معروف وجود دارد. علاوه بر مراکز خرید در بازار کارشیاکا، می توان هر آنچه که به دنبالش هستید را بیابید. در این بازار فروشگاه ،‌ کافه ،‌ کتاب فروشی و جواهر فروشی ، نیز موجودند. جگرکی ،‌ دونر کباب و بسیاری از غذاهای لذیذ مطابق با انواع سلیقه ها نیز در اینجا فعالیت می کنند. در بازار بُستانلی که چهارشنبه ها برپا می شود ، می توان انواع محصولات نساجیِ برندِ باکیفیت  ارزان قیمت ، میوه و سبزیجات تازه ، محصولات لبنی و طیف گسترده ای از محصولات و کالاهای متنوع را یافت.

بستانلی

بستانلی ازمیر ترکیه
بستانلی

بُستانلی علاوه بر دارا بودن فروشگاه های زیورآلات و وسایل خانگی ، با فعالیت رستوران غذای های گوشتی و دریایی ، کافه و مکان های تفریحی که تا پاسی از شب باز هستند ، شلوغ ترین و زنده ترین منطقه کارشیاکا محسوب می شود. دسترسی به این بخش با واپور (کشتی حمل و نقل عمومی)، شبکه ریلی یا تاکسی هایی که از اسکله کارشیاکا حرکت می کنند، به راحتی امکان پذیر می باشد.

بستانلی بوستانلی ازمیر

 

مقبره زبیده خانم (Zübeyde Hanım ) در کارشیاکا

مقبره زبیده هانم مادر آتاتورک رهبر بزرگ ترکیه در حیاط مسجد عثمان پاشا قرار دارد و این مقبره در سال 1940 در کارشیاکا ساخته شد. طرح این مقبره توسط آتاتورک ارائه شده است.
پارک زبیده هانم در حوالی این مقبره قرار دارد .

  چگونه از ازمیر به چشمه برویم؟

موزه های کارشیاکا

موزه علم (بیلیم)
موزه باستان شناسی روباز بستانلی (بستانلی آچیک هاوا آرکئولوژی)
موزه زلزله (دپرم موزه)
موزه ارتباطات (هابرلشمه)
موزه عکاسی حمزه رستم (حمزه رستم فتوگراف)
موزه لطیفه خانم

پارکهای کارشیاکا

پارک 8 مارت
پارک بکیر کوشکون
پارک انگلی چجوکلار
پارک گیرنه
پارک اوزگورلوک
پارک شهیدلر
پارک تانساش
پارک تای
پارک اوگور مومجو
کتابخانه های کارشیاکا
منطقه کارشیاکا 5 کتابخانه دارد که متعلق به شهرداری است
مراکز فرهنگی کارشیاکا
منطقه کارشیاکا ازمیر 8 مرکز فرهنگی دارد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه