قبرس شمالی

قبرس شمالی

قبرس شمالی – نگین جزیره مدیترانه ای
قبرس که تا سال 1960 مستعمره بریتانیا بود، در سال 1963 استقلال خود را دوباره برقرار کرد، اما تنش ها بین اکثریت یونانی قبرس و جوامع اقلیت ترک قبرس به زودی شعله ور شد. 

تهاجم ترکیه در سال 1974 دو جامعه قبرس را از هم جدا کرد. نتیجه ایجاد جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) بود که تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته شد.

قبرس شمالی
قبرس شمالی

تاریخ

قبرس شمالی تا سال 1960 یک کشور مستقل بود که تنش بین اکثریت یونانی قبرس و اقلیت ترک قبرس شروع به تشدید کرد. پس از یک رشته درگیری در نیکوزیا، پایتخت، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل به این جزیره اعزام شدند تا از شهروندانش در برابر خشونت های بین جمعی محافظت کنند.

در سال 1974، یک کودتا با حمایت یونان علیه دولت منجر به مداخله ترکیه شد که به زودی منجر به کنترل یک سوم جزیره توسط نیروهای ترکیه شد. این منطقه پس از آن “جمهوری ترک قبرس شمالی” اعلام شد و هنوز هم توسط ترکیه به رسمیت شناخته می شود.

قبرس شمالی کشوری متنوع است که اقوام مختلفی را در خود جای داده است. بیشتر جمعیت آن را ترک‌های قبرس تشکیل می‌دهند، اما تعدادی یونانی و مارونی نیز در این منطقه زندگی می‌کنند.

اقلیم در قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و زمستان های معتدل است. گرم ترین ماه های جولای و آگوست برای شنا، آفتاب گرفتن و ورزش های آبی ایده آل هستند.

  فاماگوستا در قبرس شمالی

با این حال، هوا همیشه صاف نیست و امکان بارش باران در این مدت وجود دارد. در نواحی کوهستانی، بارش می‌تواند شدید باشد و گاهی بارش برف به‌ویژه در رشته کوه گیرنه امکان‌پذیر است.

موقعیت قبرس شمالی آن را به یکی از سالم ترین مقاصد اروپا با بیش از 300 روز آفتابی در سال تبدیل کرده است. رطوبت هوای کم و کیفیت بالای هوا نیز دلیلی بر این است که مقصدی محبوب برای مهاجران خارجی است.

قبرس شمالی
قبرس شمالی

فرهنگ در قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای تاریخ طولانی و افتخارآمیز فرهنگی است. این جزیره توسط بسیاری از افراد مختلف از جمله فنیقی ها، آشوری ها، یونانی ها و عثمانی ها اشغال شده است و میراثی غنی در هنر و موسیقی به آن بخشیده است.

صحنه فرهنگی در قبرس شمالی زنده و سرزنده است و فرصت های زیادی برای لذت بردن از انواع هنرها وجود دارد. هنرمندان محلی اغلب شهریه ارائه می دهند و هنرمندان خارجی نیز سخنرانی و نمایش برگزار می کنند.

همچنین تعداد زیادی رستوران عالی برای انتخاب وجود دارد، با طیف گسترده ای از ماهی های تازه موجود.

غذا و نوشیدنی در قبرس

در قبرس شمالی طیف گسترده ای از غذاها، نوشیدنی ها و دسرهای خوشمزه برای امتحان کردن وجود دارد. غذاهای سنتی از جمله مزه در طول روز سرو می شود.

مزه از مجموعه ای از پیش غذای سرد یا گرم تشکیل شده است و یک راه محبوب برای شروع هر وعده غذایی است. می توانید انتظار داشته باشید که زیتون، انواع ترشی سبزی و سیر، ماست با خیار تازه، فلفل سبز تند، دلمه (گوشت چرخ کرده آب پز شده در برگ انگور)، پنیر سرخ شده هلیم، ژامبون دودی خانگی گوسفند و سایر خوراکی ها را پیدا کنید.

  شهر گیرنه در قبرس شمالی

تعدادی نوشیدنی محلی نیز وجود دارد، از آبجو ترکی Efes گرفته تا Gold Fassly و آب میوه هایی مانند آب پرتقال قبرسی. شراب، راکی و براندی ترش نیز موجود است.

محل اقامت

قبرس شمالی محل اقامت های متنوعی است که برای هر نوع تعطیلات مناسب است. از هتل‌های ارزان‌قیمت خانوادگی گرفته تا هتل‌های مجلل پنج ستاره اسپا و ساحل، چیزی برای همه وجود دارد.

یک انتخاب محبوب برای زوج ها و خانواده ها گیرنه است که تعدادی از هتل های ساحلی معروف در آن واقع شده اند. این استراحتگاه ها برای مسافرانی که مایل به استراحت و لذت بردن از مناظر زیبا و امتداد طولانی سواحل شنی سفید که در خط ساحلی پراکنده هستند، ایده آل هستند.

علاوه بر این، قبرس شمالی نرخ جرم و جنایت پایینی را ارائه می دهد که آن را به مکانی امن و مطمئن برای سفر تبدیل می کند. این امر به ویژه برای گردشگرانی که فرزندان یا اقوام مسن خود را در کنار آنها اقامت دارند بسیار مهم است.حتی بعضی از خوانواده ها تصمیم به خرید خانه در قبرس شمالی میگیرند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه