اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق استخدام

یکی از بهترین راه های مهاجرت به هر کشوری اخذ ویزای کار خواهد بود . اغلب کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند به دنبال اخذ اقامت ترکیه از طریق استخدام هستند.

سوالات زیادی در این زمینه ایجاد میشود . متاسفانه اخبار اشتباه باعث میشود این افراد متحمل ضرر و زیان بزرگی شوند. البته راه های دیگری همچون خرید ملک در ازمیر و سایر شهرها نیز وجود دارد.

شرایط کار در ترکیه

در باب اخذ اقامت ترکیه از طریق کار باید بدانید در ترکیه فرصت های شغلی فراوانی وجود دارد.

چنانچه شخصی بخواهد به دنبال کار در ترکیه باشد باید دقت کند که کدام شهر را برای انجام کار انتخاب می نماید زیرا برخی مشاغل در بعضی شهرها درآمد بیشتری دارد.

نکته ی قابل توجه در ترکیه این است که این کشور به دلیل توریستی بودن و ورود افراد از کشورها و فرهنگ های مختلف ، کار در صنعت توریسم بسیار متنوع بوده و می تواند به راحتی به دست آید . بنابراین شخص می تواند در مشاغلی چون رستوران ها ، هتل ها و باشگاه ها مشاغلی با درآمد مکفی پیدا نماید . البته باید توجه داشته باشید که این کارها به صورت پاره وقت بوده و حقوقِ شخص به صورت نقدی پرداخت می گردد

همچنین پیدا نمودن کار از این طریق نمی تواند امن و پشتیبانی برای اخذ ویزا یا اقامت در این کشور باشد زیرا بسیاری از کارفرمایان با آگاهی از اقامت غیر قانونی این اشخاص از پرداخت دستمزد سر باز می زنند لذا ضروری است پیش از ورود به کشور ترکیه از قانونی بودن شغل اطمینان حاصل نمایید.

  جایگاه ترکیه در معتبرترین پاسپورت ها در سال 2020

شرط لازم کار در ترکیه

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار از نوع کارگری ، مستلزم این است که یک شرکت در تـــــــرکیه از شما دعوت به همکاری نماید . به شرطی که با این تخصص که از شما دعوت به کار شده هیچ شهروند ترکی در آن زمان طبق استعلام اداره کـــار ترکیه بیکار نباشد.

با ملاحظه این نکته می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس پیدا کردن کار و اخذ اقامت ترکیه به صورت کارهایی از این دست در ترکیه برای کلیه خارجیان بالا نیست.

ولی  خارجیان بسیاری در کارهای ساده هم اکنون در ترکیه مشغول به کار هستند که توانسته اند اجازه کار بگیرند .

به بحث وارد شوید

One thought on “اقامت ترکیه از طریق کار”

 • محمد مهدی

  سلام و درود
  شرایط کار در ازمیر ترکیه چگونه هستش ؟
  و اینکه من دانشجوی مقطع لیسانس هستم و می توان همزمان با کار در ازمیر ترکیه در مقطع کارشانی ارشد در رشته ارتباطات تحصیل کنم و هم کار کنم ؟
  باسپاس

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
Price Range From To
Other Features