خدمات بهداشتی و درمانی در ازمیر ترکیه

خدمات بهداشتی و درمانی در ازمیر ترکیه

خدمات درمانی در ازمیر در سالهای اخیر بسیار در حال پیشرفت بوده است.

در شهر ازمیر در مجموع 56 بیمارستان خصوصی و دولتی ،  با ظرفیت 11421 تخت خواب وجود دارد. علاوه بر این ، 7 مرکز بهداشت دهان و دندان خصوصی ، 123 درمانگاه خصوصی دهان و دندان ، 827 مطب دندانپزشکی ، 44 درمانگاه ، 30 مرکز پزشکی ، 682 مطب پزشکی و 29 کلینیک در حال ارائه خدمات درمانی در ازمیر هستند.

موضوع بهداشت و سلامت در ازمیر از اهمیت تاریخی برخوردار است.

Bergama Asklepion یک مرکز مهم درمانی در دوران باستان و معادل نمونه Epidaurus بود.

به گفته Pausanias ، اولین معبد Asklepius در برگاما در نیمه اول قرن 4 قبل از میلاد تاسیس شد.  Asklepiosبا فضای مقدس ، حیاط خلوت ، سازه تئاتر ۳۵۰۰ نفره ، سالن فرقه امپراتور هادیانوس ، کتابخانه و معبد گرد Asklepios مرکز مهم سلامت در دوران رومیان بوده است.

آرامش، سکونت ، آب و هوا ، حمل و نقل ، دریا و خورشید از مزیت های دوره درمانی در حوزه سلامت به شمار می روند. از جنبه چشمه های آبگرم که زیرشاخه ای از حوزه سلامت می باشد ، یکی از راه های درمان طبیعی به شمار می رود.

ازمیر دارای سواحل رنگارنگ موجود در غرب شهر و همچنین چشمه های آب گرم شهری است که سلامت و گردشگری در آن به هم آمیخته شده اند.

چشمه های حرارتی موجود در بالچووا ، آگامنون ، باییندیر، برگاما، چشمه ، دیکیلی ، گوزل باغچه ، منه من و سفرحیصار در درمان بیماری های پوستی و روماتیسم و بسیاری از بیماری های دیگر موثر می باشد.

منبع:
izto.org.tr

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه