روستای بادملر ازمیر Bademler Köyü

روستای بادملر ازمیر Bademler Köyü

روستای بادملر ازمیر bademler köyü

روستای بادملر ازمیر bademler köyü که در فاصله 35 کیلومتری ازمیر و 40 دقیقه با آن قرار دارد ، 10 کیلومتر از صفر حیصار و 9 کیلومتر از اورلا فاصله دارد. در ادامه می خواهیم با این روستا آشنا شویم تا اگر قصد خرید ملک در ازمیر را دارید، به راحتی تصمیم بگیرید.

از ایستگاه فخرالدین آلتای در بالچوا ، هر ساعت یک اتوبوس به سمت Bademler می رود . مطابق آنچه گفته شد ، نام این روستا از درختان بادام که در زمان شکل گیری آن وجود داشته است گرفته شده است.

ارزش گذاشتن مردم این روستا برای آموزش ، بهداشت ، محیط زیست ، فرهنگ و هنر قابل مقایسه با شهرهای بزرگ نیست.

میزان سواد در این روستا 100٪ است. این روستا همچنین دارای کتابخانه ، موزه ، انجمن فرهنگ و هنر و باشگاه ورزشی است. همچنین کوچه ها هر روز شسته و تمیز می شوند و زباله ها برای بازیافت از هم جدا می شوند و به طور کلی ، آگاهی از محیط زیست در بادملر بسیار زیاد است.

در رقابتی که در سال 2012 توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی ترکیه برگزار شد ، عنوان تمیزترین روستای ترکیه به این روستا اختصاص داده شد.

 جاذبه های روستای بادملر ازمیر

حتما سری به رستوران « شرمین آنه » بزنید؛ در آن جا می توانید در کنار آتش ذغال گوزلمه ، چای ، دوغ ، آبلیمو (البته اگر خوش شانس باشید چون همیشه موجود نمی باشد) ، را امتحان کنید. نان روستایی و کالبورا باستی نیز جزو خوردنی های معروف می باشند.

به مدت 84 سال ، مراسمی مانند سوارکاری بز ، جشنواره ها ، جشن ها ، مسابقات ، کار گروهی روستایی ، نقش آفرینی در قالب شخصیت های مختلف ، طنز ، انواع بازی ها و البته اجرای تئاتر فعال است. 

بازار محلی هر هفته در روزهای یکشنبه در این روستا دایر می شود.

از جمله موارد دیگری که این روستا به آن افتخار می کند ، انتخاب آن به عنوان محل فیلم برداری یکی از فیلم های مشهور ترکیه می باشد.

در سال 1963 فیلم « تابستان خشک » در جشنواره فیلم برلین ، جایزه خرس طلایی را از آن خود کرده و کاندید نامزدی جایزه اسکار برای بهترین فیلم خارجی نیز شد. این فیلم برگرفته از کتابِ « نجات جومالی » بوده که در مورد افراد زحمت کش در زمینه کاشت تنباکو می باشد؛ این روستا از طریق این فیلم توانست به شهرتی جهانی برسد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه