جذابیت روستای شیرینجه در ازمیر را کشف کنید

جذابیت روستای شیرینجه در ازمیر را کشف کنید

روستای شیرینجه که در منطقه زیبای ازمیر واقع شده است، گوهر پنهانی است که منتظر کاوش است. این روستا با تاریخ غنی، مناظر خیره کننده و مهمان نوازی گرم خود، تجربه ای بی نظیر را برای مسافرانی که به دنبال طعم واقعی روستاهای ترکیه هستند، ارائه می دهد.

روستای شیرینجه ازمیر یک دهکده زیبا و کوچک بر روی تپه ها در جنوب غربی استان ازمیر است. معروفیت این روستا بیشتر به دلیل باغداری ، شراب سازی و خانه های بازسازی شده رومی و وجود تشکُل های فوق العاده ای چون روستای ریاضیات و مدرسه تئاتر می باشد.

نگاهی اجمالی به گذشته روستای شیرینجه

روستای شیرینجه تاریخی جذاب دارد که قدمت آن به قرن ها قبل می رسد. در اصل توسط یونانیان باستان سکنی گزیده شد و هنوز هم می توان شواهدی از حضور آنها در خرابه های پراکنده در سراسر منطقه مشاهده کرد. این روستا در طول سال‌ها شاهد ظهور و سقوط تمدن‌های مختلف از جمله بیزانس و عثمانی بوده است و ملیله‌هایی از میراث فرهنگی از خود به جای گذاشته است.

جذابیت روستای شیرینجه در ازمیر را کشف کنید
جذابیت روستای شیرینجه در ازمیر را کشف کنید

بهشت طبیعت

یکی از جاذبه های اصلی روستای شیرینجه زیبایی های طبیعی خیره کننده آن است. این روستا که توسط تپه‌ها، جنگل‌های سرسبز و دره‌های زیبا احاطه شده است، بهشتی برای دوستداران طبیعت است. در میان باغ های زیتون قدم بزنید، هوای تازه کوهستانی را تنفس کنید و در آرامش حومه شهر غوطه ور شوید.

غذاهای محلی لذیذ شیرینجه

هیچ بازدیدی از روستای شیرینجه بدون لذت بردن از غذاهای لذیذ محلی کامل نمی شود. این روستا به خاطر غذاهای سنتی اش که با استفاده از مواد تازه ای که از مزارع اطراف تهیه می شود، شناخته شده است. غذاهای لذیذی مانند «منمن» (تخم مرغ به سبک ترکی با گوجه فرنگی و فلفل)، «سرما» (برگ های انگور شکم پر) و «باقلوا» (شیرینی شیرینی که با لایه های فیلو و آجیل درست می شود) را میل کنید. فراموش نکنید که همه آن را با یک لیوان شراب محلی یا “راکی”، یک روح سنتی ترکی بشویید.

جاذبه های روستای شیرینجه ازمیر

از جمله ویژگی هایی که در سال های اخیر باعث شده محبوبیت این روستا بیشتر شود ، شرابهای های تولیدی از میوه های مختلف در سطح خرده فروشی ها و امکان چشیدن آن در خانه های شراب در تولیدی های کوچک می باشد.

جذابیت روستای شیرینجه در ازمیر را کشف کنید
جذابیت روستای شیرینجه در ازمیر را کشف کنید
  • کلیسای باپتیست سنت جان
  • برج هودری میدان (برای دیدن تمامی روستا به شکل پانارومیک و گسترده)
  • مدرسه تئاتر (مکانی برای اجرا و یادگیری کسانی که در بخش هنرهای نمایشی فعالیت دارند)
  • روستای ریاضیات نسین (که فراگیری ریاضیات را از حالت چهار دیواری خارج و به شکلی نامحدود تبدیل کرده و کاملا با حمایت های داوطلبین و خیریه فعالیت می کند)

نیز از دیگر موارد جاذبه گردشگری این روستا میباشد.

خوردن نهار با مواد ارگانیک و یک شیشه شراب شیرینجه فراموش نشود.

ویدیو در آپارات

هزینه ها در شیرینجه ترکیه

هیچ ورودیه‌‌ای در کار نیست و می‌توانید در خیابان‌هایش با آرامش قدم بزنید . هرچند که مردم محلی مانند دیگر اماکن توریستی از هر فرصتی برای کسب درآمد استفاده می کنند و از پارک شما در کنار خیابان هم درآمد زایی می کنند اما شما این را به چشم حمایت از گردش زندگی ببینید.

موقعیت این روستا و نحوه دسترسی به آن از ازمیر

فاصله روستای شیرینجه از مرکز ازمیر 87 کیلومتر و حدود یک ساعت و نیم و از مرکز سلجوق ، 8 کیلومتر و در حدود 15 دقیقه می باشد.

برای بازدید خود برنامه ریزی کنید

هنگام برنامه ریزی برای سفر به روستای شیرینجه، به خاطر داشته باشید که بهترین زمان برای سفر در فصل بهار یا پاییز است که هوا معتدل است و مناظر در زیباترین حالت خود قرار دارند. این دهکده دارای چند مهمانخانه دنج و هتل های بوتیک است که می توانید زندگی روستایی اصیل را تجربه کنید. از طرف دیگر، می توانید اقامت در ازمیر را انتخاب کنید و یک سفر یک روزه به روستا داشته باشید.

چه از علاقه مندان به تاریخ، چه عاشق طبیعت، یا یک غذاخوری که به دنبال تجربه های جدید آشپزی هستید، روستای شیرینجه برای همه چیزهایی دارد. تاریخ غنی آن را کاوش کنید، خود را در فرهنگ محلی غرق کنید و اجازه دهید زیبایی طبیعی اطراف نفس شما را بند بیاورد. بازدید از این روستای جذاب در ازمیر مطمئناً خاطرات فراموش نشدنی را برای شما به یادگار خواهد گذاشت.

منبع:

bizevdeyokuz.com

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه