راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

چگونه از فرودگاه عدنان مندرس ازمیر به داخل شهر برویم؟

شما می توانید از مرکز شهر ازمیر به فرودگاه عدنان مندرس ، از چند طریق دسترسی داشته باشید که عبارتند از : سیستم حمل و نقل حومه شهر، ایزبان ، eshot (اتوبوس شهری ازمیر) ، اتوبوس های هاواش ، تاکسی و سایر وسیله های حمل و نقل.

اولین دسترسی از طریق ایزبان (حمل و نقل حومه شهر)

شرکت ایزبان ، با 40 ایستگاه و 136 کیلومتر مسیر ریلی ، دارای طولانی ترین سیستم حمل و نقل ریلی درون شهری در ترکیه می باشد که با مشارکت شهرداری کلانشهر ازمیر و TCDD اداره می شود. این مسیر که از بخش علی آقا واقع در شمال ازمیر تا بخش سلجوق در جنوب امتداد دارد ، از فرودگاه عدنان مندرس نیز عبور می کند.

 در کلیه روزهای هفته ، بین ساعات 05:20 صبح الی 01:23 اوایل بامداد با سفرهایی که هر 12 دقیقه یکبار صورت می گیرد، می توانید به فرودگاه عدنان مندرس دسترسی یافت.

راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر
راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

دومین دسترسی به فرودگاه از مرکز شهر با اتوبوس های شهرداری

شرکت اتوبوسرانی eshot که خدمات حمل و نقل عمومی شهرداری ازمیر را به عهده دارد ، در 3 مسیر متفاوت امکان دسترسی به فرودگاه را فراهم کرده است؛

این مسیرهای رفت و برگشت به فرودگاه عبارتند از : ماوی شهیر – کارشی یاکا، بورنوا – اتوگار و کوناک – اوچ کویولار.

اتوبوس های ای – شات همه روز در ساعات : 05:20، 00:20، 01:20 و 03:20، از ماوی شهیر و در ساعات 00:20، 01:20، 02:20 و 04:20، از فرودگاه حرکت می کنند.

اتوبوس شماره 202 به طور شبانه روزی و در 7 روز هفته، از میدان جمهوریت کوناک با عبور از مسیرهای: بلوار ساحلی مصطفی کمال ، گُوزتپه ، فخرالدین آلتای ، کمربندی و قاضی امیر، به فرودگاه حرکت می کنند.

اتوبوس شماره 204 متروی بورنوا – فرودگاه نیز که از ایستگاه بورنوا حرکت می کند، با عبور از مسیرهای : ترمینال بین شهری ازمیر، کمربندی و قاضی امیر، همه روزه به طور 24 ساعته فعالیت می کند.

راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر
راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

سومین دسترسی به فرودگاه از مرکز شهر با اتوبوس های هاواش

اتوبوس های هاواش که به طور 24 ساعته فعالیت می کنند ، از مرکز شهر ازمیر به : ماوی شهیر – کارشی یاکا – آلسانجاک و از : چشمه؟، مانیسا ، کوش آداسی – سوکه و آیدین – نازیلی ، به فرودگاه ازمیر سفرهایی به شرح زیر ترتیب می دهند:

مسیر ماوی شهیر – کارشی یاکا – آلسانجاک – فرودگاه : اتوبوس هاواش که از «اژه پارک» واقع در ماوی شهیر حرکت می کند، با عبور از مسیرهای : بُستانلی ، کارشی یاکا ، آلسانجاک و قاضی امیر، به فرودگاه می رسد. در طول مسیر امکان سوار شدن مسافرین از ایستگاه های : مرکز خرید اژه پارک ، اسکله واپور بُستانلی ، اسکله کارشی یاکا و هتل افس آلسانجاک نیز، وجود دارد.

مسیر چشمه به فرودگاه : اتوبوس های هاواش از ترمینال چشمه حرکت و پس از رسیدن به ترمینال آلاچاتی از طریق اتوبان ، به فرودگاه می رسند.

راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر
راه های ارتباطی به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

دسترسی با تاکسی به فرودگاه ازمیر از مرکز شهر

هنگام مقایسه ازمیر با استانبول در زمینه تردد با تاکسی ، تمام بحث هایی که در رابطه با موضوعاتی چون مسافت های کوتاه و انتخاب مسافر وجود دارد، در این شهر کمتر مطرح است.

 طبق تعرفه تاکسی در سال 2019 ،  هزینه به روز رسانی شده اولیه برای سوار شدن تاکسی 3.90 لیر و به ازای هر کیلومتر نیز 3.70 لیر می باشد . البته امکان توافق برای کرایه بین مسافر و راننده نیز وجود دارد.

طبق این تعرفه ، نرخ هر یک از مسیرها عبارتند از:

 کوناک – فرودگاه 67 لیر (17 کیلومتر)، ✔️کارشی یاکا – فرودگاه 110 لیر ( 28 کیلومتر)، ✔️بورنُوا – فرودگاه 121 لیر (31 کیلومتر)، ✔️بوجا – فرودگاه 70 لیر (17 کیلومتر)، گوزل ✔️یالی – گوزتپه – فرودگاه 70 لیر (20 کیلومتر)، می باشد (قیمت های محاسبه شده بر اساس مسافت تقریبی پیموده شده در خیابان اصلی هستند).

کاربران گرامی برای بقیه مسیرها اطلاعات دقیقی موجود نداریم اما چنانچه برای غیر از مسیرهای ذکر شده اطلاعاتی دارید اعلام بفرمایید تا اطلاع رسانی کنیم…

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه