موزه پست استانبول

موزه پست استانبول

موزه پست استانبول که به عنوان PTT نیز شناخته می شود، یکی دیگر از موارد گردشگری در استانبول است که همه چیز درباره تاریخ صنعت پست و تلگراف در ترکیه و امپراتوری عثمانی است. در سال 2000 توسط سازمان پست ترکیه افتتاح شد و در ساختمان تاریخی اداره پست مرکزی در منطقه سیرکچی، منطقه فاتح واقع شده است. این موزه تجهیزات و ابزارهای مختلف مربوط به خدمات پستی و همچنین مجموعه ای از تمبرهای پستی را به نمایش می گذارد.

موزه پست استانبول : آنچه می توانید ببینید

وقتی از موزه پست استانبول بازدید می کنید، طیف گسترده ای از اقلام جالب را خواهید یافت. برخی از نکات برجسته عبارتند از یونیفرم های مختلف پستی، صندوق های پستی و تلفن های اولیه. این مصنوعات به شما نگاهی اجمالی به نحوه عملکرد سیستم پستی در گذشته می دهد.

بخش تلگراف

نکته برجسته اینجا اولین دفتر تلگراف است که در سال 1855 باز می گردد. آیا می توانید آن را باور کنید؟ آنها یک تلگراف دارند که در زمان جنگ کریمه از شهری به نام شومن در بلغارستان به استانبول فرستاده شده است. در تلگرام آمده بود که نیروهای متفقین به سواستوپل رسیدند و پیروزی خود را در محاصره سواستوپل اعلام کردند.

همچنین چیزی به نام اتاق تلگراف حمدی بیگ وجود دارد. او در جریان تسخیر استانبول توسط نیروهای متفقین با استفاده از الفبای مورس برای مصطفی کمال آتاتورک تلگراف فرستاد. او اسیر شد، اما نگران نباشید، آنها تمام تجهیزات تلگراف جالبی را که او استفاده کرده است، در اینجا دارند.

موزه پست استانبول
موزه پست استانبول

آدرس موزه پست استانبول

اگر می خواهید از موزه دیدن کنید، رسیدن به آنجا واقعاً آسان است! این نزدیکی ایستگاه Sirkeci Marmaray در محله فاتح استانبول است. می توانید از خط تراموا Kabatas-Bagcilar استفاده کنید و در ایستگاه Sirkeci پیاده شوید. از آنجا، تنها 3 دقیقه پیاده روی تا موزه فاصله دارد. همچنین می توانید از مترو استفاده کنید و از خطوط مترو M1A Yenikapi – فرودگاه آتاتورک، M1B Yenikapi – Kirazli یا M2 Yenikapi – Haciosman برای رسیدن به ایستگاه Yenikapi استفاده کنید. سپس، می‌توانید با Marmaray به ایستگاه Sirkeci بروید.

اگر از سمت آسیایی می‌آیید، می‌توانید با Marmaray به ایستگاه Sirkeci بروید که سریع‌ترین و آسان‌ترین گزینه است. اما اگر می خواهید کمی از منظره تنگه بسفر لذت ببرید، می توانید با کشتی از Kadikoy یا Uskudar به Eminonu بروید. از آنجا، فقط 5 دقیقه پیاده تا موزه پست استانبول فاصله دارد.

ساعات بازدید از موزه پست استانبول

این موزه از دوشنبه تا جمعه، از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. فقط به خاطر داشته باشید که در تعطیلات فدرال و مذهبی تعطیل است. برای ورود به موزه نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. بله، ورود کاملا رایگان است! بنابراین، دلیلی وجود ندارد که این موزه عالی را از دست بدهید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه