فاماگوستا در قبرس شمالی

فاماگوستا

فاماگوستا در قبرس شمالی

فاماگوستا که قبلا به نام آرسینو شناخته می شد، یکی از قدیمی ترین شهرهای قبرس است. این شهر در قرن سوم قبل از میلاد توسط بطلمیوس دوم پادشاه مصر تأسیس شد.

در سال 1291 مردم از شهر مسیحی سالامیس به دنبال غارت اعراب گریختند و در فاماگوستا ساکن شدند. خیلی زود به یک مرکز تجاری تبدیل شد.

تاریخ فاماگوستا

فاماگوستا، واقع در ساحل شرقی قبرس شمالی، یک بندر تجاری غنی است. تاریخ آن شاهد  اشغال لوزینیان، جنوا، ونیزی و عثمانی بوده است.

تاریخ آن غم انگیز از دست دادن و جدایی از خانواده و دوستان است. در 14 اوت 1974 زمانی که ساکنان یونانی قبرس از ترس بیرون رانده شدن فرار کردند، این شهر به شهر ارواح تبدیل شد.

تاریخ شهر همچنین شامل میراث مذهبی زیادی است زیرا به عنوان مقر چندین فرقه مذهبی مسیحی عمل می کرد. هنوز هم خانه برخی از آنها، از جمله صومعه ای که به سنت بارنابا اختصاص داده شده است. اما شناخته شده ترین ویژگی های آن قلعه اتللو و استحکامات ارگ است. آنها توسط ونیزی ها بازسازی شدند تا نوع جدیدی از جنگ، یعنی توپخانه را در خود جای دهند.

واروشا

فاماگوستا زمانی محبوب‌ترین تفرجگاه ساحلی در شمال قبرس قبل از مداخله نظامی نیروهای ترکیه در سال 1974 بود. این مکان مکانی بود که مردم از سراسر جهان برای بازدید از آن به آنجا می‌آمدند و همچنین به عنوان “ریویرای مدیترانه شرقی” یا حتی شناخته می‌شد. “لاس وگاس قبرس”.

  پایتخت و شهرهای مهم قبرس شمالی

واروشا نام یکی از خیابان های فاماگوستا است که زمانی مرکز مجلل گردشگری بوده است. این منطقه میزبان هتل های سطح بالایی بود که در بین مردمان اروپایی محبوب بودند.

اما زمانی که نیروهای ترکیه در سال 1974 به این منطقه حمله کردند، کل جمعیت فاماگوستا فرار کردند و هر چه داشتند را ترک کردند. ارتش ترکیه شش کیلومتر مربع (2.5 مایل) واروشا را با سیم خاردار حصار کرد و از آن زمان تاکنون به عنوان یک شهر ارواح باقی مانده است.

اکنون ترکیه و یونانیان قبرس در تلاش برای بازگشایی واروشا هستند. آنها می خواهند به گردشگران و بازدیدکنندگان اجازه دهند به این قسمت از جزیره که حصارکشی شده است، که نمادی از تقسیم در قبرس از نظر قومیتی است، وارد شوند.

فاماگوستا در قبرس شمالی واروشا
فاماگوستا در قبرس شمالی واروشا

خريد كردن در فاماگوستا

خرید در فاماگوستا راه خوبی برای غوطه ور شدن در فرهنگ محلی است. شما می توانید طیف وسیعی از سوغاتی، لباس و هدایا را پیدا کنید.

همچنین می‌توانید صنایع دستی و سایر اقلام منحصربه‌فرد را که با دقت درست می‌شوند، خریداری کنید. به عنوان مثال سبدهای حصیری بافته شده و قالیچه های گلیم با طرح ها و نقش های زیبا که از گیاه و گندم درست شده اند را می توانید پیدا کنید.

علاوه بر این، شما می توانید محصولات کتانی مانند رومیزی و روسری را که بخشی سنتی از قبرس هستند، پیدا کنید. این ها در رنگ ها و طرح های مختلف موجود هستند، بنابراین شما می توانید متناسب با نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از بازار در بخش ترکی نیکوزیا دیدن کنید، جایی که می‌توانید انواع غرفه‌های مختلف را پیدا کنید که اقلامی از سنت ترکیه را به فروش می‌رسانند. می توانید در این اقلام که معمولاً تقلیدی از برندهای معروف هستند گشت و گذار کنید و از یک تجربه اصیل بازار در فضای عثمانی لذت ببرید.

  قبرس شمالی

زندگی شبانه در فاماگوستا

زندگی شبانه در فاماگوستا نه تنها سرگرم کننده و هیجان انگیز است، بلکه منحصر به فرد است. از بارهای کارائوکه گرفته تا صحنه‌های موسیقی زنده و کلوپ‌های رقص، چیزی برای همه در اینجا وجود دارد.

مرکز قرون وسطایی محصور شده شهر مکانی جذاب برای بازدید با معماری گوتیک و دوره رنسانس و حتی سوراخ های گلوله قرن پانزدهمی است که هنوز در دیوارها وجود دارد. این منطقه برای هر کسی که از شهر بازدید می کند ضروری است و می توانید تورهایی را رزرو کنید تا تمام مکان های تاریخی جالب را به شما نشان دهند.

کازینوهای قبرس شمالی یک انتخاب محبوب برای گردشگران و بازدیدکنندگان به طور یکسان است، با ترکیبی از قماربازان پرخرج از ترکیه، خاورمیانه و قبرس جنوبی که به سود بالای این مؤسسات کمک می کند. این امکانات قمار، امکانات اضافی عالی نیز در محل ارائه می‌دهند، مانند هتلهای لوکس، رستورانهای عالی و اسپا.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه