بانک‌ های ترکیه و افتتاح حساب

بانک‌ های ترکیه و افتتاح حساب

در این مطلب می‌خواهیم در رابطه با بهترین بانک‌های ترکیه و فرآیند افتتاح حساب در آنها در این کشور بگوییم . پس با ما همراه باشید. وقتی صحبت از مهاجرت به کشور ترکیه و به دنبال آن اخذ اقامت ترکیه به میان می‌آید مسلّمأ انتظار می‌رود که امکانات شهری نیز برای مهاجرین و اتباع خارجی در این کشور مهیا شود. از امکان ازدواج ، خرید خانه و… گرفته تا افتتاح حساب بانکی و بهره مندی از تسهیلات بانکی . بهترین بانک‌های ترکیه و فرآیند افتتاح حساب در آن.

بانکداری در ترکیه به دلیل جمعیت زیادی که در آن زندگی می کند ، از امکانات و تجهیزات بسیاری برخوردار است و امروزه نسبت به گذشته بسیار پیشرفت کرده است.

از طرفی کشور ترکیه یکی از مراکز مهم تجاری به شماره می‌رود و در این میان ، نکته مهمی که باید به آن توجه کافی داشته باشید و به هیچ وجه کوتاهی نکنید آن است که به دنبال یک انتخاب صحیح بین حساب شرکتی در ترکیه و یا حساب شخصی در ترکیه باشید . ما شما را با بهترین بانک‌های ترکیه و فرآیند افتتاح حساب در آنها آشنا خواهیم کرد.

مهمترین مسئله برای ساکنان و سرمایه گذاران در ترکیه، افتتاح حساب بانکی جهت پس انداز پول و تسهیل امور مالی و مزایای مرتبط با آنها می باشد . لذا تفاوتی نمیکند که شما در ترکیه دانشجو ، کارمند یا گردشگر باشید ؛ افتتاح حساب بانکی یکی از ضروریاتِ لازم در زندگی امروزی است . بدین وسیله ، شما می توانید به راحتی نسبت به پرداخت هزینه هایی مانند: شهریه تحصیلی ، اجاره ملک ، خرید ، پرداخت قبوض و تبدیل ارز اقدام نموده و از طریق اپلیکیشن های ویژه تلفن های همراه ، بدون نیاز مراجعه به بانک ، امور مالی خود را به انجام برسانید.

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

به طور کلی برخی از مزایایی که با افتتاح حساب در خارج از کشور دریافت خواهید کرد عبارت است از:

  • امکان دریافت وجه از کشور‌های دیگر به صورت مستقیم و به نام شخص شما
  • امکان مدیریت حساب‌های خود از طریق آنلاین بانکینگ
  • امکان دریافت ویزا کارت برخی از بانک‌ها
  • امکان دریافت مستر کارت بعضی از بانک‌ها
  • امکان باز کردن حساب سپرده برای دریافت سود

سیستم بانکداری کشور ترکیه تا حد بسیار زیادی به صورت مدرن ارائه می‌شود و تمامی بانک‌های این کشور به شبکه بانکداری الکترونیکی مجهز هستند . در کنار این موضوع می‌توان به امکان اتصال این بانک‌ها به سیستم بانکداری جهانی نیز اشاره کرد . به دنبال این مسئله کشور ترکیه مقصد مناسبی برای مردم ایران و حتی سایر کشور‌هایی است که نظام بانکی شان از نظام بانکی جهانی جدا عمل میکند ، چرا که با داشتن حساب بانکی و هم چنین دریافت کارت‌های اعتباری می‌توانند بر مشکلاتی که از تبادل ارزی بین المللی یا خرید اینترنتی از سایت‌ها ناشی می‌شوند احاطه پیدا کنند.

بهترین بانک‌های ترکیه

به طور کلی تنوع بانک در کشور ترکیه بسیار است. در اینجا به تعدادی از بهترین بانک‌های ترکیه اشاره می‌کنیم:

  •  زراعت بانک
  •  واکیف (وقف) بانک
  •  دنیز بانک

نکته:  زراعت بانک یکی از پرسودترین بانک های شرکت‌های ترکیه است که البته برای ایرانیان محدودیت‌هایی را قائل است.

نکته: ایش بانک نیز از بانک‌های مهم و بزرگ ترکیه است که بیشتر ایرانیان در آن حساب باز می‌کنند. ناگفته نماند که در ترکیه بیشترین شعب ، مربوط به ایش بانک است. هم چنین حواله به خارج از راه این بانک به راحتی انجام می‌گیرد.

به طور کلی شما می‌توانید در بانک‌های کشور ترکیه حساب باز کنید و از طریق صرافی یا راه‌های دیگر در چند نوبت پول خود را به حساب خود واریز نمایید. در نهایت نیز با دریافت کارت عابر بانک می‌توانید به راحتی در فروشگاه‌ها خرید نمایید و در این خصوص نیز از شما سوال و جوابی نخواهد شد.

افتتاح حساب در بانک‌های کشور ترکیه

اگر تصمیم دارید که در بهترین بانک‌های ترکیه حساب باز کنید با پاسپورت ایرانی خود می‌توانید به بانک‌های چون زراعت بانک ترکیه و هم چنین ایش بانک ترکیه مراجعه نموده و به افتتاح حساب بپردازید. این دو بانک به صورت کلی دارای سرمایه گذاران ترک هستند و برای افتتاح حساب دارندگان پاسپورت‌های ایرانی مشکلی نخواهند داشت.

باید گفت که برای افتتاح حساب ، اصل پاسپورت و هم چنین کارت اقامت خود را به همراه شماره مالیاتی تان نیاز خواهید داشت. همچنین می‌توانید حساب دلاری، یورو و لیر کشور ترکیه را داشته باشید و در طی یک هفته بعد از افتتاح حساب کارت بانکی خود را دریافت نمایید. در نهایت نیز با این کارت‌ها می‌توانید از راه اینترنت از تمامی کشور‌های دنیا خرید نمایید و هنگام مسافرت خارجی از بانک‌های مستقر در کشور مقصد وجه نقد به شکل پول محلی با ارز متغیر جهانی دریافت نمایید.

نکته: لازم به ذکر است که برای دریافت شماره مالیاتی می‌توانید با مراجعه به هر یک از شعبه‌های اداره کل مالیات حداکثر ظرف ۱۰ دقیقه آنرا دریافت کنید

مدارک لازم برای دریافت شماره مالیاتی

مدارک لازم برای دریافت شماره مالیاتی نیز شامل اصل پاسپورت ، کپی از صفحه عکس دار پاسپورت و هم چنین صفحه‌ای که مهر آخرین ورودتان به ترکیه در آن است می‌شود . باید این را هم بدانید که بانک‌های کشور ترکیه به صورت ماهیانه برای نگهداری حساب ، مقداری از هزینه حساب شما را کم می‌کنند؛ به همین دلیل توصیه ما این است که همیشه مقداری پول در حساب خود باقی بگذارید. البته بد نیست بگوییم که این هزینه نگهداری مربوط به حساب‌هایی است که فعالیتی ندارند. در نتیجه اگر ماهیانه حساب شما فعالیت داشته باشد و یا هزینه‌های فاکتور آب و برق را از آن حساب برداشت کنید بانک از شما هزینه نگهداری حساب را کم نخواهد کرد.

سوالات متداول افتتاح حساب در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای چه کسانی امکان پذیر است ؟

کلیه افراد خارجی بالای ۱۸ سال امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از خدمات بانکی را دارند.

( برای افراد زیر ۱۸ سال حضور والدین الزامی میباشد )

آیا برای افتتاح حساب حتما باید کارت اقامت ترکیه و یا شرکت ثبت شده داشته باشیم ؟

خیر نیازی به کارت اقامت ترکیه یا شهروندی و شرکت ثبت شده در ترکیه نمیباشد و صرفا پاسپورت شما کافی است .

چه مدارکی برای افتتاح حساب لازم است ؟

  • اصل پاسپورت شما
  • برگه کد مالیاتی دریافت شده از اداره مالیات ترکیه

پروسه افتتاح حساب بانکی چه مدت زمان میبرد ؟

افتتاح حساب و مراحل اخذ کد مالیاتی برای شما یک روز کاری زمان خواهد برد و نماینده ما در این مدت کنار شما خواهد بود .

آیا از ویزا کارتی که دریافت میکنیم میتوانیم در همه کشور ها استفاده کنیم ؟

بله شما میتوانید پس از افتتاح حساب با ویزا کارتی که دریافت میکنید در سراسر دنیا و از همه فروشگاه ها و وب سایت ها خرید انجام دهید .

برای افتتاح حساب ارزی در ترکیه بعد از طی مراحل کاری و قانونی می توانید نسبت به افتتاح حساب دلاری در ترکیه و یا لیر و یورو اقدام نمایید.

همان روز کارت اعتباری به شما تحویل می گردد ولی برای این که بر روی کارت شما اسم شما حک شده باشد ۶ روز کاری زمان لازم خواهد بود. می توانید ویزا کارت و یا مستر کارت خود را از بانک دریافت نمایید. با دریافت این کارت ها می توانید از تمام کشورهای دنیا خرید انجام دهید. و کلیه کارهای بانکی را از طریق این کارت ها انجام دهید.

چطوری حساب بانکی در ترکیه باز کنیم؟ (به زبان ساده)

در حال حاضر ایرانی ها ازون همه عابر بانک های مختلفی که پشت سرم میبینید، فقط در بانک زراعت میتونن حساب باز کنن و یا در شرایط خاص ایش بانک.

روال طبیعیش هم اینجوریه که با در دست داشتن کارت اقامت(به هر نوعی) و پاسپورت تون به یکی از شعبات مراجعه میکنید و همون روز براتون حساب باز میکنن، (لیر، یورو، دلار).

احتمالا کلی آگهی راجع به افتتاح حساب برای ایرانیان و… دیدین؟
پس براتون سواله که اگر اینقدر راحته چرا بعضی افراد بابتش هزینه ای دریافت میکنن؟

تا چند سال قبل واقعا روال همین بود ولی چند سال اخیر به دلیل تحریم ها و بعضی مسائل دیگه بانک ها به راحتی حساب باز نمیکنن و معمولا بهانه های زیادی میارن و سلیقه ای عمل میکنن.
ممکنه ازتون بخوان که 10 تا 30 هزار لیر رو در حسابتون بلوکه کنن، یا…

به همین دلیل شما باید شعبات مختلف سر بزنید و ببینید کدوم شعبه شرایط بهتری برای افتتاح حساب در اختیارتون قرار میده،حالا این وسط اشخاص یا شرکت هایی (کلاهبرداری در این روش ها خیلی زیاد) به واسطه رابط هاشون و یه جورایی همکاری با یکی از شعبات افتتاح حساب و بدون بلوکه پول یا حتی بدون کیملیک هم انجام میدن(من هیچ فردی رو تایید نمیکنم).

حالا با حساب بانکی مون چه کارهایی میتونیم انجام بدیم؟

میتونید از سایت های سراسر دنیا خرید کنید.
تو فروشگاه ها به جای پرداخت پول نقد کارت بکشید.
به حسابتون وجهی واریز بشه یا وجهی واریز کنید.
میتونید از دستگاه های خود پرداز پول بگیرید(ATM های بانک های دیگه ازتون مبلغی رو کم میکنن)

آیا میتونن از بانک‌های ایران به حسابمون وجهی واریز کنند؟
خیر.
آیا صرافی ها میتونن به حسابمون وجهی واریز کنند؟
بله، اما به تازگی واریز وجه زیاد و مشکوک برای دارندگان حساب مشکل ایجاد کرده.

نرخ سود بانکی چقدر؟
نرخ سود بانکی به لیر 12 درصد هست.
مثلا برای 100 هزار لیر با کم کردن مالیات و…، ماهی حدود 930 لیر.
و به دلار 0.85%.
یعنی 100 هزار دلار، سودش معادل ماهی 55 دلار هست.

از ایران میتونیم به حساب بانکیمون دسترسی داشته باشیم؟ بله باید قبل از سفر به ایران به بانک و اپراطور تلفن همراه تون مراجعه کنید تا اقدامات لازم و انجام بدن.

برای خرید خونه و… چجوری پولمون و به حساب بانکیمون انتقال بدیم؟
از طریق صرافی های مطمئن

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه