معروف ترین خیابان های استانبول

معروف ترین خیابان های استانبول

استانبول، شهر پر جنب و جوش و رنگارنگ ترکیه، به دلیل فرهنگ غنی، تاریخ و معماری خیره کننده خود شناخته شده است. این شهر خانه برخی از معروف ترین خیابان ها است که منعکس کننده شخصیت و جذابیت منحصر به فرد آن است. در این مقاله، سفری به معروف ترین خیابان های استانبول خواهیم داشت و تاریخ، فرهنگ و معماری آن‌ها را بررسی می‌کنیم. 

آشنایی با معروف ترین خیابان های استانبول

استانبول شهری است که غرق در تاریخ و فرهنگ است و تأثیراتی از شرق و غرب دارد. خیابان های آن منعکس کننده این ترکیب منحصر به فرد از فرهنگ ها هستند و نگاهی اجمالی به گذشته غنی شهر دارند. بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از معروف ترین خیابان های استانبول بیندازیم.

خیابان استقلال: قلب استانبول

خیابان استقلال یکی از معروف ترین خیابان های استانبول است و اغلب از آن به عنوان قلب شهر یاد می شود. این یک خیابان عابر پیاده سرزنده و شلوغ است که ردیفی از کافه‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها و ساختمان‌های تاریخی دارد. این خیابان بیش از یک کیلومتر طول دارد و بهترین مکان برای تجربه فضای پر جنب و جوش استانبول است.

معروف ترین خیابان های استانبول
معروف ترین خیابان های استانبول

موزه مادام توسو استانبول ، کلیسای یونان ، موزه مولانا و مدرسه Galatasaray تنها چند نمونه از مهمترین ساختمانهای موجود در خیابان هستند. علاوه بر این ، کوچه های پشت خیابان استقلال پر از کافه و کلوپ شبانه است که به آنها گفته می شود: خیابان 24 ساعته استقلال.
برای دسترسی به آن می توانید از مترو ، اتوبوس ، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.

خیابان استقلال در منطقه بیوغلو در ضلع اروپایی استانبول واقع شده است که از میدان تقسیم شروع می شود و تا ایستگاه تونل ادامه دارد. که ادامه این خیابان به برج معروف گالاتا میرسد .پیاده روی در این خیابان بهترین گزینه است ، اما اگر در راه برگشت خسته هستید ، می توانید از تراموای قرمز نوستالژی استفاده کنید.

این خیابان سنگ فرش پر از مغازه های مارک های متوسط در سراسر جهان و ترکیه است که برای هر خریداری جذاب است. علاوه بر خرید ، می توانید از بهترین باقلوی ترکی با یک قهوه ترکی عالی لذت ببرید. همچنین ، علاوه بر غذاهای فست فود ، رستوران هایی که به شما غذاهای سنتی ترکیه را ارائه می دهند ، آماده پذیرایی از شما هستند.

خیابان بغداد استانبول

معروف ترین خیابان های استانبول
معروف ترین خیابان های استانبول

خیابان بغداد استانبول

یکی دیگر از معروف ترین خیابان های استانبول خیابان بغداد (شانزه الیزه شرقی) در قسمت آسیایی استانبول در محله کادیکوی قرار دارد . این خیابان به طور موازی با ساحل بوستانجی ادامه دارد و از شرق به غرب یک طرفه است. خیابان 14 کیلومتری بغداد یکی از معروفترین خیابان ها برای خریداران مشکل پسند است که می توانند از مغازه های شیک خرید کنند.

در اینجا ، انواع رستوران ها و کافی شاپ ها با قیمت های متوسط تا بالا ، انواع سلیقه ها را برآورده می کنند. از این خیابان می توانید با چند قدم به پارک ساحلی بوستانجی برسید.

جشن های ملی و روزهای خاص بهانه های خوبی برای جلوگیری از ورود اتومبیل ها و رقصیدن و شادی برای مردم را فراهم میکند. 29 اکتبر (روز جمهوری) روز خوبی برای لذت بردن از این کارناوال محبوب است.

در امتداد خیابان ، صنایع دستی توسط مجسمه سازان ، نقاشان و سرامیک کارها به فروش می رسند.

برای رسیدن به خیابان بغداد می توانید از ونهای تاکسیم-بستاجی استفاده کنید یا خطوط اتوبوس یا اسکله دلموش بوستانجی را پیدا کنید.
همچنین با استفاده از M3 Metro Line و ایستگاه آیریلیک چشمه سی می توانید با یک پیاده روی کوتاه به آنجا بروید.

خیابان بهاریه استانبول

خیابان بهاریه استانبول

این خیابان شاید به اندازه استقلال شلوغ نباشد ، اما مملو از مغازه ها ، رستوران ها و کافی شاپ ها است. در محله کادیکوی بخش آسیایی استانبول از هر کسی بپرسید که گاو برنز سیاه در کجا واقع شده است ، آدرس خیابان بهاریه را که در یک میدان کوچک در ابتدای این خیابان قرار دارد به شما می دهند.

برادر کوچکتر تراموا استقلال آماده جابجایی مسافران خسته در این خیابان است. همچنین می توانید بسیاری از نقاشی ها ، سرامیک ها و صنایع دستی را در خیابان های کنار آن پیدا کنید.

در دو طرف این خیابان ، مغازه های جذاب شما را به داخل دعوت می کنند و اگر به دنبال برندهای گران قیمت و شیک نیستید ، با دستان پر از خیابان های بهاری بر خواهید گشت.
تراموا خط T3 ، که بر روی نقشه به رنگ قهوه ای مشخص شده است ، درست از وسط خیابان عبور می کند.

خیابان عبدی ایپکچی

معروف ترین خیابان های استانبول
معروف ترین خیابان های استانبول

خیابان عبدی ایپکچی

خیابان بعدی در لیست معروف ترین خیابان های استانبول خیابان عبدی ایپکچی است که مکانی شیک و بی نظیر و یکی از خیابان های معروف استانبول است.در این خیابان  احتمالا فرصتی برای ملاقات با بازیگران ترکیه خواهید داشت.این خیابان خانه برخی از هنرمندان معروف، روشنفکران و همچنین خارجی هاست.

این خیابان در منطقه شیشلی ، در محله معروف و مرفه نشین نیشان تاشی قرار دارد و تقریباً “گرانترین خیابان برای خرید” است.تنها شعبه همبرگر NUSR ET BURGER  در خیابان است.

خیابان عبدی ایپکچی مکان مناسبی برای گذراندن یک روز کامل و پیاده روی و بازدید از مغازه های لوکس است.

برای رسیدن به این خیابان ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایستگاه مترو “عثمان بیگ” را در نقشه پیدا کنید. همچنین اگر اهل پیاده روی هستید ، می توانید از میدان تکسیم و ایستگاه مترو “مجیدیه کوی” و حتی اسکله بشیکتاش به این منطقه برسید.

خیابان دیوان

معروف ترین خیابان های استانبول
معروف ترین خیابان های استانبول

خیابان دیوان

قدیمی ترین خیابان خرید استانبول. این خیابان از امین اونو اسیر تا آکسارای امتداد دارد و در قلب منطقه تاریخی سلطان‌الحمد قرار دارد.در واقع با عبور از این خیابان با انواع بناهای تاریخی روبرو می شوید و می توانید از کوچه های آن به بازار برسید.

گردشگران را می توان از اوایل صبح تا اواخر شب در این خیابان دید زیرا اینجا مکانی ویژه برای خرید سوغات و صنایع دستی سنتی استانبول است.

در این خیابان پارک معروف گلخانه در جنوب موزه ایا سوفیا یکی از جاذبه های گردشگری است. میدان سلطان‌الحمد ، دانشگاه استانبول ، بازار ادویه و… همه جاذبه های توریستی این خیابان را به مقصد شماره یک برای گردشگران حرفه ای تبدیل کرده است.

در این خیابان تردد  خودرو ممنوع است و فقط تراموا از آن عبور می کند.
برای دسترسی به آن ، می توانید از تراموا Kabatash-Joizli ، مترو خط مارمارا و اسکله امین اونو استفاده کنید.

 

خیابان نیسپتیه (Nispetiye )

معروف ترین خیابان های استانبول
معروف ترین خیابان های استانبول

خیابان نیسپتیه (Nispetiye )

زندگی شبانه لوکس را در این خیابان پیدا کنید . بهترین و شیک ترین کلوپ های شبانه در این خیابان از افراد مرفه استانبول استقبال می کنند.  روزها هم بعد از گردش در بوتیکهای لوکس و رستورانهای بین المللی میتوانید به پاساژ آک مرکز دسترسی داشته باشید .

خانه استیک NUSR ET معروف ترین رستوران در خیابان است که گاه  یک صف طولانی در مقابل آن قرار دارد.
البته این خیابان مملو از بهترین رستوران های بین المللی از سوشی گرفته تا غذاهای مدیترانه ای است. کافه های لوکس آن مکان مناسبی برای  بهترین طعم کافه ها و کیک ها است.
برای رسیدن به این خیابان می توانید خط سبز را به سمت لانت بردارید و سپس خط مترو را به ایستگاه نیسپتیه دنبال کنید.

خیابان تاریخی سلطان احمد

خیابان سلطان احمد یک خیابان تاریخی است که در قلب شهر قدیمی استانبول واقع شده است. این مکان برخی از نمادین ترین مکان های دیدنی شهر از جمله ایاصوفیه، مسجد آبی و کاخ توپکاپی را در خود جای داده است. این خیابان مملو از ساختمان‌های تاریخی، بازارهای رنگارنگ، و رستوران‌های سنتی ترکیه است.

میدان پر جنب و جوش تقسیم

میدان تقسیم یک میدان پر جنب و جوش و شلوغ است که در قلب منطقه مدرن استانبول واقع شده است. این شهر با مجریان رنگارنگ خیابانی، کافه‌ها و رستوران‌هایش، مقصدی محبوب برای مردم محلی و گردشگران است. میدان تقسیم، خیابان معروف استقلال را نیز در خود جای داده است که تنها چند پیاده روی با آن فاصله دارد.

خیابان جذاب بالات

خیابان بالات، خیابانی جذاب و رنگارنگ است که در کرانه های شاخ طلایی واقع شده است. این شهر به‌خاطر خانه‌های تاریخی، ساختمان‌های رنگارنگ، و معماری سنتی ترکیه‌ای معروف است. این خیابان به دلیل مناظر زیبایش مقصدی محبوب برای عکاسان و اینستاگرامرها است.

معروف ترین خیابان های استانبول
معروف ترین خیابان های استانبول

بازار بزرگ شلوغ

بازار بزرگ یکی از معروف ترین بازارهای استانبول است و بیش از 4000 مغازه را در خود جای داده است که از منسوجات سنتی ترکیه گرفته تا سرامیک های دست ساز را می فروشند. این یک مکان شلوغ و پر جنب و جوش است که پر از انرژی و هیجان است. بازدید از این بازار برای کسانی است که به دنبال تجربه فضای منحصر به فرد استانبول هستند.

نتیجه گیری: کاوش در خیابان های استانبول

در پایان، خیابان‌های معروف استانبول تجربه‌ای منحصربه‌فرد و همه‌جانبه را ارائه می‌دهند که مملو از تاریخ، فرهنگ و جذابیت است. از خیابان پرجنب‌وجوش استقلال گرفته تا خیابان تاریخی سلطان احمد و بازار بزرگ شلوغ، در این شهر پرجنب‌وجوش و رنگارنگ چیزی برای همه وجود دارد. فرقی نمی‌کند اهل غذا، تاریخ یا علاقه‌مند به فرهنگ باشید، خیابان‌های استانبول مطمئناً شما را مجذوب و الهام‌بخش خواهد کرد. پس چرا برای سفر به این شهر زیبا برنامه ریزی نکنید و خیابان های معروف آن را خودتان تجربه نکنید؟

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه