انواع ملک یا آپارتمان در ترکیه

انواع ملک یا آپارتمان در ترکیه

انواع ملک در ترکیه
وقتی صحبت از ملک در ترکیه می شود، انواع مختلفی وجود دارد. آنها در سبک و اندازه متفاوت هستند، بنابراین مهم است که گزینه های خود را قبل از خرید خانه بدانید.

نرمال آپارتمان ها

این ها رایج ترین نوع ملک در ترکیه هستند و همچنین یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای خریداران خارجی هستند.

آپارتمان نرمال یکی از انواع آپارتمان در ترکیه میباشد و معمولا سه ، چهار و یا نهایتأ پنج طبقه هستند و نگهبانی و امکانات رفاهی و فضای سبز ندارند .

سیستم تهویه مرکزی در آنها وجود ندارد و از پکیج استفاده میکنند .

این آپارتمانها ممکن است قدیمی یا نوساز باشند که آپارتمانهای قدیمی عمومأ دارای آسانسور نیستند و معمولا شارژ ماهیانه بسیار کم دارند . برای خرید ملک در ازمیر بهتر است با انواع آپارتمان در ترکیه آشنا شوید.

رزیدانس

این مجتمع‌های مسکونی مدرن‌تر و گران‌تر از نرمال آپارتمان‌ها هستند، اما طیف وسیعی از امکانات رفاهی را ارائه می‌دهند. آنها شامل استخر، سونا، سالن های ورزشی، رستوران ها و زمین های بازی هستند.

آنها در میان مهاجران بسیار محبوب هستند، کسانی که دوست دارند خانه ای داشته باشند که حریم خصوصی و امنیت را ارائه دهد.

مزیت اصلی این نوع مسکن ها این است که معمولاً دارای یک باغ بزرگ هستند و به خوبی توسط مدیریت ساختمان  محافظت می شوند که باعث ایمنی و امنیت آنها می شود.

رزیدانسها معمولا  شارژ ماهیانه آنها گرانتر از نرمال آپارتمانها میباشد و برای خرید ملک در استانبول باید به این موارد دقت کنید.

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، ملک در ترکیه بسیار ارزان‌تر از اسپانیا و… است، که آن‌ها را به مکانی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات تبدیل می‌کند تا سرمایه‌گذاری خود را بازده کنند. اما توجه به این نکته مهم است که خرید ملک در ترکیه می‌تواند پیچیده باشد و تکمیل آن ماه‌ها طول بکشد، بنابراین بهتر است یک مشاور املاک حرفه‌ای را پیدا کنید که بتواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند.

انواع ملک یا آپارتمان در ترکیه
انواع ملک در ترکیه

ویلاها

ویلاهای ترکیه گزینه ای مجلل برای افرادی است که می خواهند در کنار خانواده خود از یک زندگی آرام لذت ببرند. آنها معمولاً به عنوان سازه های دو یا سه طبقه با یک باغ و استخر بزرگ طراحی می شوند که به خانواده ها اجازه می دهد فضای بیشتری نسبت به سایر املاک داشته باشند.

آنها را می توان در مکان های مختلفی خریداری کرد، از شهرها گرفته تا شهرهای ساحلی مانند آلانیا. اگر به دنبال ویلا در ترکیه هستید، مطمئن شوید که یکی از آن ها را در مکانی خوب انتخاب کنید تا بتواند در طول زمان قدردانی کند و بازگشت سرمایه را برای شما به ارمغان بیاورد.

دوبلکس

اینها برای کسانی که می خواهند خانه بخرند اما توانایی پرداخت قیمت ویلا را ندارند، گزینه بسیار خوبی هستند. آنها یک ملک چند خانواده با دو واحد هستند که هر کدام دارای ورودی و اتصالات داخلی خاص خود هستند.

اندازه دوبلکس ها اغلب بین 90 تا 120 متر مربع است و معمولاً دارای استخرها و باغ های مشترک هستند. آنها در استانبول بسیار محبوب هستند و برای خارجی هایی که می خواهند بدون پرداخت هزینه های بالای ویلا یا آپارتمان های لوکس در شهر زندگی کنند، گزینه ای محبوب هستند.

بعد، هزینه های قانونی و هزینه های بسته شدن وجود دارد. اینها می توانند بخش قابل توجهی از بودجه شما باشند، بنابراین قبل از شروع جستجوی خانه ارزش آن را دارد که آنها را در نظر بگیرید.

سیته

یکی دیگر از انواع آپارتمان در ترکیه سیته ها هستند . سیته به تعدادی ساختمان که در یک مجموعه با فضای سبز قرار گرفته باشند گفته میشود. در تعریف دیگر سیته ها ، شهرک های مسکونی بزرگی هستند که دارای محوطه محصور بوده و معمولا امتیازاتی از قبیل مراکز خرید ، امکانات ورزشی و تفریحی برای رفع نیاز های ساکنین دارند.

اکثر سیته های جدید دارای :

  • نگهبانی
  • استخر
  • باشگاه
  • پارکینگ
  • گرمایش مرکزی
  • رسیدگی به فضای سبز

میباشند که با توجه به نوع سیته و سازنده امکانات متفاوتی دارند.

شارژ ماهیانه در سیته های مختلف باتوجه به امکانات متفاوت است.

ترکیه خانه مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک در ازمیر ، سامانه جامع اطلاع رسانی ایرانیان ازمیر ترکیه

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه