پارک امیرگان استانبول

پارک امیرگان استانبول

 مثل هر شهر دیگری در دنیا، در شهر استانبول هم پارک های بزرگ و کوچک و مختلف زیادی وجود دارد که محلی برای تفریح و آرامش محلی های استانبول است و گردشگران هم هر وقت احساس کردند نیاز به کمی آرامش دارند و باید که از هیاهوی شهر دور باشند، می توانند به آنها بروند. یکی از معروف ترین و شاید بتوان گفت معروف ترین پارک شهر استانبول، پارک امیرگان استانبول (Emirgan Park Istanbul) است.

پارک امیرگان استانبول
پارک امیرگان استانبول

پارک امیرگان استانبول در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است و قدمتی ۳۰۰ ساله دارد و در واقع یکی از قدیمی ترین پارک های استانبول محسوب می شود. این پارک با گلکاری از گل های زینتی و درختان بی نهایت زیبایی که دارد توانسته محبوبیت بیش از اندازه ای بدست بیاورد. این پارک در مجاورت تنگه بسفر قرار دارد.

پارک امیرگان در زمان های مختلف میزبان جشن های و فستیوال های مختلف است و برای مقال در فصل بهار، ماه آوریل که می رسد، جشن لاله ها در آن برگزار می شود و لاله ها در رنگ های مختلف در آن به چشم می خورند که بسیار دیدنی و زیبا است و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

پارک امیرگان در بخش اروپایی شهر و در محله ی امیرگان، منطقه ی سریر واقع شده است و زیر نظر شهرداری این شهر فعالیت می کند. این پارک حدود ۴۷۰ هزار متر مربع وسعت دارد و دارای ۲ تالاب زیباست و مجموعه ای بزرگ است که در بخش های آن، امکانات مختلفی مانند مسیرهای پیاده روی، زمین بازی و آلاچیق های متعدد قرار داده شده است. گونه های مختلف درخت و گیاه در این پارک، زیبایی آن را دوچندان کرده اند: انواع مختلف درخت های کاج مانند کاج سنگی، کاج آبی، کاج سپید، درخت های صنوبر، درخت های سرو، درخت زبان گنجشک، درخت چنار، درخت فندق، درخت کافور، درخت های بلوط و… در سرتاسر این پارک کاشت شده اند.

  موزه مادام توسو استانبول: جاذبه ای که گردشگران باید از آن بازدید کنند

 

مقایسه آگهی ها

مقایسه