۶ ساحل زیبا که در دریای مدیترانه ترکیه باید از آن بازدید کرد

۶ ساحل زیبا که در دریای مدیترانه ترکیه باید از آن بازدید کرد

سواحل مدیترانه ترکیه دارای برخی از زیباترین و متنوع ترین سواحل جهان است. از بخش‌های آرام شنی گرفته تا خلیج‌های پنهان، خط ساحلی برای هر عاشق ساحل چیزی برای ارائه دارد. این منطقه دارای آب و هوای مدیترانه ای گرم، با تابستان های طولانی و آفتابی و زمستان های معتدل است که آن را به مقصدی عالی برای تعطیلات ساحلی در تمام طول سال تبدیل کرده است.

چه به دنبال یک فرار آرام و چه به دنبال یک تعطیلات پر ماجرا باشید، سواحل مدیترانه ترکیه همه چیز را دارد. در اینجا هفت مورد از زیباترین سواحل را برای سفر بعدی خود به این منطقه خیره کننده معرفی می کنیم.

۶ ساحل زیبا که در دریای مدیترانه ترکیه باید از آن بازدید کرد

ساحل اولودنیز: بهشتی زیبا

ساحل اولودنیز که در نزدیکی شهر فتحیه قرار دارد، یکی از زیباترین سواحل ترکیه است. با آب‌های فیروزه‌ای شفاف و سواحل شنی سفید، به راحتی می‌توان فهمید که چرا اغلب از آن به عنوان «تالاب آبی» یاد می‌شود.

این ساحل همچنین یک نقطه محبوب برای پاراگلایدر است و بسیاری از بازدیدکنندگان برای تماشای منظره پرنده از خط ساحلی خیره کننده به آسمان می روند. برای کسانی که ترجیح می دهند روی زمین بمانند، بارها و رستوران های زیادی برای استراحت پس از یک روز طولانی در ساحل وجود دارد.

۶ ساحل زیبا که در دریای مدیترانه ترکیه باید از آن بازدید کرد

ساحل کلئوپاترا: امتداد آرامی از شن

ساحل کلئوپاترا که در شهر آلانیا قرار دارد، یک شن و ماسه آرام است که گفته می شود توسط خود ملکه معروف از آن بازدید کرده است. افسانه ها حاکی از آن است که ماسه های ساحل توسط مارک آنتونی به عنوان هدیه برای کلئوپاترا از مصر آورده شده است.

امروزه این ساحل یک مقصد محبوب برای گردشگرانی است که به دنبال یک تعطیلات آرام هستند. با آب‌های شفاف و شن‌های نرم، مکان مناسبی برای یک روز آرام در زیر نور خورشید است. همچنین ورزش‌های آبی فراوانی از جمله جت اسکی و پاراسلینگ وجود دارد.

۶ ساحل زیبا که در دریای مدیترانه ترکیه باید از آن بازدید کرد

ساحل کاپوتاش: یک جواهر پنهان

ساحل کاپوتاش که بین کاش و کالکان قرار گرفته، جواهری پنهان است که اغلب توسط گردشگران نادیده گرفته می شود. دسترسی به ساحل فقط از طریق یک مجموعه از پله‌های شیب‌دار امکان‌پذیر است، اما زمانی که آب‌های فیروزه‌ای خیره‌کننده و صخره‌های ناهمواری را که آن را احاطه کرده‌اند، تلاش کنید ارزشش را دارد.

ساحل نسبتا کوچک است، اما بهترین نقطه برای یک روز خلوت زیر نور خورشید است. هیچ امکاناتی در ساحل وجود ندارد، پس حتماً هر چیزی که برای روز نیاز دارید همراه داشته باشید.

۶ ساحل زیبا که در دریای مدیترانه ترکیه باید از آن بازدید کرد
۶ ساحل زیبا که در دریای مدیترانه ترکیه باید از آن بازدید کرد

ساحل چیرالی : یک شگفتی طبیعی

ساحل چیرالی که در نزدیکی خرابه های باستانی المپوس واقع شده است، یک شگفتی طبیعی است که توسط دولت ترکیه محافظت می شود. این ساحل محل زندگی لاک‌پشت‌هایی است که بین ماه‌های می تا آگوست روی شن‌ها تخم‌گذاری می‌کنند.

بازدیدکنندگان ساحل می‌توانند بیرون آمدن لاک‌پشت‌ها را تماشا کنند و راهی دریا شوند. خود ساحل نیز با آب های شفاف و صخره های ناهموارش خیره کننده است. رستوران ها و کافه های زیادی در شهر سیرالی وجود دارد که آن را به مکانی عالی برای یک سفر یک روزه تبدیل می کند.

ساحل ایزتوزو: پناهگاه لاک پشت ها

ساحل Iztuzu که در نزدیکی شهر Dalyan قرار دارد، پناهگاه دیگری برای لاک پشت ها است که توسط دولت ترکیه محافظت می شود. این ساحل محل زندگی لاک‌پشت‌های سردار و سبز است که تخم‌های خود را بین ماه‌های می تا سپتامبر روی شن‌ها می‌گذارند.

بازدیدکنندگان ساحل می‌توانند بیرون آمدن لاک‌پشت‌ها را تماشا کنند و راهی دریا شوند. این ساحل نیز با آب های شفاف و شن های طلایی خود خیره کننده است. امکانات زیادی در ساحل وجود دارد، از جمله رستوران ها، کافه ها و صندلی های آفتاب.

ساحل لارا: مقصدی مناسب برای خانواده

ساحل لارا که در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارد، مقصدی مناسب برای خانواده است که برای کسانی که با کودکان سفر می کنند بسیار مناسب است. ساحل وسیع و وسیع است و فضای زیادی برای دویدن و بازی کودکان دارد.

همچنین امکانات زیادی در ساحل وجود دارد، از جمله رستوران ها، کافه ها و ورزش های آبی

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه