مهاجرت به ترکیه و روش های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه و روش های مهاجرت به ترکیه

نحوه مهاجرت به ترکیه :
اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، یک سری مراحل اداری وجود دارد که باید انجام شود. این مقاله شما را از طریق این مراحل راهنمایی می کند و به شما در شروع کار کمک می کند.

ترکیه از گذشته های دور یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگران بوده است و همواره مهاجرت به ترکیه  نیز به دنبال آن از جمله موارد مورد توجه گردشگران میباشد.

شهرهای توریستی زیادی مانند آنکارا , استانبول , ازمیر , آنتالیا و کوش آداسی در ترکیه وجود دارد.

مهاجرت به ترکیه یک شبه اتفاق نمی افتد . دلایل بسیاری کنار هم می آیند تا شخصی تصمیم به مهاجرت بگیرد .

وقتی تصمیم قطعی به مهاجرت گرفته شد، اولین سوال اینست که کجا بهترین گزینه است ؟ ” قطعا ” هرکسی بنابر دلایل شخصی که برای مهاجرت دارد ، کشورهای مختلفی را مد نظر قرار میدهد.

اگر شما برای تحصیل مهاجرت میکنید ، دنبال کشور هایی با رتبه بالای دانشگاهی خواهید گشت .

اگر به قصد سرمایه گذاری میروید ، کشورهایی با اقتصاد باز مناسب شما هستند و …

تنها چیزی که در پروسه مهاجرت قطعی است ، این است که کشور مقصد تمام آنچه که شما نیاز دارید را به شما نخواهد داد و به قول معروف باید سبک و سنگین کرد .

اگر مزایا بیشتر از معایب بود ، انتخاب آنجا عاقلانه است. برای بسیاری از ما که مهاجرت به ترکیه (ازمیر) را انتخاب کردیم ، دلایل مشترکی وجود دارد که با شما در میان میگذاریم .

مهاجرت به ترکیه و روشهای مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه و روشهای مهاجرت به ترکیه

انواع مهاجرت به ترکیه

راه های مختلفی برای مهاجرت افراد به ترکیه وجود دارد. چه آنها به دنبال شغل باشند، چه به دنبال کیفیت زندگی بهتر باشند یا فقط بخواهند فرهنگ و زیبایی کشور را تجربه کنند، راهی برای تحقق رویای آنها وجود دارد.

از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنید

ترکیه یک مقصد محبوب برای مهاجران، فرصت های شغلی عالی در بخش گردشگری و مهمان نوازی، فناوری و آموزش زبان انگلیسی دارد. با این حال، یافتن شغل ممکن است سخت باشد.

شما می توانید از دو طریق برای مجوز کار اقدام کنید: به صورت آنلاین از طریق سرویس “e-devlet” وزارت کار و تامین اجتماعی یا با درخواست در نزدیکترین سفارت ترکیه. سپس کارفرمای شما باید اسنادی از جمله سوابق مالیاتی و قراردادهای کاری را ارائه کند.

پس از دریافت مجوز کار، باید آدرس محل سکونت خود را ظرف 20 روز کاری ثبت کنید. این کار باید با اداره ثبت احوال نفوس یا اداره مهاجرت انجام شود، بسته به محل اقامت شما. همچنین در صورت درخواست از خارج از ترکیه، باید هزینه ویزای ورود، هزینه گواهی مجوز کار و هزینه اقامت را بپردازید. این روند می تواند بسیار پیچیده باشد، بنابراین اگر به فکر مهاجرت به ترکیه هستید، ایده خوبی است که یک حرفه ای را استخدام کنید که بتواند تمام مدارک لازم را برای شما انجام دهد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به ترکیه از طریق برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری است. این یک ابتکار دولتی است که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا پاسپورت ترکیه را ظرف سه تا شش ماه دریافت کنند.

این برنامه به حداقل سرمایه گذاری 400000 دلار آمریکا برای دریافت پاسپورت ترکیه نیاز دارد که می تواند در هر نوع ملک، مانند ویلا، آپارتمان یا زمین باشد. علاوه بر این، متقاضیان باید متعهد شوند که املاک خریداری شده آنها برای مدت سه سال فروخته نشود.

برنامه شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری گزینه خوبی برای کسانی است که به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور هستند. همچنین این یک راه امن و آسان برای تضمین اقامت ترکیه است.

کشور ترکیه

ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد چرا که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و در طول تاریخ همواره به عنوان یک پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا عمل کرده است.

کشور ترکیه با جذب ۳۰ میلیون گردشگر در سال ششمین مقصد توریستی گردشگران در سطح جهان می باشد.

ترکیه از نظر قلمرو و مساحت در بین کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد.

این کشور از شمال با دریای سیاه ، در شمال شرقی با جورجیا و ارمنستان ،‌ از شرق با جمهوری آذربایجان و ایران ، از جنوب شرقی با عراق و سوریه ،‌ در جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و در شمال توسط یونان و بلغارستان محدود می شود.

آنکارا پایتخت ترکیه است در حالی که بزرگترین شهر و بندر آن استانبول است.

مهاجرت به ترکیه ازمیر و دریافت اقامت این کشور به روش های مختلفی امکان پذیر است و به دو روش اقامت کوتاه مدت و بلند مدت انجام می شود.

این روش ها از نظر هزینه ، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت با هم متفاوتند.

نزدیکی به ایران یکی از دلایل اصلی مهاجرت به ترکیه

اولین دلیل ولی نه لزومأ اصلی ترین انتخاب ترکیه به عنوان مقصد مهاجرت ، نزدیکی به ایران است . اگر شما تصمیم بگیرید ۵ ساعت دیگر در تهران باشید.

تجارت آزاد در ترکیه

بسیاری از ایرانیان مقیم ترکیه ، به این دلیل مهاجرت به ترکیه را انتخاب کرده اند که قصد تجارت و داد و ستد با دنیای آزاد و سرمایه گذاری در ترکیه را دارند .

از آنجایی که تحریمها در اقتصاد ایران تاثیرات ناگواری گذاشته و متاسفانه سیاستهای ضعیف مدیریتی گره گشای حل مشکلات تجار ایرانی نیست ، بنابراین بازرگانان زیادی تصمیم گرفتند که زمینه تجارت و کسب و کار خود را در ترکیه گسترش بدهند تا بتوانند با استفاده از اقتصاد باز ترکیه و دسترسی به منابع مالی و تجاری با دنیا ، تجارت پررونق و سرمایه گذاری امن را در اینجا تجربه کنند .

ترکیه و سهولت مهاجرت به ترکیه

برای گرفتن اقامت ترکیه ، راه های پیچیده وجود ندارد .

اگر شما بتوانید نیازهای مالی زندگی خود را تامین کنید ، با خرید ملک در ترکیه و یا خرید ملک در استانبول میتوانید اقامت کوتاه مدت توریستی (قابل تبدیل به اقامت دائم ) دریافت کنید .اگر بتوانید در یک شرکت یا کارخانه یا موسسه معتبر ترک ، کار پیدا کنید ، میتوانید از اقامت کاری ترکیه ( با بیمه خدمات درمانی رایگان) استفاده کنید .

همچنین با خرید ملک در ترکیه به ویژه خرید ملک در ازمیر و خرید خانه در آلانیا شامل اقامت ملکی در این کشور خواهید شد .

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه