اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

ترکیه جزو معدود کشورهایی است که در زمینه کشاورزی و به دنبال آن غذا ، به خودکفایی رسیده است و داشتن آب و هوای مطبوع ، خاک حاصلخیز ، به ویژه بارندگی‌ ها ، باعث شده کشاورزی در ترکیه تا این اندازه رشد داشته باشد.

بخش کشاورزی یکی از مهمترین بخش های اقتصادی (چه اقتصاد داخلی چه تجارت بین المللی) ترکیه به حساب می آید و یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد ترکیه ، بخش کشاورزی آن است.

براساس قوانین جدید ترکیه مساحت قابل فروش زمین به اتباع خارجی از 5/2 هکتار به 30 هکتار افزایش داده شده است و این متراژ را به میزان دو برابر در مناطق خاص نیز افزایش دهد .

میزان فروش ملک به خارجیان در محدوده هر شهر نباید از 10 درصد میزان ملک های در مالکیت خصوصی آن شهر تجاوز کند و با توجه به قیمت ارزان زمین در ترکیه نسبت به ایران مخصوصا در شهرهای توریستی مانند ازمیر درصد سرمایه گذاران ایرانی در این بخش افزایش چشمگیری پیدا کرده است .

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه متغییر است و بستگی به هکتار و منطقه دارد و سرمایه گذاری کشاورزی ترکیه یکی از مهمترین بخش های اقتصادی ، چه اقتصاد داخلی چه تجارت بین المللی ترکیه به حساب می آید.

ترکیه را در صادرات میوه و سبزی بسیار پیشرفته دانست و در ضمن گوجه فرنگی ، در صدر صادرات سبزی قرار دارد و توت فرنگی نیز در رتبه اول صادرات میوه این کشور قرار گرفته است.

محصولات کشاورزی ترکیه

ترکیه اغلب نیازهای غذایی خود را در داخل کشورش تامین می کند و حدود ۳۶درصد زمین های این کشور به کشاورزی اختصاص دارد و تولید محصولات کشاورزی در اقتصاد ترکیه از جایگاه ویژهای برخوردار است .

ترکیه در تولید پنبه نیز جایگاه ویژهای در سطح جهانی دارد پنبه در مناطق اژه ، مدیترانه و جنوب شرقی ترکیه تولید میشود و پنبه بعد از گندم مهمترین محصول کشاورزی ترکیه است.

توتون و تنباکو در مناطق اژه ، مرمره ، دریای سیاه و آناتولی شرقی تولید میشود و از شهرت زیادی در سطح جهانی برخوردار است . دانه های روغنی مانند دانه های آفتابگردان ، پنبه ، سویا ، بادام زمینی ، کنجد و… در ترکیه تولید میشود . چای هم در مناطق گرم و مرطوب منطقه دریای سیاه تولید میشود.

نزدیک به ۴۰ درصد از خاک ترکیه زمین کشاورزی و ۱۵ درصد جنگل است . گندم و سبزیجات مهم ‌ترین محصولات کشاورزی ترکیه هستند . بزرگ ‌ترین تولید کننده فندق ، انجیر ،  زردآلو و کشمش در جهان ترکیه است و چهارمین تولیدکننده سبزیجات تازه و انگور در دنیا . همچنین ششمین تولید کننده تنباکو، هشتمین تولید کننده گندم و دهمین تولید کننده پنبه در جهان است . چای نیز نه تنها در ترکیه در سطح گسترده تولید می‌شود ، بلکه یکی از مهم‌ ترین صادرات این کشور است.

ترکیه خانه با سه شعبه در ترکیه آماده است تا در تمام مراحل خرید ملک در ازمیر، خرید ملک در استانبول و خرید خانه در آلانیا به شما کمک کند. همچنین یک شعبه در قبرس شمالی نیز داریم. ما آماده‌ایم به شما بهترین خدمات مشاوره‌ای را در زمینه خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه ارائه دهیم. با تیم ما ارتباط برقرار کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید، زیرا ما در هر مرحله از این سفر همراه شما خواهیم بود.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه