سواحل دارای پرچم آبی در ترکیه

سواحل دارای پرچم آبی در ترکیه

سواحل دارای پرچم آبی در ترکیه

برنامه بین المللی پرچم آبی که در 50 کشور جهان فعالیت می کند ، یکی از مهمترین معیارها به ویژه در زمینه گردشگری است . پرچم آبی ، یک جایزه بین المللی زیست محیطی میباشد و به سواحل و استراحتگاه های ساحلی اعطا می شود.

این جایزه بین المللی ، پاکی آب دریا ، اهمیت مدیریت محیط زیست ، برگذاری برنامه های آگاهی رسانی درباره محیط زیست و امنیت و تجهیزات لازم برای پاسخگویی به افرادی که از ساحل استفاده می کنند را تضمین می کند. بنابراین پرچم آبی که مشخصه “مارک” یا “برچسب اکو” است ، در بازار بین المللی گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

برنامه Blue Flag برای اولین بار در سال 1985 در فرانسه آغاز شد . در اتحادیه اروپا در سال 1987 ، با اعلام سال “محیط زیست” ، با هدف تشویق به ایجاد فضاهای شنای ایمن ، این برنامه به بنیاد بین المللی آموزش محیط زیست (FEE) منتقل شد . بنابراین ، این برنامه که به ابعاد بین المللی رسیده است ، از سال 1992 به تدریج در کشورهای غیر اتحادیه اروپا پذیرفته شده است . امروز ، برنامه پرچم آبی با کشورهای شرکت کننده خود که روز به روز در حال رشد هستند ، به یک برنامه جهانی تبدیل شده است.

سواحل دارای پرچم آبی در ترکیه
سواحل دارای پرچم آبی در ترکیه
سواحل دارای پرچم آبی در ترکیه

بنیاد بین المللی آموزش محیطی درخواست می کند که کشورهایی که مایل به انجام پروژه پرچم آبی هستند، توسط سازمان های غیردولتی نمایندگی شوند.

بنابراین ، در سال 1993 ، بنیاد آموزش محیط زیست ترکیه (TÜRÇEV) با هدف راه اندازی برنامه پرچم آبی به ابتکار وزارت فرهنگ و جهانگردی تأسیس شد.

این بنیاد از سال ۱۹۹۳ به بعد فعالیت های خود را در زمینه های آب سالم برای شنا،‌ ساحل مجهز و مدیریت مناسب محیط زیست به همراه افزایش آگاهی در زمینه محیط زیست، از نظر گردشگری و محیط زیست ادامه می دهد.

ترکیه دارای 10٪ پرچم های آبی جهان است. در نتیجه اقدامات انجام شده در ترکیه برای جلوگیری از آلودگی دریاها ، هر سال تعداد پرچم های آبی که نمادی از دریا و سواحل تمیز هستند ، در حال افزایش است.

آب دریا به فاصله ۱۵ روز تجزیه تحلیل می شود

در سواحل دارای پرچم آبی ، که نمایانگر دریا و ساحل تمیز است ، آب دریا هر 15 روز یک بار در طول فصل گردشگری آزمایش می شود.

از جمله معیارهای سواحل دارای پرچم آبی وجود نجات غریق، تفکیک مناطق شنا با ورزش های آبی ، برنامه اضطراری ، مدیریت محیط زیست و امکانات مدرن برای تحرک معلولان است.

بخش های دارنده بیشترین پرچم آبی در ازمیر، به شرح زیر می باشند:

چشمه : ۱۳ ساحل

مِندِرِس : ۱۲ ساحل

سفر حیصار : ۹ ساحل

فُچا : ۸ ساحل

منابع:

izmirkulturturizm.gov.tr

izmirmag.net

izmirdergisi.com

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه