دیدیم شهری ساحلی در ترکیه

دیدیم شهری ساحلی در ترکیه

دیدیم (didim) یک مقصد تابستانی محبوب در ترکیه 

در حالی که شهرهای ساحلی ترکیه مانند آنتالیا و کوش آداسی در بین گردشگران بسیار محبوب هستند ، شهر کوچک و ساحلی دیدیم از نظر گردشگران ایرانی دور مانده است.

Didim همچنین یکی از مکانهای محبوب گردشگری تابستانی در ترکیه است که دارای سواحل زیبا و جاذبه های تاریخی است.

“Didim” به نظر کوچک می رسد ، اما از معبد آپولو گرفته تا پارک ملی و سواحل برای آفتاب گرفتن ، جاذبه های متنوعی در این شهر ساحلی در ترکیه وجود دارد.

این شهر دارای فرودگاه نمیباشد و برای دسترسی به آن باید ابتدا به ازمیر بروید و سپس از آنجا با وسایل نقلیه به شهر دیدیم دسترسی پیدا کنید.

این شهر که از ازمیر 150 کیلومتر فاصله دارد در استان ایدین ترکیه و بعد از شهر کوش آداسی میتوان به این شهر زیبا رسید.

از لحاظ جغرافیایی ،  دیدیم ، یک شهر ساحلی است . دریای اژه در کنار این شهر ساحلی قرار دارد. این شهر از چندین منطقه کوچک به نام های Altincom (شن طلایی) ، Gümüşkum (شن نقره) و Sarıkum (شن زرد) تشکیل شده است.

مساحت این شهر ساحلی (دیدیم) در حدود 333 کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق سرشماری که در سال 2012 انجام شد 47872 نفر بود و قطعاً این تعداد تغییر کرده است.

آب و هوای شهر دیدیم

دیدیم با آب و هوای مدیترانه ای ، تابستان ها بسیار گرم و خشک است و میانگین دمای هوا در این فصل 34 درجه سانتیگراد میباشد . در زمستان این شهر سرد و بارانی و میانگین دمای این شهر هنگام بارندگی و سرما 14 درجه سانتیگراد است. به طور کلی ، این شهر در اکثر ماه های سال از شرایط مطلوبی برخوردار است ، اما اگر سعی کنید در بهار و پاییز به این شهر سفر کنید ، همه چیز برای شما ایده آل خواهد بود.

پارک آبی دیدیم (Didim Aquapark ) :

دیدیم شهری ساحلی در ترکیه
دیدیم شهری ساحلی در ترکیه

در شمال محله یالیکاکی ، در سواحل دریای اژه ، در 8 کیلومتری مرکز شهر دیدیم ، پارک آبی زیبا با مساحت تقریبی 36000 متر مربع برای استفاده عمومی میهمانان و گردشگران در این منطقه قرار دارد.

شما می توانید یک روز کامل تابستانی را در این پارک آبی بگذرانید و از هوای تازه ، خورشید درخشان و مناظر زیبای دریای باشکوه اژه  ، انواع تفریحات و تجهیزات تفریحی و بازی و آب لذت ببرید.

ساحل آلتینکوم ( Altinkum Beach )

اگر در هتلی در دیدیم ترکیه  اقامت داشته باشید ، به یک ساحل اختصاصی دسترسی خواهید داشت. محبوب ترین ساحل آن Altinkum است که در فاصله 2 کیلومتری مرکز شهر و با ماشین و اتوبوس قابل دسترسی است.

دیدیم شهری ساحلی در ترکیه
دیدیم شهری ساحلی در ترکیه

این ساحل ماسه های طلایی دارد که در کنار دریای زیبا و آرام به زیبایی می درخشد. این ساحل معمولاً در فصل تعطیلات بسیار شلوغ است ، بنابراین اگر می خواهید این ساحل را در آرامش و آرام ببینید ، باید در مواقعی که اوج سفر به این شهر نیست ، از آن دیدن کنید.

Mavişehir و Yalıköy :

Mavişehir و Yalıköy در شمال غربی شهر دیدیم و 5 تا 10 کیلومتر با آن فاصله دارد. اسکان در مجتمع های ویلایی ساحلی و تعداد انگشت شماری از هتل های مجلل و ستاره دار در بین برخی از گردشگران محلی محبوب است. گردشگرانی که در این دو محله زندگی می کنند دسترسی بسیار آسان به پارک آبی دارند.

Çamlık :

این محله را در جنوب غربی شهر دیدیم و نزدیک آن نیز هست. مانند محله Altınkum ، پر از هتل ها و اقامتگاه های کوچک و بزرگ و همچنین انواع رستوران ها ، بارها و کافه ها میباشد. دسترسی آسان این محله به شهر و نوار ساحلی گسترده و طولانی و پر استراحتگاه آن ، برای اقامت و استراحت گردشگران گزینه بسیار مناسبی است. اسکله اصلی منطقه در ساحل این محله واقع شده است و بیشتر سفرهای دریایی تفریحی ، ورزشی و تجاری از طریق این اسکله انجام می شود.

 Akbük و Fevzipaşa :

دیدیم شهری ساحلی در ترکیه
دیدیم شهری ساحلی در ترکیه

منطقه هلال شکل در 20 کیلومتری شرق شهر واقع شده است. بعد از خروج از شهر ،  به سمت شرق ، ابتدا به محله کوچک اما با هتل ها و ویلاهای بسیار مجلل و پر ستاره Fevzipaşa و سپس به دهکده ساحلی بزرگتر و پرجمعیت تر Akbük دیدیم خواهید رسید.

در Akbük ، علاوه بر تعدادی هتل5 ستاره ، اقامت در مجتمع های ساحلی ویلایی بسیار متداول است. با داشتن خلیج آرام ، زیبا ، رنگی و هلالی شکل ، شرایط بسیار دلپذیری را برای استفاده از ساحل و دریا و تفریحات خاص آن فراهم آورده است.

برای اطلاع از مناطق گردشگری دیدیم اینجا کلیک کنید

هتل های دیدیم ترکیه

Didim Beach Resort Aqua & Elegance

Garden Of Sun Hotel

Aquasis Deluxe Resort & Spa

Aurum Didyma Spa & Beach Resort

Caprice Thermal Palace

Ramada Resort Akbuk

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه