گوشت پاستیرما چیست

گوشت پاستیرما چیست

اگر در ترکیه زندگی می کنید یا به اینجا سفر کرده اید ، در سوپر مارکت ها یا قصابی ها و بازارهای روزانه ، ممکن است گوشت هایی را ببینید که برای شما نا آشنا باشد. نام این گوشت پاستیرما است.

نام این نوع غذا از کلمه Bastirmak گرفته شده است که به معنی پرس است. نسخه اصلی این گوشت از ماهیچه بوفالو یا ران گاو تهیه میشود. این روزها البته از گوشت گوسفند و بز نیز استفاده می کنند.

گوشت پاستیرما چیست
گوشت پاستیرما چیست

برای تهیه این گوشت ، پس از برش ، ابتدا آن را شسته ، خوب نمک میزنند و خشک میکنند. سپس آن را به مدت 16 ساعت تحت فشار قرار میدهند. سپس برای چند روز میماند تا دوباره خشک شود ، بنابراین گوشت تمام چربی های خود را از دست می دهد. بعد از دور دوم خشک شدن ، گوشت را با یک پودر مخصوص حاوی دانه‌های شنبلیله ، فلفل قرمز و چاشنی زده و مجدداً خشک می کنند. روند تهیه این گوشت حدوداً یک ماه طول می کشد.

این گوشت کمی شور است و به دوستان عزیز که فشار خون بالا دارند توصیه می کند که از این گوشت کمتر استفاده کنند.

این گوشت که غذای اصلی ترکیه عثمانی بوده ، اکنون نه تنها در ترکیه و خاورمیانه بلکه در ارمنستان ، مصر ، آلبانی و بلغارستان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ترک ها عاشق املت پاستیرما برای صبحانه هستند . البته در بسیاری از رستوران ها از آن به عنوان یک مزه و پیش غذا نیز استفاده می شود.

ترکیه سالانه بیش از ۲۰۰۰ تن پاستیرما تولید و به کشورهای مختلف جهان صادر می‌کند که بهترین و مرغوب‌ترین نوع آن مربوط به شهر کایسری است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه