منطقه بویوک چکمجه استانبول

منطقه بویوک چکمجه استانبول

در یان نوشتار می خواهیم در راستای کسب اطلاعات برای خرید ملک در استانبول در رابطه با منطقه بویوک چکمجه صحبت کنیم. منطقه  بویوک چکمجه هم به دریای مرمره و هم به دریاچه‌ی بویوک چکمه جه متصل بوده و در حدود ۲۵۰هزار نفر جمعیت دارد. 

با توجه به اینکه از مرکز استانبول دور است ، اهالی این منطقه برای دسترسی به مترو و متروبوس بایستی از دولموش و مینی بوس استفاده کنند.
استانبول دارای دو بزرگراه اصلی است که هردو از این ایلچه عبور میکنند.

در ایلچه‌ی بویوک چکمه جه ۳ دانشگاه وجود داشته و در هر محله دبستان ، راهنمایی و دبیرستان یافت میشود. همچنین مراکز درمانی هم دولتی و هم خصوصی در این ایلچه وجود دارد.
شهرداری این ایلچه در بیست سال گذشته توسط یک فرد اداره میشود. عملکرد این شهردار به قدری خوب بوده که در انتخابات مردم به وی رای میدهند.

همونطور که اشاره کردیم این ایلچه از مرکز استانبول فاصله دارد و به همین دلیل منطقه‌ی آرامیست و در هنگام خرید ملک در استانبول باید تمام پارامترهای مهم را در نظر داشته باشید.

بویوک چکمه جه فقط یک مرکز خرید بنام آتریوس دارد. همچنین نمایشگاه بین المللی تویاپ نیز در محل ورودی این ایلچه واقع شده.

محلات مرکزی بویوک چکمه جه عموما از آپارتمانهای نرمال تشکیل شده و نسبت به محلات دیگر شلوغ تر است. در محلات اطراف دریاچه و دریا بیشتر زندگی در ویلا مرسوم است. در محلاتی مانند میعمار اوبا ، سینان اوبا ، اِکین اوبا ، تِپه جیک ، تورک اوبا و جلالیه بیشتر بافت ویلایی حاکم است.

خط ساحلی بویوک چکمه جه تا گورپینار در بیلیک دوزو کشیده شده و برای پیاده روی و کافه نشینی عالیست. به خصوص شبهای بهار و تابستان کافه ها ورستورانهای کنار ساحل تا دیر وقت باز هستند. بیشتر این اماکن از موسیقی زنده استفاده میکنند و شبهای خاطره انگیزی برای مردم ثبت میکنند. در پارک آتاتورک یک آمفی تئاتر بسیار بزرگ هست که شبهای تابستان کنسرتها و جشنواره های متعددی در آن برگزار میشود.

منطقه بیوک چکمه جه استانبول دارای پارک بزرگی با نام تاباچیک کاملیک میباشد که بازدیدکنندگان مختلفی از استانبول و حتی سایر شهرهای ترکیه داردمتوسط اجاره در بویوک چکمه جه از ۱۵۰۰ تا ۷ هزار لیر است.

قیمت خرید خانه در این منطقه میانگین بین ۱۸۰ هزار تا ۳ میلیون لیر است .

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه