کاپادوکیا کجاست؟

کاپادوکیا ترکیه | Cappadocia

کاپادوکیا ترکیه | Cappadocia

کاپادوکیا ، یک منطقه تاریخی در ترکیه ، مورد توجه گردشگران و همچنین باستان شناسان قرار گرفته است. این منطقه قدمتی طولانی دارد و یکی از معدود شهرهای سنگی جهان است.

نام این منطقه همواره در طول تاریخ به ویژه در متون مسیحی ذکر شده است و به عنوان مکانی پر از شگفتی شناخته می شود.

فوران آتشفشانی در این منطقه باستانی ، خاک را با خاکستر غلیظ پوشانده است. این سنگهای آتشفشانی نرم به ضخامت 10 متر ، توف نامیده می شوند. با گذشت سال ها ، باد و آب این سنگ ها را فرسایش داده و تنها سخت ترین قسمت ها به جا مانده است. با این حال ، به غیر از باد و باران ، دست انسان کارهای کاملاً باورنکردنی در کاپادوکیا ، ترکیه انجام داد. در حقیقت ، هشت داستان متفاوت درباره مجتمع های تونلی زیرزمینی وجود دارد که می توانید در صورت بازدید از کاپادوکیا ترکیه مطلع شوید.

کاپادوکیا کجاست؟
کاپادوکیا کجاست؟

کاپادوکیا تنها به خاطر ویژگی مناظر خود جذاب نیست. انسانها همچنین آثار با ارزش را ایجاد کرده اند : انبارها ، اصطبل ها و خانه های سنگی و حتی شهرهای سنگی کاملاً زیرزمینی. امروزه در بسیاری از این خانه ها هنوز سکونت دارند و انبارهای سنگی آن پر از منابع غذایی است.

قدمت کاپادوکیا به HITTIE (بیش از 4000 سال پیش) باز می گردد و زمانی بخشی از امپراتوری روم بود. این کشور در مرکز ترکیه بین AKSARAY در غرب ، KAYSERI در شرق و NIDGE در جنوب واقع شده است.

  سوغات کاپادوکیا

در زمان های قدیم ، مسیحیان که در کاپادوکیا زندگی می کردند ، هزاران  کلیسا و صومعه سنگی بنا کردند. بسیاری از این کلیساها با نقاشی های روحانیان قرون وسطایی تزئین شده اند که هنوز بقایای آنها بر روی دیوارها مانده است. در قرن بیست و یکم ، این کلیساهای باستانی یکی یکی به وجود آمدند. این کلیساها به عنوان یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کپادوکیا شناخته می شود.

 

کلیسا در کاپادوکیا
کلیسا در کاپادوکیا

 

مناطق دیدنی کاپادوکیا

دره سرخ کاپادوکیا

این دره زیباترین دره کپادوکیا است که بین دو روستای گورم و کاوزین واقع شده است. سنگهای این دره به رنگ صورتی ، زرد و نارنجی است. همچنین در بین صخره ها ، باغ های سرسبز ، تاکستان ها و زمین های کشاورزی زیادی وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی است. در داخل صخره ها کلیساهای پنهانی وجود دارد که قدمت آن به دوران بیزانس باز می گردد.

گورمه

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیباترین روستای جهان انتخاب شده است. بیشتر بازدید کنندگان برای بالن های هوایی این روستا به اینجا می آیند. این بالن ها هر روز در روستا گردش می کنند.

شهر زیرزمینی کایماکلی

شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا در عصر مفرغ ساخته شده اند ، اما کائیماکلی مشهورترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز می گردد. در آن زمان مسیحیان مجبور شدند برای محافظت از خود در برابر هجوم اعراب و ایرانیان در زیر زمین زندگی كنند.

این شهر نمونه ای عالی از یک بنای زیرزمینی است که توسط تونل ها به یکدیگر متصل شده است. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه آن برای گردشگران  قابل بازدید است.

  سافاری با شتر در کاپادوکیای سحرانگیز
شهر زیرزمینی کایماکلی
شهر زیرزمینی کایماکلی

نزدیکترین فرودگاه به کاپادوکیه

فاصله قسمتهای اصلی این منطقه از فرودگاه نوشهیر حدود 75 کیلومتر است که با اتوبوس می توان به راحتی به آن رسید.همچنین می توانید از سایر شهرهای اطراف مانند آکسارای به مرکز کاپادوکیا برسید ، اما بهترین راه نوشیر است. 

سایر دیدنیهای کاپادوکیا

 • سایت موزه GOREME : کلیساهای سنگی با نقاشی های دیواری
 • سایت موزه ZELVE : شهر سنگی متروک با کلیساها
 • شهر زیرزمینی DERINKUYU : عمیق ترین شهر زیر زمینی
 • دره IHLARA : ترین دره ANATOLIA
 • UCHISAR : قلعه سنگی رومی
 • AVANOS : مرکز سفال از زمان HITTIE ها
 • PASABAG : سازه هایFAIRY CHIMNEY قارچی شکل ، دره راهبه ها
 • DEVRENT : سازه های FAIRY CHIMNEY که شبیه حیوانات هستند ، دره imagination
 • HACI BEKTAS : مرکز فرقه BEKTASI اسلام
 • GULSEHIR : اولین محل سکونت در کاپادوکیا
 • کلیساهای سنگی فراموش شده : کلیساهای بنا شده در دره ها
 • کاروانسراها : هتل های قرن 13 در مسیر جاده ابریشم

 

نوشته بعدی

سوغات کاپادوکیا

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه