کومپیر غذای معروف ترکیه

کومپیر غذای معروف ترکیه

کومپیر یکی از غذاهای ترکیه است که با سیب زمینی آماده می‌شود.

البته در ترکیه بیشتر این غذا به عنوان یک میان وعده و غذای خیابانی سرو می شود. کومپیر از سیب زمینی های بسیار بزرگ تنوری ساخته شده است که از وسط  باز شده و لایه ای از کره را روی سیب زمینی ها پخش می کنند و به دلخواه مشتری شامل گوشت ، سوسیس ، کالباس ، ذرت ، نخود فرنگی ، سالاد می شوند.  زیتون ، هویج و سس آنها را پر می کنند.

کومپیر غذای معروف ترکیه
کومپیر غذای معروف ترکیه

طرز تهیه کومپیر ترکیه :

مواد لازم:

سیب زمینی بزرگ 3 عدد
کنسرو ذرتنصف پیمانه
 کنسرو نخود فرنگینصف پیمانه
سوسیس خرد شده و تفت داده شدهیک پیمانه
کالباس4 ورق
خیار شوریک پیمانه
فلفل شیرین قلمینصف پیمانه
پنیر پیتزای رنده شدهنصف پیمانه
سس مایونزمقداری
سس کچاپمقداری
کرهمقداری

ابتدا بگذارید فر 200 درجه گرم شود. سپس بعد از زمان 15 دقیقه که فر گرم شد ، سیب زمینی ها را بشویید و آنها را درون فویل پیچانده ، و درون سینی فر قرار دهید و داخل فر بگذارید. تا 250 درجه یا بیشتر دمای فر را افزایش دهید.

از آنجا که سیب زمینی ها بزرگ هستند ، برای پخت آنها حدود یک ساعت و نیم زمان لازم است و برای اینکه مطمئن شوید سیب زمینی ها پخته شده اند ،  یک چاقو را درون فویل زده.  اگر سیب زمینی نرم باشد ، کاملا پخته ، در غیر این صورت زمان پخت را بیشتر می کنیم.

سایر مواد لازم بالا را خرد کرده و در ظرفی می گذاریم.

بعد از پختن کامل سیب زمینی آنها را داغ داغ با چاقو برش دهید  اما نه تا آخر آن تا شکل سیب زمینی و کاسه خود را از دست ندهد.

سپس داخل آن را با قاشق تا حدی برداشته و سیب زمینی های پوره شده را خالی می کنیم. سپس کمی نمک را روی آن بپاشید و یک قاشق غذاخوری پر از پنیر پیتزا و کره را با سیب زمینی پوره مخلوط کنید.

قبل از سرد شدن پوره سیب زمینی را با پنیر مخلوط کنید تا پنیر ذوب شود. مواد را داخل کاسه سیب زمینی برگردانید و آنرا با مواد خرد شده مورد نظر پر کنید و سس مایونز و کچاپ را روی آن بریزید. نوش جان

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “کومپیر غذای معروف ترکیه”

 • istanbul0_ta_100

  به بهه خيلي خوشمزس ??

  پاسخ دادن
 • soheyla

  خیلی خوشمزه اس

  پاسخ دادن
 • taktaz

  اینو احمد بی ستارخان هم عین همین میزنه واسه کسانی که ترکیه نمیتونن برن???

  پاسخ دادن
 • ادا

  کُمپیر یکی از غذاهای ترکیه است که با سیب زمینی تهیه می‌شود. البته در ترکیه این غذا بیشتر به عنوان میان وعده و غذای خیابانی سرو می شود.⁣
  کُمپیر که بر طبق سلیقه مشتری پخته می شود به شکل سیب زمینی شکم پر می‌باشد.

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه