مرکز اسکی بوزداغ ازمیر

مرکز اسکی بوزداغ که از آن به عنوان بهشت سپید اژه نام برده می‎شود، با طبیعت بی نظیر اطراف و فعالیت‎های هیجانی‎اش، مورد توجه دوستداران طبیعت و عاشقان آدرنالین و علاقمندان به خرید ملک در ازمیر قرار گرفته است.

مرکز اسکی بوزداغ ازمیر واقع در منطقه اودمیش  که به عنوان اولوداغ (مرکز اسکی مهم ترکیه) منطقه اژه به شمار می‎رود، با ارتفاع برف 3 متری در فصل زمستان پذیرای دوستداران اسکی می‎باشد.  

مرکز اسکی بوزداغ واقع در مسافت 110 کیلومتری ازمیر و 26 کیلومتری بوزداغ ، مجتمعی که در سال 1988 تاسیس شده است. به دلیل آب و هوای گرم منطقه اژه فصل اسکی در آن دیر شروع شده و زود به پایان می رسد؛ از این رو برای رفتن به بوزداغ مناسب ترین زمان ما بین ماه های دسامبر و مارس است که برف در بالاترین سطح خود قرار دارد.مرکز اسکی بوزداغ ازمیر

اسکی بوزداغ

در این مجتمع که امکان اسکی رفتن با حضور و یا بدون حضور مربی فراهم می‎باشد، علاوه بر افراد آماتور ، اسکی بازان حرفه‎ای نیز می‎توانند از آن به خوبی بهره‎مند شوند. داخل این مجتمع ، بخش پوشیده با مساحت 3053 متر مربع ، علاوه بر 3 عدد پارکور اسکی ، تله اسکی و بالابر اسکی ، رستوران و هتل نیز قرار گرفته است. همچنین برای کسانی که می‎خواهند ست اسکی ، اسنوبرد و سوروتمه کرایه کنند هم گزینه‎های مناسبی وجود دارد.

هر چند اخیرا برخی مشکلات و بروز بهمن در بوزداغ که برای مهمانان سرتاسر ترکیه و به ویژه افراد منطقه اژه خدمات ارائه می‎کند، رخ داده است اما با ترتیبات صورت گرفته این مشکلات نیز رفع شده است.

این منطقه که میزبان صدها کوهنورد در ماه فوریه برای جشنواره های کوهنوردی است ، در این راستا شاهد راهپیمایی‎های قله و فعالیت‎های اردوگاهی نیز می‎باشد. در ماه‎های بهار این منطقه چشمگیر که از پوشش سفید خود رها می‎شود تبدیل به مقصد محبوب برای پاراگلایدر شده است.

چگونه می‎توان به بوزداغ رفت؟

جهت رفتن به مرکز اسکی بوزداغ که یکی از مهم‎ترین مراکز اسکی منطقه ازمیر محسوب می‎شود می‎توان از ماشین شخصی و یا وسایل نقلیه عمومی که حدودا 1-2 ساعت طول می‎کشد استفاده کرد. کسانی قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارند، بعد سوار شدن به اتوبوس‎های اودِمیش از ترمینال بخش بورنووآی ازمیر، پس از رسیدن به مرکز شهر می‎توانند با مینی بوس‎هایی که به بوزداغ می‎روند به این مرکز برسند.

دسترسی به بوزداغ توسط ماشین شخصی نیز از طریق مسیر ازمیر- کمال پاشا – تورگوتلو- سارت – بوزداغ که حدودا 110 کیلومتر می‎باشد مسیر است. برای افرادی که می‎خواهند گشتی به روستاهای اطراف داشته باشند، مسیر 130 کیلومتری دیگر ازمیر- توربالی- باییندیر- اودِمیش- بیرگی/ گولجوک- بوزداغ ، گزینه دیگری می‎تواند باشد. مسافت بین بوزداغ و اودِمیش 26 کیلومتر است.

مرکز اسکی بوزداغ کجاست؟

منبع:

gezievreni.com

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه