منطقه نارلی دره ازمیر

منطقه نارلی دره ازمیر

اگر قصد خرید ملک در ازمیر را دارید و به دنبال مکانی زیبا، آرام و مقرون به صرفه برای زندگی هستید، منطقه نارلی دره ازمیر مکان مناسبی برای شماست. نارلی دره ازمیر یک منطقه ساحلی در استان ازمیر ترکیه است. این منطقه در دریای اژه و در 10 کیلومتری جنوب مرکز شهر ازمیر واقع شده است. این منطقه حدود 60000 نفر جمعیت دارد و به خاطر سواحل زیبا، جنگل های سرسبز و آب و هوای معتدل شهرت دارد.

نارلیدره یک مقصد محبوب هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران است. سواحل این شهر از بهترین سواحل منطقه هستند و مناظر خیره کننده ای از دریای اژه را ارائه می دهند. جنگل های نارلیدره زیستگاه انواع گونه های گیاهی و جانوری است و این شهر همچنین مکان های تاریخی متعددی از جمله شهر باستانی تئوس را در خود جای داده است.

نارلیدره ازمیر مکانی عالی برای زندگی، کار و تشکیل خانواده است. این منطقه دارای اقتصاد قوی است و کیفیت زندگی خوبی را ارائه می دهد. مدارس نارلیدره از بهترین مدارس منطقه هستند و این منطقه دارای تعدادی پارک، زمین بازی و سایر امکانات رفاهی است که برای خانواده ها عالی است. نارلی تنها منطقه ازمیر است که لوله کشی اب گرم طیبعی را دارد ( گرمایش خانه ها با آب گرم طبیعی )

منطقه نارلی دره ازمیر
منطقه نارلی دره ازمیر

موقعیت و جغرافیا نارلی دره ازمیر

نارلی دره ازمیر منطقه ای جذاب در بخش جنوبی شهر ازمیر ترکیه است. این در خلیج ازمیر واقع شده است و توسط کوه ها احاطه شده است و مناظر خیره کننده ای از دریا و فضای سبز سرسبز را ارائه می دهد.

تاریخچه و پیشینه منطقه نارلی دره ازمیر

نارلیدره تاریخی غنی دارد که به دوران باستان باز می گردد. این شهر زمانی یک شهر بندری مهم در دوران امپراتوری بیزانس و عثمانی بود و موقعیت استراتژیک آن آن را به مرکزی برای تجارت و بازرگانی تبدیل کرد. امروزه، نارلیدره یک منطقه مسکونی محبوب است که به دلیل زیبایی طبیعی و میراث فرهنگی خود شناخته شده است.

در اینجا برخی از کارهایی است که می توانید در Narlıdere انجام دهید:

از سواحل دیدن کنید: نارلیدره دارای تعدادی سواحل زیبا از جمله ساحل نارلیدره، ساحل اینجیر آلتی است.
پیاده روی در جنگل ها: نارلیدره دارای تعدادی از جنگل های سرسبز از جمله جنگل نارلیدره و جنگل گومولدور است.

نارلی دره  ازمیر که در نزدیکی بالچوا و گوزل باغچه قرار دارد، به خاطر مناطق سرسبز و خاک حاصلخیزش معروف است.

این بخش نام خود را از باغ‌های اناری گرفته است که زمانی در داخل مرزهای آن وجود داشته و همچنین به لطف درختان کاج بی‌شمارش منبع غنی اکسیژن است. جدای از آن، به دلیل دارا بودن واحد مسکونی و شهرنشینی منظم، یکی از محبوب ترین مناطق ازمیر محسوب می شود.

باغ های انار که نام خود را به این بخش داده اند، در طول زمان با باغ های مرکبات جایگزین شده اند که موجب شده تا امروزه بزرگترین باغات مرکبات منطقه در این قسمت وجود داشته باشند.

اقتصاد دره نارلی تا حد زیادی به کشاورزی وابسته است و باغ های انار به مرور زمان جای خود را به باغ های مرکبات داده است. این منطقه محل پرورش مرکبات مرغوب ترکیه است و 45000 درخت مرکبات در اینجا وجود دارد.

نقشه منطقه نارلی دره ازمیر

منبع:

visitizmir.org

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه