شیرین‌ترین موزه استانبول

شیرین‌ترین موزه استانبول

کیست که شکلات دوست نداشته باشد. حالا فکر کنید در دهکده‌ای از شکلات با آبشارهای شکلاتی باشید. موزه شکلات استانبول ، این شیرین‌ترین موزه استانبول رویای شما را تبدیل به واقعیت می‌کند. 

موزه شکلات استانبول

موزه شکلات استانبول مقصدی است که باید برای کسانی که عاشق شکلات هستند از آن دیدن کنند. این نمایشگاه دارای نمایشگاه های تعاملی است و فرصتی برای چشیدن طیف گسترده ای از شکلات ها ارائه می دهد.

چندین اتاق در این موزه وجود دارد، از جمله سالن استانبول که مجسمه های بسیاری از بناهای تاریخی و بناهای تاریخی ترکیه را به نمایش می گذارد. برخی از آنها برج گالاتا، مسجد سلطان احمد، پل بسفر، ایستگاه حیدر پاشا و پل شهدای 15 جولای هستند که همگی از شکلات ساخته شده اند.

علاوه بر این، اتاقی وجود دارد که در آن می‌توانید چهره‌های مهمی از تاریخ را ببینید که آثار خود را در جهان به جا گذاشته‌اند و بخشی نیز به کودکان اختصاص دارد. این موزه یک تجربه به یاد ماندنی برای شما و خانواده شما خواهد بود.

شیرین‌ترین موزه استانبول
شیرین‌ترین موزه استانبول

همچنین امکان بازدید از کارگاه موزه وجود دارد که در آنجا می توانید طرز تهیه شکلات و دسرهای دیگر را از آن یاد بگیرید. قیمت این فعالیت جدا از هزینه ورودی موزه می باشد.

علاوه بر این، یک کافه وجود دارد که شکلات داغ و سایر شیرینی های تهیه شده از شکلات را سرو می کند. این یک مکان ایده آل برای لذت بردن از یک قهوه و دسر و در عین حال یادگیری در مورد تاریخچه تولید شکلات است.

داخل موزه دنیایی از شکلات وجود دارد. در این موزه روستاهای شکلاتی ، مجسمه افراد مهم و رودهای شکلاتی وجود دارد.

سالن اصلی این موزه شامل خانه‌ای از جنش شکلات ، آبشار و کشتی نوح میباشد .

شیرین‌ترین موزه استانبول
شیرین‌ترین موزه استانبول

این موزه چندین نمایشگاه دارد که نحوه ساخت شکلات و انواع مختلف شکلات موجود در ترکیه را نشان می دهد. همچنین دارای یک دهکده شکلاتی است که بچه ها می توانند در آن کاوش کنند.

همچنین می توانید سوغاتی هایی را از موزه خریداری کنید که همگی از شکلات ساخته شده اند. آنها می توانند هدیه ای عالی برای دوستان و خانواده باشند.

این موزه بهترین راه برای گذراندن یک روز با خانواده و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شکلات است. طراحی مدرن و عناصر تعاملی آن شما را در طول سفر درگیر می کند.

در طول بازدید خود از موزه، می‌توانید صدها مجسمه از شخصیت‌های معروف، آثار هنری و مکان‌های دیدنی را که به شکل پیچیده‌ای در شکلات حک شده‌اند، مشاهده کنید.

موزه شکلات در اسنیورت، منطقه صنعتی استانبول واقع شده است. در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع و از چهار تالار اصلی تشکیل شده است.

البته موزه شکلات تنها به این‌ موارد خلاصه نمی‌شود و می‌توانید مجسمه افراد مشهور جهان مثل پیکاسو را هم در آن مشاهده کنید.

هر یک از اتاق های این موزه شامل مدل ها و مجسمه هایی است که از شکلات ساخته شده اند. این یکی از زیباترین موزه های استانبول است و دیدن آن برای همه ضروری است.

در اولین سالن این موزه مجسمه هایی از بناهای معروف استانبول مانند برج گالاتا، پل بسفر، ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد را می توانید پیدا کنید که همگی از شکلات ساخته شده اند.

از دیگر نکات برجسته این موزه درب کاخ دلمه باغچه است که با شکلات سفید و شیرشکلات مزین شده است. در این سالن بیش از 5000 کیلوگرم شکلات استفاده شده است.

این موزه ساخته صلاح‌الدین آیان است که علاقه شدیدی به شکلات داشت و به دلیل عشقی که به شکلات داشت مجسمه‌ها و بناهای تاریخی زیادی با استفاده از آن خلق کرد. سپس تصمیم گرفت پروژه شخصی خود را به موزه تبدیل کند تا دیگران نیز بتوانند آن را ببینند.

قیمت بلیط موزه شکلات استانبول

بلیط این موزه شیرین که در منطقه «اسنیورت» قرار دارد ، برای بزرگسالان 60 لیر برای دانش اموزان و برای بزرگ سالان ۷۵ لیر و برای کودکان زیر 1 سال رایگان است.

تمام روزهای هفته بین ساعت 10 الی 17 می‌توانید از این موزه شیرین دیدن کنید.

موزه شکلات پلیت در منطقه اسنیورت استانبول موزه ای متفاوت در استانبول است که اگر به موزه گردی علاقه دارید بازدید از این موزه نیز توصیه می شود. کارخانه شکلات پلیت از سال ۱۹۵۷ تولید شکلات را شروع کرده بود و این موزه نیز تلفیقی از هنر و شکلات های بی نظیر پلیت هستند که با گردش در داخل آن بوی این شکلات های بی نظیر به مشامتان خواهد رسید. شاید بازدید از این موزه به عنوان شیرین ترین خاطره توریستی برای همیشه در ذهنتان باقی بماند.

بازدید موزه شکلاتی پلیت تجربه ای متفاوت است و با بقیه موزه هایی که تا به حال رفته اید تفاوت های اساسی خواهد داشت. در این موزه آثاری وجود دارد که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان یعنی برای دوست داران شکلات جذابیت فراوانی خواهد داشت.

آدرس موزه شکلات استانبول

به بحث وارد شوید

One thought on “شیرین‌ترین موزه استانبول”

  • سوله سبک

    این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه