10 نکته برای زندگی خارجی ها در ازمیر

10 نکته برای زندگی خارجی ها در ازمیر

ازمیر به دلیل مهمان نوازی و میزبانی سالانه میلیون ها گردشگر شناخته می شود ، از خارجیانی که می خواهند در اینجا زندگی کنند استقبال می کند. به همین دلیل ، خارجیانی که در ازمیر مستقر می شوند مشکل زیادی ندارند ، اما اطلاعات کمی می توانند برای آنها مفید باشد تا به راحتی با ازمیر سازگار شوند.

کسانی که زندگی در ازمیر را ترجیح می دهند معمولاً به راحتی سازگار می شوند. ما در این مقاله نکاتی را ارائه می دهیم تا ورود به ازمیر کمی راحت تر شود و شما از زندگی در ازمیر لذت ببرید.

کلاه ، ضد آفتاب ، تهویه مطبوع برای زندگی راحت

اگر شما از یک کشور سرد سیر  در ازمیر ساکن شوید ، ممکن است مدتی طول بکشد تا شما را با آب و هوای مطبوع ازمیر سازگار شوید.برای سرعت بخشیدن به روند عادی زندگی ، خوب نیست که بدون کلاه بیرون بروید ، لباس هایی را که کمتر باعث عرق کردن است انتخاب کنید و هنگام ترک خانه از  کرم ضد آفتاب استفاده کنید. 

داشتن کولر گازی در محل زندگی شما نیز باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. با گذشت زمان ، هرچه به آب و هوا عادت می کنید ، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

ازمیر کارت برای حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی گزینه خوبی برای سفر در ازمیر یا تأمین نیازهای حمل و نقل روزانه شما است.بهره مندی از حمل و نقل شهری توسعه یافته ازمیر کاملاً آسان است. برای این کار داشتن یک ازمیر کارت کافی است.

10 نکته برای زندگی خارجی ها در ازمیر
10 نکته برای زندگی خارجی ها در ازمیر

ازمیر کارت برای حمل و نقل عمومی

کارت موزه برای کشف تاریخ ازمیر

در ازمیر و اطراف آن موزه ها و شهرهای تاریخی بسیاری وجود دارد.از این نظر یکی از غنی ترین شهرهای جهان است. وقتی در ازمیر مستقر می شوید ،شما می خواهید این غنای تاریخی و فرهنگی را کشف کنید.با کارت موزه ، می توانید با بودجه ای بسیار اقتصادی از موزه ها و مکان های باستانی متعددی دیدن کنید.

بازار کمرآلتی برای هر آنچه به دنبال آن هستید

به طور طبیعی ، هنگامی که در یک کشور جدید یا یک شهر جدید مستقر می شوید ،نیاز به خرید بعضی لوازم خواهید داشت.مبلمان جدید ، اتاق خواب ، حمام ، لوازم آشپزخانه ، لوازم خانگی ، روکش ، پارچه ، بالش و بسیاری دیگر …

بازار تاریخی کمرالتی در منطقه کوناک مکانی است که می توانید همه این موارد را با قیمت های مقرون به صرفه پیدا کرده و  به راحتی به هر آنچه می خواهید برسید.

بازارهای میوه و سبزیجات تازه در خیابان های ازمیر

بازارهای محلی ازمیر با محصولات تازه و سالمی که ارائه می دهد و تنوع آن به روال خرید شما رنگ می بخشد. بسیاری از نیازهای خود ، به ویژه غذا را می توانید از بازارهای محلی تأمین کنید. شما می توانید تمام کالاهای مورد نظر خود را ارزان تر و به راحتی پیدا کنید.

دوچرخه  سواری آسان در ازمیر

کل خط ساحلی ازمیر بهم پیوسته است.با دوچرخه می توان از ماویشهیر به اینجیرالتی ، یعنی از یک انتهای ازمیر به سر دیگر ، رفت.

در بسیاری از مناطق مسیرهای دوچرخه سواری و پارک های بزرگ وجود دارد. بنابراین ، خرید دوچرخه مفید است. در صورت تمایل می توانید از ایستگاه های مخصوص دوچرخه نیز اجاره کنید.

سفر با قایق برای سرعت و لذت

حمل و نقل دریایی در ازمیر ،این شهر خلیجی ، یک لذت ضروری است.کشتی سواری در ازمیر از این جهت بسیار راحت است که سواحل مخالف را به راحتی متصل می کند. می توانید با کشتی از Göztepe یا Konak به کارشیایاکا و بستانلی سفر کنید. با صرفه جویی در وقت ، فرصت تماشای این شهر جادویی را نیز در این سفر دلپذیر خواهید داشت.

نمایشگاه بین المللی ازمیر برای فرهنگ و سرگرمی

نمایشگاه بین المللی ازمیر از سالهای گذشته در Kültürpark که در زمینی به مساحت 420 هزار متر مربع واقع شده و میزبان بیش از 8 هزار درخت و بیش از 200 گونه گیاهی است ، برگزار می شود و تاریخی ترین و شناخته شده ترین نمایشگاه کشور ترکیه است.

طعم غذاهای خیابانی برای شناخت ازمیر از نزدیک

خیابان گردی در ازمیر یکی از کارهای لذت بخش است.غذای خیابانی ساده ترین و مثرترین راه برای شناخت یک شهر و برقراری ارتباط با آن است.

هرچه زودتر عطر و طعم غداهای خیابانی ازمیر را یاد بگیرید و کشف کنید ، زودتر به شهر عادت میکنید. بورک ، بویوز ، صدف شکم پر ،  کوکورچ (روده بره کبابی) فقط برخی از این طعم های خیابانی هستند.

سفرهای روزانه برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ ازمیر

ازمیر کلان شهری بزرگ با مناطق اطراف آن است.بسیاری از شهرهای معروف تعطیلات ترکیه به ازمیر متصل هستند.هر یک از این شهرها با دریاهای باشکوه ، ثروت های تاریخی و طبیعی ، فرهنگ های غذایی و سرگرمی توسعه یافته ، ارزش ها و ویژگی های مختلفی دارند. بازدید از این مناطق فرصت های قابل توجهی را برای شناخت فرهنگ ازمیر و ترکیه فراهم می کند.

منبع : visitizmir

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه