منطقه مال تپه استانبول

منطقه مال تپه استانبول

منطقه مال تپه استانبول یک مکان عالی برای خرید ملک در استانبول است. شاید از خود بپرسید مال تپه در استانبول کجاست؟ خوب، در شبه جزیره Kocaeli در قسمت آسیایی استانبول است که در سواحل دریای مرمره است. منطقه مال تپه استانبول توسط مکان ها و مناطق مهم احاطه شده است. از جنوب با دریای مرمره و از غرب با منطقه کادیکوی همسایه است. همچنین از شرق به کارتال و از شمال به آتاشهیر متصل است. علاوه بر این، خیابان بغداد از منطقه Kadikoy شروع شده و از طریق Maltepe تا منطقه Pendik ادامه دارد.

شهرداری منطقه مالتپه در سال 1928 تأسیس شد و ساختمان شهرداری در سال 1965 ساخته شد.شهردار منطقه مالتپه از سال 2014 علی کلیچ از حزب CHP بوده است.

در انتخابات گذشته برای شهرداری و ریاست جمهوری، اکثریت مردم ولسوالی مال تپه با مشارکت بالا به حزب CHP رای داده اند.

در ادامه با ترکیه خانه همراه باشید تا در مورد منطقه مال تپه استانبول بیشتر بدانید.

منطقه مال تپه استانبول
منطقه مال تپه استانبول

مهمترین بیمارستان ها و مراکز تخصصی منطقه مال تپه استانبول

  1. بیمارستان دراگوس
  2. بیمارستان دولتی مالتپه
  3. بیمارستان دانشکده پزشکی مالتپه
  4. بیمارستان خصوصی در مالتپه
  5. بیمارستان خصوصی در کوچوک یالی دلتا
  6. کلینیک تخصصی دندانپزشکی
  7. مرکز تخصصی دیابت در کوچوک یالی
  8. کلینیک چشم ایده آل
منطقه مال تپه استانبول
منطقه مال تپه استانبول

مراکز خرید درمال تپه استانبول

مراکز خرید برای زندگی در یک محله بسیار مهم هستند. برخی از بهترین مراکز خرید مالتپه استانبول عبارتند از:

مرکز خرید هیلتون

مرکز خرید هیلتون جالب ترین و مهم ترین مکان برای خرید در مالتپه است. آنها انواع و اقسام وسایل را در آنجا میتوانید پیدا کنید، بنابراین مهم نیست که به چه چیزی علاقه دارید یا چقدر پول دارید، می توانید چیزی را که دوست دارید پیدا کنید. ایم کرکز خرید لباس، وسایل خانه، لوازم الکترونیکی و حتی لوازم آرایش و بهداشتی را به فروش میرساند. اساساً می توانید هر آنچه را که نیاز دارید در این مرکز خرید تهیه کنید.

مرکز خرید پیاتزا


این مرکز خرید فوق العاده معروف است و برای بچه ها مناسب است تا در حین خرید والدینشان سرگرم شوند. می توانید محصولات باکیفیت را در پیاتزا خریداری کنید و همه برندهای لباس جالب را بیابید. و اگر گرسنه هستید، می توانید به فودکورت بروید و از غذاهای خوشمزه ترکی لذت ببرید.

مرکز خرید پارک مالتپه


این مرکز خرید واقعاً راحت است زیرا به مکان های دیگر نزدیک است و همه چیز مورد نیاز شما را دارد. در پارک مالتپه می توانید انواع لباس، لوازم آرایش و غیره را خریداری کنید. بعلاوه، آنها یک سینما و یک فودکورت دارد که می توانید در آن اوقات خوشی داشته باشید.

مراکز خرید درمال تپه استانبول

“جاذبه های توریستی و تفریحات در منطقه مال تپه استانبول

ساحل مال تپه: این یکی از بهترین سواحل استانبول است و متعلق به مالتپه است. قدم زدن در این ساحل فوق العاده سرگرم کننده است و چشم انداز دریای آبی بی پایان است.

پارک ساحلی مالتپه: این پارک به دلیل منحصر به فردترین پارک استانبول معروف است. درست در کنار دریای مرمره واقع شده است و طبیعت سرسبزی در اطراف دارد.

عمارت رمزی پاشا: یکی از بناهای قدیمی این منطقه عمارت رمزی پاشا است. این عمارت دارای تاریخ طولانی است که به قبل از جنگ جهانی اول باز می گردد. این عمارت به عنوان پناهگاهی برای مردم در طول جنگ بوده و بخشی از تاریخ را نشان می دهد.

پنج چشمه: یکی از سازه های سنگی زیبا در مالتپه، پنج چشمه است. این یک طراحی جذاب و منحصر به فرد از قرن 18 است. در داخل این بنای چند ضلعی، پنج شیر آب وجود دارد. به گفته اهالی محل، منبع آب این شیرهاکوه های مالتپه است. پس از بازدید از این مکان تاریخی، می توانید در کافه های اطراف توقف کنید و یک فنجان چای یا قهوه ترکی نوش جان کنید.

پنج چشمه مال تپه

دانشگاه ها و مدارش مال تپه استانبول

این منطقه دارای 7 دانشگاه بزرگ، 4 دبیرستان، 43 مدرسه ابتدایی و 2 مرکز آموزشی است. از مهم ترین دانشگاه ها می توان به دانشگاه مال تپه، دانشگاه اوکان و دانشگاه اکبادام اشاره کرد.

دانشگاه مال تپه استانبول که در سال 1998 افتتاح شد، یکی از بزرگترین و مشهورترین دانشگاه های استانبول است. هر ساله مسابقه تلویزیونی معروف «O Ses Türkiye» یا «صدای ترکیه» از اکتبر تا دسامبر در سالن دانشگاه برگزار می شود. طرفداران زیادی در این مسابقه شرکت می کنند.

دانشگاه ها و مدارش مال تپه استانبول

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه