محله آتاشهیر در استانبول

محله آتاشهیر در استانبول

محله آتاشهیر در بخش آسیایی استانبول است. در جنوب با مال تپه، محله اسکودار استانبول و محله کادیکوی در شرق، سانجاق تپه در غرب، و عمرانیه در شمال است. مساحت این محله حدود 25.8 کیلومتر مربع است و جمعیتی در حدود 430 هزار نفر دارد. حدود 20 کیلومتر با مرکز استانبول که میدان تقسیم است فاصله دارد.

منطقه آتاشهیر، متشکل از 17 محله است:

 عاشق ویسلآتاتورکبارباروس
اسعد پاشافرهاد پاشافتح
ایچَرنه کویاین اونوکاییش داغی
کوچوک باکال کویمولانامعمار سینان
مصطفی کمالاورنِکینی چامیلجا
ینی صحراینی شهر

تاریخچه محله آتاشهیر در استانبول

آتاشهیر یک محله نسبتا جدید در استانبول است. در سال 2009 با جدا کردن زمین‌ها از محله‌های اطراف مانند کادیکووی، عمرانیه، اسکودار و کارتال تأسیس شد. هدف ساخت مجتمع های مسکونی و آپارتمان برای حدود 80 هزار نفر بود. این مکان به سرعت به محلی برای زندگی طبقه متوسط رو به بالا تبدیل شد و آن را به یکی از گران‌ترین مناطق استانبول تبدیل کرد.

محله آتاشهیر در استانبول
محله آتاشهیر در استانبول

عصر حاضر

امروزه آتاشهیر به عنوان یکی از مدرن ترین محله های استانبول شناخته می شود. مملو از برج های بلند مسکونی و تجاری است که ظاهری مدرن و شهری به آن بخشیده است. حتی برخی آن را با نیویورک مقایسه می کنند! بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ ساختمان‌های اصلی خود را در آتاشهیر دارند که آن را به یک مرکز اقتصادی مهم در ترکیه تبدیل می‌کند. این محله هر ساله با ساخت پروژه های جدید به رشد و توسعه ادامه می دهد.

امکانات محله آتاشهیر در استانبول

زندگی در یک محله با امکانات رفاهی عالی مهم است، درست است؟ خب، آتاشهیر شما را تحت پوشش قرار داده است! در اینجا برخی از امکانات رفاهی موجود در این محله آمده است:

حمل و نقل عمومی

رفت و آمد در آتاشهیر آسان است. این محله دارای خطوط مترو و اتوبوس است که رفت و آمد را راحت می کند. خط M4 مترو استانبول از آتاشهیر می گذرد و خطوط بیشتری در حال ساخت هستند. به علاوه، بزرگراه D100 تنها سه دقیقه با شما فاصله دارد. برای رسیدن به جایی که باید بروید مشکلی نخواهید داشت!

مراکز خرید

چه کسی خرید کردن را دوست ندارد؟ آتاشهیر تعدادی از بهترین مراکز خرید استانبول را دارد. مکان‌هایی مانند پالادیوم، اپتیموم، براندیوم، نوادا، و کارفور تجربه‌ای عالی برای خرید ارائه می‌کنند و همچنین به ارزش محله می‌افزایند.

مراکز آموزشی

اگر به دنبال تحصیل در ترکیه هستید، آتاشهیر مکانی عالی برای بودن است. این محل دو دانشگاه برتر، دانشگاه خصوصی یادی تپه و دانشگاه آجی بادم است. و اگر بچه های کوچک دارید، نگران نباشید! تعداد زیادی مهدکودک، مدارس ابتدایی و مدارس راهنمایی در این محله وجود دارد.

مکان های تفریحی

در حالی که آتاشهیر ممکن است مکان های تاریخی زیادی نداشته باشد، اما مکان های زیادی برای استراحت و تفریح دارد. کافه ها، رستوران ها، پارک ها و فضاهای سبز برای لذت بردن وجود دارد. برخی از نقاط محبوب عبارتند از: سالن ورزشی اولکار، باشگاه ورزشی آتشهیر، پارک Bulent Edgewit، پارک ناظم حکمت، پارک بزرگ دنیز گازمیش، و پارک نجم الدین اربکان.

پس شما آن را دارید! آتاشهیر یک محله مدرن و پر رونق در استانبول است که سبک زندگی راحت و راحت را ارائه می دهد. اگر به خرید ملک در ترکیه فکر می کنید، آتاشهیر ممکن است مکان مناسبی برای شما باشد!

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه