پاموک کاله Pamukkale

پاموک کاله Pamukkale

یکی از خیره کننده ترین دیدنی های ترکیه جایی به اسم پاموک کاله است. 

زیبایی شگفت انگیز و بی نظیر پاموکاله در ترکیه می تواند هر توریستی را غافلگیر و متحیر کند. پاموک کاله به قصر پنبه ای هم معروف است . مکانی شبیه تپه که از بسیاری چشمه های آب گرم و تراس های تراورتن پدید آمده است و قطعاً میتواند صحنه های شگفت انگیزی از زیبایی های این دنیا را به شما نشان دهد.

پاموک کاله Pamukkale
پاموک کاله Pamukkale

تاریخچه پاموک کاله

کلمه Pamukkale در زبان ترکی به معنی «قصر پنبه ای» است و در حقیقت مردم ترکیه این اسم را به آن داده اند زیرا دارای شکلی شبیه پنبه است که در مرکز ترکیه کشت می شود.

در آغاز قرن دوم قبل از میلاد ، شهری در بالای تپه تأسیس شد. افرادی که در این شهر تاریخی زندگی می کردند از قدرت شفابخشی این چشمه های آب گرم استفاده می کردند و ظاهراً همین دلیل باعث ایجاد شهر در چنین مکانی بود.

این شهر در سال 133 پیش از میلاد و همچنین در دهه 60 میلادی در اثر زلزله ویران شد ، اما بعدا توسط رومی ها بازسازی شد. در قرن هفتم ، زلزله دوباره رخ داد و بسیاری از ویرانه ها را در این شهر به جای گذاشت. با این حال زلزله ای که در سال ۱۳۵۴ رخ داد دلیل اصلی ترک شهر بود. هر آنچه امروز در این شهر می بینیم ویرانه هایی است که از آن زمان زنده مانده است.

  موزه نیروی دریایی استانبول

بهترین زمان بازدید از پاموک کاله

گفته می شود منطقه توریستی پاموک کاله بیش از یک میلیون بازدید کننده در طی سال دارد. پاموکاله در نزدیکی دریای اژه واقع شده است و اگر چه گردشگران در تمام طول سال از این منطقه بازدید می کنند ، اما بهترین زمان برای بازدید از آن در بهار و اوایل تابستان بین آوریل و ژوئن است.

پاموک کاله Pamukkale
پاموک کاله Pamukkale

وقتی صحبت از پاموک کاله می شود ، مطمئناً چشمه های آب گرم این منطقه و استخرهای پر از آب را به یاد خواهید آورد . مسافران می توانند در آبهای تقریبا گرم پاموک کاله در این استخرها شنا کنند یا روی سطح سنگ آهک این منطقه قدم بزنند و از تماشای ویرانه های تاریخی این مکان عمومی لذت ببرند.

بنا های دیدنی

یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 9 هزار و 500 نفر وجود دارد که به شکل نیم دایره ساخته شده است که قطعاً دیدن آن خالی از لطف نیست . در پاموکاله می توانید بناهایی با ستون های غول پیکر بسیار زیبا و جذاب ، معابد مختلف و حمام های بی شمار تاریخی را ببینید و همچنین در بین ویرانه ها ، شهر مقدس روم یا Hierapolis و بناهای دیدنی دیگر را مشاهده کنید.

هیراپولیس پاموک کاله ترکیه
هیراپولیس پاموک کاله ترکیه

یکی دیگر از مناطق دیدنی در پاموکاله که می تواند شما را مجذوب خود کند Cleo Patra استخر کلئو پاترا  است.

استخر Cleo Patra " استخر کلئو پاترا "
استخر Cleo Patra ” استخر کلئو پاترا “

با پرداخت 32 لیر به عنوان هزینه ورودی برای شنا در این استخر که در آن زمان فقط برای شنا توسط اشراف و بزرگان ساخته شده بود ، از سفر خود لذت ببرید.

  آسانسور ازمیر

چشمه های شفابخش

در این منطقه بیشتر از ۱۷ چشمه ی آب گرم وجود دارد که دمای آن ها بین ۳۵ درجه سانتیگراد تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد متغیر است.

آب این استخر نیز از آب چشمه های آب گرم در این منطقه تغذیه می شود و از آب چشمه های منطقه پاموک کاله برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها مانند :

  • سیستم گردش خون
  • دستگاه گوارش
  • یماریهای عصبی
  • اختلالات پوست
  • خستگی جسمی و مشکلات تغذیه ای بسیار مؤثر خواهد بود و افرادی که این مشکلات را دارند می توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه