شهر کوش آداسی ترکیه

شهر کوس آداسی ترکیه

شهر کوش آداسی ترکیه

شهر کوش آداسی ترکیه یک  شهر ساحلی تفریحی در ترکیه است که فضایی متفاوت برای تعطیلاتی فراموش نشدنی و زندگی آرام دارد.

کوش آداسی کجاست؟

این شهر که در سواحل غربی ترکیه واقع شده است در استان آیدین قرار دارد و در 95 کیلومتری جنوب اِزمیر و 71 کیلومتری شهر آیدین قرار گرفته است. نام این شهر که به معنی جزیره پرنده می باشد برگرفته از شکل این جزیره است چرا که شکلی شبیه به سر یک پرنده دارد.

کوش آداسی به جذاب ترین شهر دریای اژه مشهور است و همچنین نزدیکی اش به مهمترین جاذبه های تاریخی نظیر اِفِسوس ، دیدِما، میلِتوس و پِراینه آن را به جزیره ای محبوب برای خرید خانه و املاک در کوش اداسی و گردشگری تبدیل کرده است. 

شهر کوش آداسی ترکیه
شهر کوش آداسی ترکیه

سواحل زیبا ، هتل های منحصر به فرد ، امکانات عالی ، مناظر دیدنی از فضای سبز ، آسمان آبی و دریا ، رستوران های جذاب ساحلی و سرگرمی های هیجان انگیز، همگی باعث شده اند که کوش آداسی به یکی از اصلی ترین مقصد های رویایی توریستی و زندگی در ترکیه تبدیل شود.

این  شبه جزیره که جمعیتش کمتر از صد هزار نفر است انتخاب اصلی زوج‌های جوان کشور ترکیه برای گذراندن ماه عسل‌شان است.

آب و هوا در کوش آداسی

کوش آداسی آب و هوای مدیترانه ای معمولی با تابستان های گرم و زمستان های متعادل دارد. در این شهر هوا در حدود 300 روز آفتابی است. 
کوش آداسی دارای آب و هوای معتدل است ، در این شهر ، تابستان از اوایل اردیبهشت شروع می شود و تا اوایل آبان ادامه دارد ، در زمستان هوای این شهر خیلی سرد نیست.
لازم به ذکر است کوش آداسی به دلیل داشتن آب و هوای معتدل ، خاک حاصلخیزی دارد و مردم این منطقه با محصولات کشاورزی مانند زیتون ، انگور و انجیر روزگار می گذرانند.
 

تاریخچه کوش آداسی

اگر بخواهیم دقیق درباره تاریخچه کوش آداسی بگوییم باید از شهر افسوس که در نزدیکی کوش آداسی به وجود آمد شروع کنیم . این شهر را ایونی ها تاسیس کردند و ایرانی ها به تصرف خود درآوردند ، همچنین در سال 200  پیش از میلاد ، این شهر به تصرف امپراتوری روم درآمد و پس از آن امپراتوری رم شرقی بر این شهر تسلط پیدا کرد .

  لیست قیمت 1700 ساله در موغلا

خوب است بدانید که در این شهر زلزله ای رخ داد که مسیر رودخانه را تغییر داد و آب و هوای این منطقه به طور کلی تغییر کرد  و در شهر افسوس از بین رفت ، پس از آن بندر جدیدی به نام اسکالا نوا در جایی که الان کوش آداسی قرار دارد ، به وجود آمد. بعد از این که سلطان محمد فاتح حمله کرد ، این شهر را امپراتوری عثمانی اداره می کرد و در همین دوران بود که در این شهر ساختمان‌های با شکوهی ساخته و مشهور شد ، کاروانسرای اوکاز محمد پاشا ، دروازه قلعه ، دیوارها و مساجد و همچنین ارگ قلعه در جزیره کبوتر از جمله این ساختمان ها می باشند که در دوره عثمانی ساخته شده و منعکس‌ کننده سبک معماری آن دوران هستند .

این پایان داستان نیست ، یونانی ها بعد از جنگ جهانی اول به این منطقه حمله کردند ولی در نهایت یک جنگ طولانی بندر اسکالا نوا به بخشی از جمهوری ترکیه تبدیل شد. نام این بندر بعد از پیروزی بر یونانی ها توسط آتاترک به کوش آداسی تغییر کرد .

حمل و نقل درون شهری کوش اداسی

خدمات حمل و نقل عمومی درون شهری کوش آداسی شامل تاکسی و دُلموش می باشد. 
دُلموش تاکسی های بزرگی هستند که شبیه به مینی بوس می باشد و مجازند تا 15 مسافر را سوار کنند. این مینی بوس ها در مسیرهای مشخصی حرکت می کنند و هزینه یکسانی دارند.
ولی اگر می خواهید به صورت اختصاصی به جایی برسید می توانید از تاکسی های زرد استفاده کنید. اما مطلع باشید که نرخ تاکسی بسیار گران است و علاوه بر ورودی می بایست هزینه مسافتی که پیموده اید را بپردازید.  
 
 
 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه