قلعه آلانیا

Alanya Castle

قلعه آلانیا

قلعه آلانیا نماد اهمیت استراتژیک آلانیا در طول تاریخ است، این قلعه با افتخار بر روی صخره ای در مرکز شهر قرار دارد. این بنا که توسط دیوارهایی به طول 6 کیلومتر احاطه شده است، ویرانه هایی از تمدن هلنیستی، رومی، بیزانسی و سلجوقی را در خود جای داده است.

این قلعه توسط مجموعه ای از برج ها و آب انبارهای تاریخی احاطه شده است که نگاهی اجمالی به دوران گذشته دارد. این قلعه را در سفر به آلانیا باید ببینید.

این قلعه نماد آلانیا است

قلعه آلانیا در شبه جزیره آلانیا واقع شده است و نماد این منطقه است. این بنا دارای 6.5 کیلومتر دیوار است که در دوره سلجوقیان ساخته شده است و آن را به یک نقطه دفاعی استراتژیک تبدیل کرده است.

همچنین مکانی عالی برای کشف تاریخ این شهر است. می توانید به گشت و گذار در قلعه بروید و از تمام مکان های تاریخی آن دیدن کنید.

برج سرخ که در سال 1226 به قلعه اضافه شد، بخش بسیار مهمی از سازه است. این بنا برای محافظت از آلانیا در برابر حملات دریایی ساخته شده است.

یکی دیگر از مکان های تاریخی که در بازدید از قلعه نباید از دست بدهید غار داملاتاش است. این غار در سال 1948 به طور تصادفی در حین عملیات معدنی کشف شد و مکانی عالی برای درمان ناراحتی های تنفسی و آسم محسوب می شود.

  بهترین سواحل آلانیا برای شنا

به غیر از این تورهای فرهنگی، چندین کار دیگر نیز وجود دارد که می توانید در آلانیا انجام دهید. به عنوان مثال، می توانید به ساحل کلئوپاترا بروید، جایی که ملکه کلئوپاترا مصر و همسرش مارکوس آنتونیوس در آنجا شنا می کردند.

قلعه آلانیا میراث جهانی یونسکو 

قلعه آلانیا بر فراز کوهی که به سمت دریای درخشان مدیترانه می باشد، بیش از 2000 سال است که محل زندگی یک جامعه دریانورد بوده است. با نبردهای برج دیده بانی و سوراخ هایی که از طریق آن نفت داغ بر روی دشمنان ریخته می شد، یک جواهر معماری است که ارزش کاوش را دارد.

امروزه بخش عظیمی از قلعه به عنوان یک موزه در فضای باز برای بازدید عموم باز است. کوهنوردان می توانند تمام طول قلعه  را پیاده روی کنند یا از مناظر دریای مدیترانه از بالای آن لذت ببرند. دسترسی به قلعه رو به دریا با بلیط است، اما بیشتر قسمت های آن را می توان به صورت رایگان گشت.

Alanya Castle

قلعه آلانیا

قلعه آلانیا یک مقصد گردشگری است

آلانیا بیشتر به خاطر استراحتگاه‌های ساحلی‌اش شناخته می‌شود و از ژوئن تا آگوست از اکثر کشورها برای لذت بردن از تعطیلات ساحلی آرام به اینجا می‌آیند. اما فراتر از سواحل آن، دیوارهای سنگی و بنای قلعه به خوبی حفظ شده.

قلعه درونی شامل آثار تمدن یونانی، رومی، بیزانسی، سلجوقی و عثمانی است. برای بالا رفتن و رسدن به بالای قلعه  شیب پیاده‌روی  بسیار تند است، اما پاداش آن منظره‌ای خیره‌کننده از شهر آلانیا و کوه‌ها و دریای مدیترانه است.

پس از آن، برای دیدن مناظر در سراسر بندر و تنها نمونه باقیمانده ترکیه از یک کارخانه کشتی سازی دوره سلجوقی، به بندر بروید.

  دیم چای آلانیا

قلعه را باید ببینید

سفر به آلانیا بدون بازدید از قلعه آلانیا کامل نمی شود. این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و بازدید از آن برای همه بازدیدکنندگان شهر ضروری است.

از طریق اتوبوس های شهرداری یا تله کابین می توان به قلعه آلانیا رسید و همچنین می توانید از مرکز شهر در امتداد تپه قدم بزنید. با این حال، شما باید برای یک صعود شیب دار آماده باشید.

اگر می خواهید قلعه را از پایین ببینید، یک گزینه خوب رزرو سفر با قایق است. این سفرهای دریایی مناظری عالی از استحکامات آلانیا و سواحل بکر ارائه می‌دهند و همچنین غارهایی برای کاوش وجود دارد.

موزه باستان شناسی آلانیا یکی دیگر از جاذبه های محبوب با نمایشگاه هایی از دوران هلنیستی، رومی، بیزانسی و سلجوقی است. این موزه دارای موزاییک ها، اقلام برنزی و سکه های باستانی است. بازدید از آن برای علاقه مندان به تاریخ ضروری است و همچنین در کنار آن باغی است که قبلاً قبرستان عثمانی بوده است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه