معروف ترین خیابان های استانبول

معروف ترین خیابان های استانبول

معروف ترین خیابان های استانبول

کلیه مسافرانی که حداقل یک بار به استانبول سفر کرده اند ، ساعاتی را در خیابان استقلال سپری کرده اند و از مغازه ها و رستوران های این خیابان بازدید و لذت برده اند . اما خیابان استقلال تنها یکی از خیابانهای جذاب استانبول است.

بازدید و پیاده روی در این خیابان ها بی لطف نخواهد بود. برای آشنایی هرچه بیشتر با آنها ، ما گزارشی کوتاه برای شما آماده کرده ایم.

 

معروف ترین خیابان استانبول خیابان استقلال

 

معروف ترین خیابان استانبول خیابان استقلال 

معروف ترین خیابان استانبول خیابان استقلال

 

موزه مادام توسو استانبول ، کلیسای یونان ، موزه مولانا و مدرسه Galatasaray تنها چند نمونه از مهمترین ساختمانهای موجود در خیابان هستند. علاوه بر این ، کوچه های پشت خیابان استقلال پر از کافه و کلوپ شبانه است که به آنها گفته می شود: خیابان 24 ساعته استقلال.
برای دسترسی به آن می توانید از مترو ، اتوبوس ، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.

خیابان استقلال در منطقه بیوغلو در ضلع اروپایی استانبول واقع شده است که از میدان تقسیم شروع می شود و تا ایستگاه تونل ادامه دارد. که ادامه این خیابان به برج معروف گالاتا میرسد .پیاده روی در این خیابان بهترین گزینه است ، اما اگر در راه برگشت خسته هستید ، می توانید از تراموای قرمز نوستالژی استفاده کنید.

 

 

این خیابان سنگ فرش پر از مغازه های مارک های متوسط در سراسر جهان و ترکیه است که برای هر خریداری جذاب است. علاوه بر خرید ، می توانید از بهترین باقلوی ترکی با یک قهوه ترکی عالی لذت ببرید. همچنین ، علاوه بر غذاهای فست فود ، رستوران هایی که به شما غذاهای سنتی ترکیه را ارائه می دهند ، آماده پذیرایی از شما هستند.

 

خیابان بغداد استانبول

 

خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد استانبول

 

 خیابان بغداد (شانزه الیزه شرقی) در قسمت آسیایی استانبول در محله کادیکوی قرار دارد . این خیابان به طور موازی با ساحل بوستانجی ادامه دارد و از شرق به غرب یک طرفه است. خیابان 14 کیلومتری بغداد یکی از معروفترین خیابان ها برای خریداران مشکل پسند است که می توانند از مغازه های شیک خرید کنند.

در اینجا ، انواع رستوران ها و کافی شاپ ها با قیمت های متوسط تا بالا ، انواع سلیقه ها را برآورده می کنند. از این خیابان می توانید با چند قدم به پارک ساحلی بوستانجی برسید.

جشن های ملی و روزهای خاص بهانه های خوبی برای جلوگیری از ورود اتومبیل ها و رقصیدن و شادی برای مردم را فراهم میکند. 29 اکتبر (روز جمهوری) روز خوبی برای لذت بردن از این کارناوال محبوب است.

 

در امتداد خیابان ، صنایع دستی توسط مجسمه سازان ، نقاشان و سرامیک کارها به فروش می رسند.

برای رسیدن به خیابان بغداد می توانید از ونهای تاکسیم-بستاجی استفاده کنید یا خطوط اتوبوس یا اسکله دلموش بوستانجی را پیدا کنید.
همچنین با استفاده از M3 Metro Line و ایستگاه آیریلیک چشمه سی می توانید با یک پیاده روی کوتاه به آنجا بروید.

 

خیابان بهاریه استانبول

خیابان بهاریه استانبول

خیابان بهاریه استانبول

این خیابان شاید به اندازه استقلال شلوغ نباشد ، اما مملو از مغازه ها ، رستوران ها و کافی شاپ ها است. در محله کادیکوی بخش آسیایی استانبول از هر کسی بپرسید که گاو برنز سیاه در کجا واقع شده است ، آدرس خیابان بهاریه را که در یک میدان کوچک در ابتدای این خیابان قرار دارد به شما می دهند.

برادر کوچکتر تراموا استقلال آماده جابجایی مسافران خسته در این خیابان است. همچنین می توانید بسیاری از نقاشی ها ، سرامیک ها و صنایع دستی را در خیابان های کنار آن پیدا کنید.

در دو طرف این خیابان ، مغازه های جذاب شما را به داخل دعوت می کنند و اگر به دنبال برندهای گران قیمت و شیک نیستید ، با دستان پر از خیابان های بهاری بر خواهید گشت.
تراموا خط T3 ، که بر روی نقشه به رنگ قهوه ای مشخص شده است ، درست از وسط خیابان عبور می کند.

 

خیابان عبدی ایپکچی

 

خیابان عبدی ایپکچی

خیابان عبدی ایپکچی

 

خیابان عبدی ایپکچی مکانی شیک و بی نظیر و یکی از خیابان های معروف استانبول است.در این خیابان  احتمالا فرصتی برای ملاقات با بازیگران ترکیه خواهید داشت.این خیابان خانه برخی از هنرمندان معروف، روشنفکران و همچنین خارجی هاست.

این خیابان در منطقه شیشلی ، در محله معروف و مرفه نشین نیشان تاشی قرار دارد و تقریباً “گرانترین خیابان برای خرید” است.تنها شعبه همبرگر NUSR ET BURGER  در خیابان است.

خیابان عبدی ایپکچی مکان مناسبی برای گذراندن یک روز کامل و پیاده روی و بازدید از مغازه های لوکس است.

برای رسیدن به این خیابان ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایستگاه مترو “عثمان بیگ” را در نقشه پیدا کنید. همچنین اگر اهل پیاده روی هستید ، می توانید از میدان تکسیم و ایستگاه مترو “مجیدیه کوی” و حتی اسکله بشیکتاش به این منطقه برسید.

 

خیابان دیوان

 

خیابان دیوان استانبول

خیابان دیوان

قدیمی ترین خیابان خرید استانبول. این خیابان از امین اونو اسیر تا آکسارای امتداد دارد و در قلب منطقه تاریخی سلطان‌الحمد قرار دارد.در واقع با عبور از این خیابان با انواع بناهای تاریخی روبرو می شوید و می توانید از کوچه های آن به بازار برسید.

گردشگران را می توان از اوایل صبح تا اواخر شب در این خیابان دید زیرا اینجا مکانی ویژه برای خرید سوغات و صنایع دستی سنتی استانبول است.

در این خیابان پارک معروف گلخانه در جنوب موزه ایا سوفیا یکی از جاذبه های گردشگری است. میدان سلطان‌الحمد ، دانشگاه استانبول ، بازار ادویه و… همه جاذبه های توریستی این خیابان را به مقصد شماره یک برای گردشگران حرفه ای تبدیل کرده است.

در این خیابان تردد  خودرو ممنوع است و فقط تراموا از آن عبور می کند.
برای دسترسی به آن ، می توانید از تراموا Kabatash-Joizli ، مترو خط مارمارا و اسکله امین اونو استفاده کنید.

خیابان نیسپتیه (Nispetiye )

 

خیابان نیسپتیه (Nispetiye )

خیابان نیسپتیه (Nispetiye )

زندگی شبانه لوکس را در این خیابان پیدا کنید . بهترین و شیک ترین کلوپ های شبانه در این خیابان از افراد مرفه استانبول استقبال می کنند.  روزها هم بعد از گردش در بوتیکهای لوکس و رستورانهای بین المللی میتوانید به پاساژ آک مرکز دسترسی داشته باشید . 

خانه استیک NUSR ET معروف ترین رستوران در خیابان است که گاه  یک صف طولانی در مقابل آن قرار دارد.
البته این خیابان مملو از بهترین رستوران های بین المللی از سوشی گرفته تا غذاهای مدیترانه ای است. کافه های لوکس آن مکان مناسبی برای  بهترین طعم کافه ها و کیک ها است.
برای رسیدن به این خیابان می توانید خط سبز را به سمت لانت بردارید و سپس خط مترو را به ایستگاه نیسپتیه دنبال کنید.

 

این پست چه قدر برایتان مفید بود؟
[Total: 2 Average: 3]

Related Posts

مقایسه

شروع گفت و گو
1
تماس با ما
درود
جهت مشاوره درباره مهاجرت به ترکیه سوالات خود را اینجا مطرح کنید. در مورد اجاره هیچ فعالیتی نداریم

Enter your keyword