HES کد چیست و نحوه دریافت HES کد آموزش تصویری

کلمه HES که همان مخفف «Hayat Eve Sığar» است سیستمی است که توسط وزارت بهداشت کشور ترکیه به صورت موقت و برای کنترل شرایط شیوع ویروس کرونا طراحی شده است.

این کد درواقع برای کاهش ریسک شیوع بیماری در مکان های عمومی و علی الخصوص وسایل حمل و نقل عمومی ساخته شد و دریافت کد HES برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و نیز مسافر های بین شهری ضروری است.

شرکت های هواپیمایی و نیز اتوبوسرانی از فروش بلیط به افرادی که کد HES ندارند امتناع خواهند کرد. در واقع با دسترسی هایی که به برخی سازمان ها داده شده است وضعیت ویروس کرونا در شما و خانواده شما استعلام می شود. افرادی که خود یا اطرافیانشان مبتلا به این ویروس هستند نمی توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و اگر تست هر یک از هم سفر های شما در وسایل حمل و نقل عمومی نیز بعد از سفر مثبت اعلام شود به شما اطلاع داده خواهد شد. شما می توانید به یکی از سه روش زیر برای دریافت کد HES اقدام کنید.

·      اپلیکیشن Hayat Eve Sığar
·      اس ام اس
·      سیستم E-Devletنحوه دریافت کد از طریق اپلیکیشن موبایل
ابتدا از طریق گوگل پلی یا اپ استور اپلیکیشن Hayat Eve Sığar را نصب کرده و پس از فعال کردن اپلیکیشن با مراجعه به منوی HES Kodu İşlemleri و تکمیل اطلاعات خود کد HES را دریافت کنید.نحوه دریافت کد از طریق پیامک
برای دریافت این کد از طریق اس ام اس دو فرمت وجود دارد که در هردو فرمت باید درخواست خود را به شماره ۲۰۲۳ ارسال کنید.
فرمت اول، مخصوص کسانی که دارای شماره شناسایی اتباع خارجی (Yabancı Kimlik Numarası) هستند:
HES «فاصله» شماره شناسایی «فاصله» سال تولد «فاصله» مدت اعتبار به روزفرمت دوم، مخصوص افرادی که می خواهند با شماره پاسپورت برای دریافت این کد اقدام کنند:
HES «فاصله» ملیت «فاصله» شماره پاسپورت «فاصله» سال تولد «فاصله» نام خانوادگی
ملیت برای ایرانیان به صورت IRN نوشته شود.نحوه دریافت از طریق سیستم E-Devlet
برای دریافت کد HES از طریق این سیستم نیز به وبسایت دولت ترکیه و نشانی زیر مراجعه کرده و با تکمیل فرایند درخواست خود را ثبت کنید.
https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه