روستای شیرینجه ازمیر

روستای شیرینجه ازمیر

به روستای شیرینجه ازمیر خوش آمدید، یک جواهر پنهان در قلب استان آیدین در نزدیکی ازمیر، ترکیه. این روستای جذاب ترکیبی بی نظیر از فرهنگ سنتی ترکیه، زیبایی طبیعی خیره کننده و مهمان نوازی گرم را ارائه می دهد. چه از علاقه مندان به تاریخ باشید، چه عاشق طبیعت، یا صرفاً به دنبال یک استراحت آرام هستید، روستای شیرینجه چیزی برای ارائه برای همه دارد.

روستای شیرینجه ازمیر یک دهکده زیبا و کوچک بر روی تپه ها در جنوب غربی استان ازمیر است.

معروفیت این روستا بیشتر به دلیل باغداری ، شراب سازی و خانه های بازسازی شده رومی و وجود تشکُل های فوق العاده ای چون روستای ریاضیات و مدرسه تئاتر می باشد.

روستای شیرینجه دارای توریست های خارجی مختص خود می باشد هرچند ، برای گردشگران داخلی نیز یک مقصد مناسب به شمار می رود.

نکته قابل توجه درخصوص این روستا ، آن است که جدا از مکان های لوکس و گران قیمت توریستی می باشد و بدلیل حفاظت بافت معماری خانه های رومی ، به پانسیون تبدیل شده اند.

روستای شیرینجه ازمیر
روستای شیرینجه ازمیر

تاریخ غنی و میراث فرهنگی روستای شیرینجه

روستای شیرینجه دارای تاریخی غنی است که قدمت آن به قرن ها قبل می رسد. همانطور که در خیابان های سنگفرش باریک آن قدم می زنید، در زمان به عقب منتقل خواهید شد. این روستا دارای چندین مکان تاریخی است که به خوبی حفظ شده اند، از جمله خرابه های باستانی، خانه های سنتی عثمانی و یک مسجد زیبا. علاقه مندان به تاریخ از کشف این شگفتی های معماری و آشنایی با گذشته جذاب روستا خوشحال خواهند شد.

جاذبه های روستای شیرینجه ازمیر

از جمله ویژگی هایی که در سال های اخیر باعث شده محبوبیت این روستا بیشتر شود ، شرابهای های تولیدی از میوه های مختلف در سطح خرده فروشی ها و امکان چشیدن آن در خانه های شراب در تولیدی های کوچک می باشد.

روستای شیرینجه ازمیر
روستای شیرینجه ازمیر
  • کلیسای باپتیست سنت جان
  • برج هودری میدان (برای دیدن تمامی روستا به شکل پانارومیک و گسترده)
  • مدرسه تئاتر (مکانی برای اجرا و یادگیری کسانی که در بخش هنرهای نمایشی فعالیت دارند)
  • روستای ریاضیات نسین (که فراگیری ریاضیات را از حالت چهار دیواری خارج و به شکلی نامحدود تبدیل کرده و کاملا با حمایت های داوطلبین و خیریه فعالیت می کند)

نیز از دیگر موارد جاذبه گردشگری این روستا میباشد.

خوردن نهار با مواد ارگانیک و یک شیشه شراب شیرینجه فراموش نشود.

ویدیو در آپارات

هزینه ها در شیرینجه ترکیه

هیچ ورودیه‌‌ای در کار نیست و می‌توانید در خیابان‌هایش با آرامش قدم بزنید . هرچند که مردم محلی مانند دیگر اماکن توریستی از هر فرصتی برای کسب درآمد استفاده می کنند و از پارک شما در کنار خیابان هم درآمد زایی می کنند اما شما این را به چشم حمایت از گردش زندگی ببینید.

موقعیت این روستا و نحوه دسترسی به آن از ازمیر

فاصله روستای شیرینجه از مرکز ازمیر 87 کیلومتر و حدود یک ساعت و نیم و از مرکز سلجوق ، 8 کیلومتر و در حدود 15 دقیقه می باشد.

منبع:

bizevdeyokuz.com

پست قبلی

ساحل اوزدره

نوشته بعدی

منطقه فوچا ازمیر

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه