شهر چشمه ازمیر ترکیه

شهر چشمه ازمیر ترکیه

 

آشنایی با شهر چشمه در ترکیه | Çeşme City in Turkey

ترکیه جز کشورهایی است که برای تمامی سلیقه ها و سنین مختلف می تواند گزینه خوبی برای سفر به شمار بیاید.

این کشور جذاب سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند و با توجه به امکانات و شرایط مناسبی که برای آن ها فراهم می آورد همواره از جذابیت بالایی در بین مسافران برخوردار است. اما اغلب مسافران این کشور را با استانبول و آنتالیای آن می شناسند غافل از آن که در این کشور شهرهای دیگری هم وجود دارد که می تواند مقصد مناسبی برای سفر و زندگی به شمار بیاید و به جای خرید ملک در ازمیر می توانند در سایر شهرها مستقر شوند.

شهر زیبای چشمه در نزدیکی ازمیر

شهرت « چشمه » به : دریای آبی ، سواحل مخملی و طلایی ، خلیج های کوچک آکواریوم مانند ، مراکز آب درمانی شفابخش ، دنیای متحیر کننده زیر آب ،‌ طبیعت بی نظیر ، ساختار ورزشی مناسب برای فعالیت های ورزشی هیجان انگیز و تفریحات متنوع آن می باشد که به فراتر از مرزهای ترکیه رسیده و تبدیل به چهره غرورآفرین گردشگری ازمیر شده است.

شهر زیبای چشمه در نزدیکی ازمیر
شهرت « چشمه » به : دریای آبی ، سواحل مخملی و طلایی ، خلیج های کوچک آکواریوم مانند ، مراکز آب درمانی شفابخش ، دنیای متحیر کننده زیر آب ،‌ طبیعت بی نظیر ، ساختار ورزشی مناسب برای فعالیت های ورزشی هیجان انگیز و تفریحات متنوع آن می باشد که به فراتر از مرزهای ترکیه رسیده و تبدیل به چهره غرورآفرین گردشگری ازمیر شده است.

شهر زیبای چشمه در نزدیکی ازمیر شهرت « چشمه » به : دریای آبی ، سواحل مخملی و طلایی ، خلیج های کوچک آکواریوم مانند ، مراکز آب درمانی شفابخش ، دنیای متحیر کننده زیر آب ،‌ طبیعت بی نظیر ، ساختار ورزشی مناسب برای فعالیت های ورزشی هیجان انگیز و تفریحات متنوع آن می باشد که به فراتر از مرزهای ترکیه رسیده و تبدیل به چهره غرورآفرین گردشگری ازمیر شده است.

سالانه در ماه جولای جشنواره موسیقی بین المللی در چشمه برگزار می شود که از پرطرفدارترین جشنواره ها میان مردم به شمار می رود.

یکی دیگر از مزایای سفر به شهر چشمه در ماه جولای این است که اغلب بازیگران و خوانندگان معروف ترکیه ای به سمت چشمه در ترکیه می آیند و شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید هم به تفریح و سرگرم شدن در چشمه ها مشغول شوید و هم بازیگران مشهور ترکیه ای را از نزدیک ببینید.

شهر باستانی به نام ION که در ۱۵ کیلومتری شمال شهر چشمه قرار دارد یکی از آن مواردی تاریخی است که می توانید از آن دیدن کنید.

در کنار تمام جاذبه های تفریحی ، بناهای تاریخی بسیار جذابی هم در این شهر زیبای ترکیه وجود دارد که پیشنهاد می کنیم حتما از آن ها بازدید کنید.

بناهای تاریخی چشمه با وجود گذشت سالیان دراز از تاریخ ساختشان ، هنوز هم با لمس جادویی ، آثار تاریخی نهفته در دل شهر ، گنجینه های معماری به ارث رسیده از قرن نوزدهم ، در انتظار بازدیدکنندگانشان می باشد.

بناهای تاریخی چشمه

دیگر شهر تاریخی که در شرق شهر چشمه در ترکیه قرار دارد Erythral نام دارد که قدمت آن به هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد.

شهر کهن Erythral در یکی از روستاهای چشمه در کشور ترکیه به نام « ایلدیر » کشف شده بود ؛ از منابع تاریخی باستانی شهر می ‌توان به قلعه چشمه که از زمان عثمانی به جا مانده است ، چشمه ‌های فراوان ، کاروان‌سراها و معماری ‌های شهری باستانی اشاره کرد. این شهر در کشور ترکیه بهترین گزینه برای تفریح و سرگرمی محسوب می شود.

موزه و قلعه چشمه

قلعه چشمه که در دوران بایزید دوم و سال 1508 ساخته شده ، امروزه به عنوان موزه باستان شناسی فعالیت می کند و از جمله مهمترین نمادهای چشمه به شمار می رود.

در این موزه ، گنجینه های تاریخی چشمه و کیفیت آنها به نمایش گذاشته می شود. در موزه باستان شناسی واقع در قلعه تاریخی چشمه که بیشتر آثار یافته شده از بخش های : اِریترای ، منطقه چشمه ، آلاچاتی و قلم بورنو در آن وجود دارد ، متشکل از : 320 قطعه آثار باستانی ، 126 اثر قوم نگاری ، 31 عدد سکه و در مجموع 477 اثر به نمایش گذاشته شده است ؛ روبروی قلعه ، مجسمه فرمانده بزرگ ترک کاپیتان دریا حسن پاشا اهل الجزایر به همراه یک شیر وجود دارد.

موزه و قلعه چشمه
قلعه چشمه که در دوران بایزید دوم و سال 1508 ساخته شده ، امروزه به عنوان موزه باستان شناسی فعالیت می کند و از جمله مهمترین نمادهای چشمه به شمار می رود.

سواحل چشمه

هنگامی که سخن از ساحل است، ‌ یکی از اسم هایی که بلافاصله در ذهن تداعی می شود ، چشمه می باشد.

شبه جزیره چشمه با : دریای شفاف ، آفتاب ،‌ شن های ریز و آب های معدنی گوگرد دار شفا بخشی که داخل دریا می جوشند ، دارای خط ساحلی 29 کیلومتری می باشد و ‌پلاژهای زیبایی نیز به چشم می خورد.

چشمه دارای 20 ساحل گوناگون از جمله : شیفنه ،‌ کوچوک لیمان ، پیرلانتا ، بندر پاشا ، پلاژ ایلیجا ،‌ چیفتلیک ، آلتین کوم ، چاتال آزماک ، خلیج ساکیز ، پلاز تکّه و آیایورگی ، می باشد.

در فاصله ۵ کیلومتری شرق شهر چشمه در ترکیه تفریجگاهی به نام ایلیجا وجود دارد که مکانی بسیار مناسب برای استراحت و انجام تفریحات آبی به شمار می رود.

در این منطقه چشمه‌های آب سرد و گرم بسیاری وجود دارد و شهر چشمه نامش را از چشمه‌های این منطقه گرفته است.

در زمان های گذشته شهر چشمه محلی برای ثرومندان ازمیر بود که در فصل های گرم به سمت آن می رفتند اما امروزه تمامی گردشگران و مردم ترکیه تعطیلات خود را در چشمه ترکیه به سر می برند.

شنا در آب ‌های نیلگون اژه در هوای گرم تابستانی و استفاده از خواص درمانی و شفابخش چشمه‌ ها قطعاً تجربه ‌ای لذت ‌بخش خواهد بود. برای تفریح و زندگی ، چشمه در کشور ترکیه گزینه ی بسیار مناسبی محسوب می شود.

چشمه با پتانسیل پاسخگویی به نیازهای اقامتی ، قایق های تفریحی و بادبانی ، اغلب میزبان قایق های پرچم دار خارجی که برای بازدید آمده اند ، می باشد.

همچنین از سوی باشگاه بین المللی قایق بادبانی چشمه (KYC) ، و باشگاه مسابقات دریای آزاد ترکیه (TAYK) نیز مسابقات بسیار و رویدادهای اجتماعی در آن برگزار می شود.

موج ‌سواری در چشمه

برای تفریح و سرگرمی در شهر چشمه به غیر از گشت و گذار در طبیعت آن و همچنین چشمه های متعدد آن می توانید به موج سواری هم مشغول شوید. بادهای شهر چشمه در ترکیه تمامی ندارند و این موضوع برای موج سواری گزینه بسیار مناسبی می باشد.

برای موج سواری به سمت منطقه آلاچاتی بروید و اگر هم بلد نیستید اصلا نگران نباشید چرا که چندین مدرسه موج سواری در آلاچاتی افتتاح گردیده تا علاقمندان به این ورزش آبی آموزش های لازم را برای این تفریح مهیج ببینند.

لازم به ذکر است که بدانید سالانه در این منطقه جشنواره موج‌ سواری برگزار می‌ شود ، که حتی تماشای آن جذاب و هیجان ‌انگیز است.

جزیره ساکیز که بین جزیره های اطراف نزدیک ترین به چشمه می باشد ، با پوشش گیاهی و زیبایی های طبیعی خود ارزش دیدن دارد.

جزیره ماکری که معمولا مورد علاقه غواصان می باشد ، برای شنا کردن ایده آل است.

جزیره خرها (اِشَّک آداسی) ، که با نامش حس کنجکاوی را برمی انگیزد امکان : عکس انداختن کنار خرها ، تماشای گرازهای وحشی و خرگوش ها را فراهم می کند. خلیج ماوی که در غرب جزیره خرها واقع شده و با نام خلیج آکواریوم نیز شناخته می شود ، بهشتی آبی رنگ است که نامش را از آب های درخشانش گرفته است.

افرادی که با قایق های شخصی خود گردش می کنند می توانند قایق ها را با خیال راحت در مناطق : آلتین یونوس سِتور مارینا ، بندر قایق دالیان کوی ،‌ آلاچاتی مارینا و چشمه مارینا نگه دارند.

بازارها

در بازارهایی که 6 روز از هفته در مناطق مختلف چشمه برپا می شوند ، علاوه بر میوه و سبزیجات تازه می توانید صنایع دستی محلی را نیز تهیه نمایید.

محل برپایی بازارهای هفتگی چشمه عبارتند از :

سه شنبه : دالیان کوی

چهارشنبه : بازار روستایی چشمه

پنجشنبه : ایلیجا

جمعه : چیفتلیک کوی/ اُواجیک

شنبه : آلاچاتی

یکشنبه : چشمه

شهر چشمه ترکیه؛ محبوب‌ترین مقصد علاقمندان به غواصی

شهر توریستی چشمه استان ازمیر ترکیه با طبیعت بی‌نظیر، منابع آبی و ساختار ورزشی مناسب برای فعالیت‌های آبی در سال‌های اخیر مورد توجه غواصان و علاقمندان به ورزش‌ها و تفریحات دریایی قرار گرفته است.

اردینچ ارگون، مسئول «مرکز غواصی دیرین‌دوغا» در چشمه اظهار داشت: این منطقه از نظر تنوع زیر دریایی، گیاهی و جانوری بسیار غنی است .ما تنها آموزشگاه غواصی در منطقه هستیم و ظرفیت ما برای تقاضاها کافی نیست. غواصانی از کلان‌شهرهایی مانند استانبول، آنکارا و بورسا به این منطقه می‌آیند.

وی گفت: غواصی فصل خاصی ندارد و در 10 ماه از سال به جز ژانویه و فوریه غواصی در این منطقه ممکن است. آب‌های این منطقه دارای 20 نقطه غواصی است. غواصی در چشمه و منطقه‌ای در استان حتای با استقبال بسیاری روبرو شده است. در سال 2004 یک کشتی در پی طوفان در عمق 18 متری غرق شد که ما اکنون از لاشه این کشتی برای غواصی استفاده می‌کنیم./

نوشته بعدی

سواحل چشمه ازمیر

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه