برج ساعت ازمیر

میدان ساعت ازمیر
برج ساعتازمیربه عنوان اصلی ترین نمادازمیردر میدان کوناک واقع شده است.این برج هشت ضلعی با ارتفاع 25 متر چهار طبقه است و نزدیک به جاذبه هایی مانند مسجد کوناک (مسجد یالی) ، اسکله کوناک و بازار کمرالتی است و روزانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر ترکیه و جهان است.

ساختاربرج ساعت ازمیراز سنگ مرمر سفید ساخته شده و سنگهای تراش خورده این برج در واقع تمدن آفریقای شمالی را نشان می دهد.

تاریخچه برج ساعت ازمیر

در سال 1895 ، فرماندار ازمیر تصمیم به ساخت سازه ای در قلب شهر گرفت که برای سالها به یادگار بماند.گروهی برای ساخت این ساختمان دور انتخاب شدند و ساخت این سازه حدود پنج سال طول کشید. ساعت این برج به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد سلطنت عبدالحمید هدیه ای از آلمان است که در سال 1901 به این برج اضافه شد. ابزارها و الگوهای به کار رفته در این برج بیانگر فرهنگ شرقی و مطابق با معماری عثمانی است. کلیه ساختمانهای اطراف برج متعلق به دولت است. هنگامی که در سال 1974 زلزله شدیدی به شهر ازمیر وارد شد ، ساعت برج آسیب دید و دقیقاً در همان زمان متوقف شدند و ترمیم عقربه های ساعت دو سال طول کشید . در سالهای 1983 تا 1989 عکسی از برج ساعت ازمیر بر روی اسکناس 500 لیری ترکیه چاپ شد.

معماری ساعت کولسی یا میدان ساعت

این بنا توسط ریموند چارلز ، معمار کنسولگری آلمان طراحی شده است.این برج در شلوغ ترین نقطه شهرمنطقه کوناکواقع شده است و طراحی آن معماری عثمانی و آفریقای شمالی است. نام دیگر برج ساعت saat kulesi ساعت کولسی است. 4 فواره در کنار این سازه به زیبایی این بنا افزوده است.

نحوه دسترسی

ایستگاه مترو کوناک اسکله کوناک و بیشتر خطوط اتوبوس ازمیر

مقایسه آگهی ها

مقایسه
جستجو
Price Range From To
Other Features