مالیات سالانه صاحبین ملک در ترکیه

مالیات سالانه صاحبین ملک در ترکیه

مالیات سالانه صاحبین ملک در ترکیه

مالیات سالانه صاحبین ملک در ترکیه با توجه به آمار نرخ لیر ترکیه نسبت به استانداردهای زندگی و هزینه زندگی در بهترین و عادلانه ترین حالت ممکنه برای سرمایه گذاران خارجی محاسبه میشود.

این مالیات ها برای افرادی که املاک خریداری می کنند وجود دارد همچنین بیمه اجباری در برابر زلزله (TCIP) و هزینه های شارژ ساختمان برای مدیریت ساختمان طبقه بندی میشوند که بایستی پرداخت شود.

مالیات بر املاک مستغلات : مالیات سالانه صاحبین ملک در ترکیه برای کلانشهرها و یا شهرهای دیگر با توجه به نرخ مصوبه سالیانه برای املاک و مستغلات ، اراضی ، زمین های حاصل خیز و ساختمان ها در دو قسط که اولین قسط مصادف با ماه های مارس – آوریل میباشد و دومین اقساط در ماه نوامبر پرداخت می شود.

بنابراین ، برای مثال ملکی که ارزش آن 400 هزار لیر ترکیه باشد طبق محاسبات در کلان شهرها 800 لیر ترکیه و خارج از کلانشهر 400 لیر ترکیه محاسبه میشود.

بیمه اجباری در برابر زلزله (TCIP) :

 از آنجا که بخش قابل توجهی از 66 درصد مساحت ترکیه در منطقه زلزله خیز درجه 1 و 2 قرار دارد و 71 درصد از جمعیت در نظر گرفته شده در این منطقه زندگی می کنند ، داشتن بیمه اجباری زلزله (TCIP) بسیار مهم است.

حق بیمه های ساخته شده برای پوشش خسارت ساختمان ها در صورت وقوع زلزله با توجه به مناطق خطر و خصوصیات ساختمان ها محاسبه می شود و با توجه به توان خرید صاحب خانه تعیین می شود.

هزینه های مدیریتی : برای خدمات روزانه ارائه شده برای مسکن ها، نگهداری از مناطق مشترک ساکنین شامل پرداخت هزینه های خدماتی از قبیل برق و هزینه های مشترک آب ، استخر شنا، نگهداری باغ ، باشگاه ورزشی یا نگهبانی می باشد.

معمولاً هزینه ها بسته به متراژ یا فضای خانه و کیفیت خدمات دارد که متفاوت است. کسانی که مالک این ملک هستند و می خواهند به طور دائم زندگی کنند، باید هزینه برق ، آب ، گاز طبیعی ، اشتراک اینترنت و هزینه آبونمان و نصب را بپردازند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید ملک در استانبول و یا خرید ملک در ازمیر کلیک کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه