شهر بورسا ترکیه

بورسا یکی از شهرهای تاریخی ترکیه است که در جنوب شرقی دریای مرمره واقع شده است. شهر بورسا در ترکیه به دلیل داشتن مراکز خرید و بازارهای مختلف مشهور است.

در شهر بورسا جاذبه های توریستی و تاریخی که از زمان حکومت عثمانی تا به امروز زنده مانده اند ، هر ساله گردشگران و مسافران زیادی را به خود جلب می کنند.

این شهر نخستین پایتخت عثمانی و چهارمین شهر پرجمعیت ترکیه است. بورسا در کوهپایه کوه های اولوداغ و در سواحل دریای مرمره در منطقه آسیایی ترکیه واقع شده است.

جمعیت بورسا 2،842،000 نفر است و آن را به چهارمین استان پرجمعیت ترکیه تبدیل می کند. بیشتر شهرهای بورسا سرسبز بوده و دارای پوشش گیاهی گسترده ای هستند ، از این رو نام بورسا در ترکیه (شهر سبز) است.

بورسا یکی از مهمترین شهرهای صنعتی ترکیه است که بسیاری از صادرات ترکیه به اروپا در این شهر تولید و صادر می شود.

بورسا با استانبول 230 کیلومتر فاصله دارد و علاوه بر اتومبیل های شخصی و اتوبوس ها ، از اسکله های ینی کاپی و کادیکوی و امین اونو در هر زمان از سال دیدن کنید. همچنین توسط بیوک چکمجه و باکرکوی و پندیک  در تابستان می توانید با کشتی از این شهر بازدید کنید. . سفر با کشتی حدود یک ساعت و نیم طول می کشد.

آب و هوا بورسا

شهر بورسا دارای آب و هوای معتدل و کمی مرطوب مدیترانه است. تابستان های این شهر گرم و مرطوب است و زمستان ها بسیار سرد است. خشک ترین ماه های سال از ماه ژوئن تا سپتامبر در بورسا گزارش شده و در ژانویه و فوریه شاهد بارش برف شدید در این شهر هستیم که گردشگران زیادی را برای اسکی جذب می کند. به همین دلیل  فصل زمستان زمان گردشگری در بورسا است.

شهر بورسا ترکیه
شهر بورسا ترکیه

حمل و نقل در بورسا

 بورساری نام متروی شهر بورسا است و به عنوان یکی از سریع‌ترین راه‌های حمل و نقل در شهر بورسا است که در سال ۲۰۰۰ بنا شده و با استفاده از آن می‌توانید مرکز شهر بورسا را به اطراف شمال غربی این شهر سفر نمایید.

اتوبوس‌های شهر بورسا هم دو دسته هستند . اتوبوسهای بوآ که اتوبوس‌ عمومی شهرداری این شهر هستند و سیستم آهو که مختص اتوبوس‌های بخش خصوصی است. دیگر اتوبوسی که در این شهر وفور دیده می‌شوند اتوبوس‌های دالموش هستند.

شهر بورسا ترکیه

جاذبه های گردشگری در شهر بورسا

مسجد  جامع بورسا

این مسجد قدیمی در شهر بورسا به سبک سلجوقی توسط سلطان بایزید اول عثمانی ساخته شده است. ساخت این مسجد از سال 2017 تا 1399 میلادی ادامه داشته و دارای 20 گنبد و 2 مناره است.

درخت قدیمی اینکایا (İnkaya)

شهر بورسا ترکیه

در محله اویوک جی نا در شمال این شهر یکی از دیدنی ترین درخت های بورسا که تبدیل به یک جاذبه دیدنی شده است قرار دارد. درخت اینکایا قدیمی ترین درخت چنار شهر بورسا است.

آبشار saitabat  

شهر بورسا ترکیه
شهر بورسا ترکیه

آبشار بسیار زیبا در دامنه کوه اولداغ که در 12 کیلومتری بورسا با ارتفاع 3 پا قرار دارد ، زیبایی چشمگیری به شهر بورسا بخشیده است.

روستای قدیمی جومالی کیزیک (Cumalikizik)

شهر بورسا ترکیه
شهر بورسا ترکیه

روستای قدیمی جومالی کیزیک (Cumalikizik) یکی از قدیمی ترین روستاهای شهر بورسا در ترکیه است که بیش از 700 سال قدمت دارد. این روستا در شرق شهر بورسا و دامنه های شمالی کوه اولوداگ واقع شده است. در این روستا فرهنگ ، سنت ها ، آداب و رسوم ، معماری و شیوه زندگی مردم از اوایل دوره عثمانی تا به حال حفظ شده است. 

قدم زدن در کوچه های باریک و سنگفرش شده ، خوراکی های خوشمزه کافه ها و رستوران ها ، بازدید از مسجد چوبی و قدیمی روستا و چشمه ی زکیه خاتون و بازدید از حمام قدیمی روستا از جمله فعالیت هایی که می توانید در این روستا داشته باشید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه