قصرهای استانبول

قصرهای استانبول

قصرهای استانبول

 

کاخ های جذاب داخل استانبول که شاید تاکنون ندیده باشید.

قصر کوچوکسو:

کاخ کوچوکو در واقع یک کاخ تابستانی است که برای اقامت کوتاه هنگام گشت و گذار و شکار استفاده می شده است. این کاخ در منطقه بسیار جذابی از بیکوز و ساحل آسیایی استانبول واقع شده است.دقیقاً بین قلعه آناتولی حصار استانبول و پل سلطان محمد فاتح (پل دوم بسفر) که قسمت های آسیایی و اروپایی استانبول را به هم متصل می کند.

در فیلم جیمزباند سال 1999 با نام The World Is Not Enough، کاخ کوچوکسو استانبول در بخشی از فیلم مورد استفاده قرار گرفت. در چند فیلم بالی وودی دیگر نیز از قصر کوچوکسو استفاده شده است.

قصر کوچوکسو:

قصر کوچوکسو:کاخ های جذاب داخل استانبول که شاید تاکنون ندیده باشید

کاخ ایهلامور:

این کاخ زیبا در بشیکتاش واقع شده است و با دیدن آن ممکن است کاخ دلمه باهچه را به یاد بیاورید.

این بنا به دستور عبدالمجید اول در اواسط قرن نوزدهم ساخته شد. چرا؟ گفته می شود که آنها می خواستند قبل از رفتن به یکی از قصرهای کنار تنگه بسفر یک مکان خوب برای گذراندن شب داشته باشند.

این ساختمان در یک محیط بسیار زیبا ساخته شده است و بازدید از آن در استانبول بسیار توصیه می شود.

 نکته جالب نام این کاخ است! در این کاخ درختان لیندر یا به ترکی ایهلامور وجود داشت ، به همین دلیل نام آن را ایهلامور گذاشتند.

 

کاخ ایهلامور:

کاخ ایهلامور:

قصر ییلدیز:

قصر ییلدیز یا همون قصر ستاره توی سال ۱۸۸۰ ساخته شد و مدت‌ها محل اقامت پادشاهان عثمانی بود. سلطان عبدالحمید که دستور ساخت این کاخ رو داده بود، به خاطر ترس حمله از سمت دریا از کاخ دلمه باهچه خارج و توی این کاخ ساکن شد و ییلدیز، چهارمین محل اقامت پادشاهان عثمانی لقب گرفت. بعد از سقوط عثمانی این کاخ به یک مهمان‌سرا برای پذیرایی از سران رده‌بالای کشورها تبدیل شد و الان هم بخش عظیمی از اون به عنوان موزه کاربرد داره.

 

قصر ییلدیز:

قصر ییلدیز:

این پست چه قدر برایتان مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

Related Posts

مقایسه

شروع گفت و گو
1
تماس با ما
درود
جهت مشاوره درباره مهاجرت به ترکیه سوالات خود را اینجا مطرح کنید. در مورد اجاره هیچ فعالیتی نداریم

Enter your keyword