معرفی کومپیر: غذای معروف خیابانی ترکیه

معرفی کومپیر: غذای معروف خیابانی ترکیه

وقتی صحبت از غذاهای خیابانی به میان می آید، ترکیه صحنه آشپزی غنی و متنوعی دارد. از کباب های خوش طعم گرفته تا بورک خوش طعم، برای همه چیزهایی وجود دارد. با این حال، یکی از غذاهای خیابانی که در بین بقیه متمایز است، کومپیر است.

کومپیر چیست؟

کومپیر یک غذای خیابانی محبوب در ترکیه است که اساساً یک سیب زمینی تنوری بزرگ است که با کره و پنیر کاشار پر شده و با انواع تاپینگ های خوشمزه و رنگارنگ تزئین می شود. این غذا به دلیل سادگی، طعم و تنوع تاپینگ هایش مورد علاقه مردم محلی و گردشگران است.

تاپینگ های رایج کومپیر:

  • سوسیس
  • ذرت
  • نخود فرنگی
  • زیتون
  • خیارشور
  • انواع سالاد (مانند سالاد روسی، سالاد مایونز)
  • سس کچاپ
  • سس مایونز

و بسیاری موارد دیگر! شما می توانید تاپینگ های خود را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

معرفی کومپیر: غذای معروف خیابانی ترکیه
معرفی کومپیر: غذای معروف خیابانی ترکیه

کجا می توان کومپیر را پیدا کرد

کومپیر را می توان در سراسر ترکیه یافت، اما به ویژه در استانبول محبوب است. در استانبول، معروف ترین مکان برای امتحان کردن کومپیر، اورتاکوی است، منطقه ای پر جنب و جوش در بخش اروپایی شهر که به خاطر غرفه های کومپیر متعددش شناخته شده است. در اینجا می توانید هنگام لذت بردن از مناظر زیبای بسفر، کومپیر خود را با ترکیبی بی پایان از تاپینگ ها سفارشی کنید.

معرفی کومپیر: غذای معروف خیابانی ترکیه
معرفی کومپیر: غذای معروف خیابانی ترکیه

طرز تهیه کومپیر ترکیه :

مواد لازم:

سیب زمینی بزرگ 3 عدد
کنسرو ذرتنصف پیمانه
 کنسرو نخود فرنگینصف پیمانه
سوسیس خرد شده و تفت داده شدهیک پیمانه
کالباس4 ورق
خیار شوریک پیمانه
فلفل شیرین قلمینصف پیمانه
پنیر پیتزای رنده شدهنصف پیمانه
سس مایونزمقداری
سس کچاپمقداری
کرهمقداری

ابتدا بگذارید فر 200 درجه گرم شود. سپس بعد از زمان 15 دقیقه که فر گرم شد ، سیب زمینی ها را بشویید و آنها را درون فویل پیچانده ، و درون سینی فر قرار دهید و داخل فر بگذارید. تا 250 درجه یا بیشتر دمای فر را افزایش دهید.

از آنجا که سیب زمینی ها بزرگ هستند ، برای پخت آنها حدود یک ساعت و نیم زمان لازم است و برای اینکه مطمئن شوید سیب زمینی ها پخته شده اند ،  یک چاقو را درون فویل زده.  اگر سیب زمینی نرم باشد ، کاملا پخته ، در غیر این صورت زمان پخت را بیشتر می کنیم.

سایر مواد لازم بالا را خرد کرده و در ظرفی می گذاریم.

بعد از پختن کامل سیب زمینی آنها را داغ داغ با چاقو برش دهید  اما نه تا آخر آن تا شکل سیب زمینی و کاسه خود را از دست ندهد.

سپس داخل آن را با قاشق تا حدی برداشته و سیب زمینی های پوره شده را خالی می کنیم. سپس کمی نمک را روی آن بپاشید و یک قاشق غذاخوری پر از پنیر پیتزا و کره را با سیب زمینی پوره مخلوط کنید.

قبل از سرد شدن پوره سیب زمینی را با پنیر مخلوط کنید تا پنیر ذوب شود. مواد را داخل کاسه سیب زمینی برگردانید و آنرا با مواد خرد شده مورد نظر پر کنید و سس مایونز و کچاپ را روی آن بریزید. نوش جان

کومپیر یک غذای محبوب خیابانی است که در ترکیه و فراتر از آن محبوبیت پیدا کرده است. مفهوم منحصر به فرد آن از سیب زمینی پخته شده پر شده با انواع روکش ها باعث می شود که برای علاقه مندان به غذا، آن را امتحان کنند. چه یک بومی یا یک گردشگر باشید، حتما به دنبال امتحان کردن کومپیر باشید و لذیذ بودن این غذای خیابانی را تجربه کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه