مراسم عروسی در ترکیه

مراسم عروسی در ترکیه

مراسم عروسی در ترکیه

این روزها تعدادی از هموطنان عزیز می خواهند عروسی خود را در ترکیه جشن بگیرند . ویژگیهای متفاوت و شرایط اقلیمی جذاب ترکیه و دیدار با اقوام ساکن خارج از ایران می تواند از دلایل این تصمیم باشد.

بیشتر این عروسی ها در استانبول ، آنتالیا و ازمیر برگذار می شود و فضای متفاوتی با ایران دارد.

چنانچه قصد دارید عروسی خود و یا عزیزانتان را در ترکیه برگذار کنید ، ایده خوبی است که با شرایط اصلی عروسی در این کشور بیشتر آشنا شوید.

شرایط آب و هوا :

اولین قدم برای برنامه ریزی عروسی در ترکیه ، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی در ترکیه است.

از آنجا که ترکیه به ویژه استانبول و ازمیر دارای آب و هوای متغیر و بارندگی شدید در پاییز و زمستان هستند ، پیشنهاد می کنیم عروسی خود را از اواسط ماه مه تا اواخر ژوئن و اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر انتخاب کنید.

مراسم عروسی در ترکیه
مراسم عروسی در ترکیه

برآورد هزینه :

شاید جالب باشد بدانید که هزینه عروسی در ترکیه تفاوت چندانی با ایران ندارد.

البته قیمت های این مراسم بسیار متغیر است و می توان گفت برای هر سلیقه و بودجه امکان پذیر است.

به طور کلی ، هزینه آرایش عروس تقریباً 300 تا 1200 لیر است ، اما بعضی اوقات می تواند تا 3000 لیر نیز افزایش یابد.

هزینه کشتی برای برگذاری این مراسم با ظرفیت 25 تا 50 نفر بین 8 تا ده هزار لیر است که شامل پذیرایی ، موسیقی و آتش بازی میباشد . با بزرگتر شدن کشتی و مهمان بیشتر ، این هزینه به طور طبیعی افزایش می یابد.

هزینه لباس عروسی برای عروس و داماد بسته به سلیقه و بودجه شما می تواند از 3000 لیر یا بیشتر باشد. خدمات عکاسی و فیلمبرداری نیز در صورت درخواست و با حدود 4000 لیر شروع می شوند.

مراسم عروسی در ترکیه
مراسم عروسی در ترکیه

تعیین مکان :

یکی از دلایل برگذاری عروسی در ترکیه ، تنوع مکانهای جذاب برای این مراسم است . از کاخ های باشکوه تاریخی گرفته تا جزایر پرنس و کشتی های کوچک و بزرگ و سالن های عروسی ، همه می توانند مراسم شما را به یاد ماندنی بسازند.

یکی از جذاب ترین گزینه های انتخاب محل برگذاری عروسی در ترکیه ، انتخاب کشتی تفریحی است و بهترین مکان برای تردد قایق ها ، تنگه زیبای بسفر است.

معمولاً عروسی های روی کشتی علاوه بر زیبایی مناظر و زیبایی عکاسی ، میهمانان را نیز خوشحال می کنند. کشتی مورد نظر شما برای این مراسم طبق درخواست و سلیقه شما تزئین شده و طراحی خواهد شد.

تمام مراسم  عروسی از عقد گرفته تا جشن و پذیرایی از میهمانان و برش کیک و رقص و حتی آتش بازی در خود کشتی اجرا خواهد شد.

مراسم عروسی در ترکیه
مراسم عروسی در ترکیه

معمولاً در ترکیه موسساتی وجود دارند که صفر تا صد مرحله عروسی را عنوان یک بسته به  شما پیشنهاد می کنند . از انتخاب محل برگذاری عروسی گرفته تا لوازم آرایش عروس و لباس و عکاسی و فیلمبرداری …

به منظور تهیه وسایل عروسی به ویژه لباس عروسی ، منطقه فاتیح ، نیشان تاشی و باکرکوی ومنطقه مال تپه از مناطق اصلی استانبول است . در ازمیر نیز که یکی از بزرگترین تولید کننده های لباس عروس در دنیا میباشد در منطقه چانکایا.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه