خدمات دندانپزشکی در ترکیه

خدمات دندانپزشکی در ترکیه

خدمات دندانپزشکی در ترکیه

خدمات دندان پزشکی در ترکیه به دلیل کیفیت بالا و هزینه ی پایین ، سالانه تعداد بسیاری از متقاضیان را از سراسر خاورمیانه و کشورهای اطراف به سوی خود می کشاند.

هنگامی که سخن از بهداشت دندان باشد، ترکیه از نظر کیفیت خدمات و نیز رضایت بیمار، جزو کشورهای پیشگام در جهان به شمار می آید. برای کسانی که می خواهند از خدمات دندانپزشکی در ترکیه برخوردار شوند، سه گزینه وجود دارد:

بیمه سلامت عمومی

بیمه خصوصی

معاینات ویژه

اولین سوالی که احتمالا از خودتان پرسیده اید این است که خدامت بهداشت دهان و دندان کشور ترکیه ، در کجا انجام می شود؟

در پاسخ باید عنوان کرد که این خدمات در کلینیک‎ های دهان و دندان موجود در بیمارستان ‎های دولتی ترکیه موجود است . سوال بعدی که با آن مواجه می شوید این است: چگونه وقت بگیرم؟

وقت گرفتن از این مراکز بواسطه تلفن ، اینترنت یا مراجعه حضوری امکان پذیر می باشد.

شهروندان ترک و اتباع خارجی دارایِ بیمه سلامت عمومی می توانند در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی بطور رایگان از این خدمات بهره مند شوند .

افراد دارای بیمه خصوصی نیز می توانند در بیمارستان های دولتی و خصوصیِ طرف قرارداد بیمه ، از خدمات دندانپزشکی بهره مند شوند.

اما باید هنگام بیمه شدن به این نکته توجه داشت که بیمه خصوصی چه میزان از خدمات دندانپزشکی را تقبل خواهد کرد.

معاینات ویژه

به عنوان گزینه سوم ، می توان دندانپزشکانی را در نظر گرفت که در مطب خود فعالیت می کنند.

این دندانپزشکان بطور مستقل کار کرده و تعرفه های قیمت مخصوص به خود را دارند و تحت پوشش هیچ بیمه سلامت عمومی و خصوصی فعالیت نمی کنند . اکنون بیاید نگاهی به نحوه برخورداری اتباع خارجی از خدمات بهداشت دهان و دندان از این سه طریق داشته باشیم.

خدمات دندانپزشکی در ترکیه
خدمات دندانپزشکی در ترکیه

نحوه برخورداری از خدمات دندانپزشکی با بیمه سلامت عمومی

اتباع خارجی که قصد استفاده از بیمه سلامت عمومی و در نتیجه خدمات دندان پزشکی در ترکیه را دارند به سه دسته تقسیم می شوند که تحت این شرایط امکان استفاده از چنین خدماتی را خواهند داشت:

اتباع خارجی ای که در ترکیه مجوز اقامت دریافت کرده اند.

اتباع خارجی ای که خارج از ترکیه در کشور دیگر نیز بیمه نیستند.

اتباع خارجی ای که بیش از یک سال در ترکیه اقامت کرده و پس از این مدت برای درخواست اقدام کرده اند.

اتباع خارجی ای که می خواهند از خدمات دندان پزشکی در ترکیه بهره مند شوند می بایست جهت درخواست بیمه سلامت عمومی شخصا به نزدیکترین مرکز تامین اجتماعی مراجعه و مدارک قید شده زیر را ارائه نماید:

اسناد مجوز اقامت

اصل و کپی نوشته ای مبنی بر نشان دهنده وضعیت تامین اجتماعی به لحاظ برنامه کاربردی بیمه سلامت که از سازمان تامین اجتماعی کشور مربوطه یا سازمان کارگری دریافت شده

فرم تعهدنامه

موارد تحت پوشش بیمه سلامت عمومی برای خدمات سلامت دهان و دندان

اکنون نگاهی به خدمات ارائه شده در حوزه سلامت دهان و دندان براساس بیمه سلامت عمومی خواهیم داشت:

معاینه دهان و دندان

معاینات کلینیکی ضروری جهت تشخیص بیماری های دهان و دندان (که بر اساس صلاحدید دندانپزشک خواهد بود)

کشیدن دندان

درمان های محافظتی و عصب کشی

خدمات بهداشتی اورژانسی (مرتبط با بیماری های دهان و دندان)

بر این اساس ، درمان های اورتودنسی افراد زیر 18 سال و 50% هزینه های پروتز دندان افراد زیر 18 سال و آنهایی که جدیدا وارد 45 سال شده اند ، از سوی بیمه سلامت عمومی پرداخت می شود.

با توجه به مقررات اداره تامین اجتماعی ، درمان ایمپلنت دندان تنها به شرطی تحت پوشش قرار می گیرد که « ضرورت اجرای آن توسط کمیسیونی که با مشارکت حداقل یک عضو از اعضای هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی از رشته های جراحی ، پروتز و پریودنتولوژی تشکیل می شود، تصمیم گرفته شود » به عبارتی دیگر، ایمپلنت دندان تنها در موارد خاص از سوی بیمه سلامت تقبل می شود. چنانچه درمان ایمپلنت از لحاظ سلامت جسمی فرد دارای اهمیت حیاتی نباشد، بیمه این هزینه را پرداخت نخواهد کرد. در این حال باید به دندانپزشکانی مراجعه کرد که در مطب های شخصی فعالیت می کنند.

در زمینه پروتز دندان نیز به موجب قوانین بیمه سلامت عمومی به فواصل 4 سال می توان برای یک بیمار از پروتز دندان استفاده کرد . یعنی یک فرد طی 4 سال فقط 1 بار می تواند از خدمات پروتز دندان بطور رایگان بهره مند شود.

همچنین ، اورتودنسی نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؛ خدمات مربوط به این مورد (اورتودنسی) در مراکز دهان و دندان بیمارستان های دولتی ، بیمارستان های دهان و دندان ، بیمارستان های آموزشی و تحقیقاتی دهان و دندان ، بخش دندانپزشکی دانشگاه ها و کلینیک های درمانی انجام می شود.

خدمات دندانپزشکی در ترکیه با بیمه سلامت خصوصی

به طور کلی بهره مندی از بیمه خصوصی به عنوان یک شرط جهت اخذ مجوز اقامت این کشور محسوب می شود. بیمه های خصوصی موجود در ترکیه خدماتی نظیر سفید کردن دندان ، معاینه دندان ، پرتونگاری پانارومیک ، جرم‎گیری و کشیدن دندان را ارائه می دهند. لازم به ذکر است در صورتی که می خواهید بیمه تان خدمات ایمپلنت دندان را نیز بر عهده گیرد باید حتما در حین بیمه کردن آن را عنوان کنید.

نحوه بهره مندی از مطب های شخصی

خدمات دندان پزشکی در ترکیه برای درمان های دهان و دندان علاوه بر بیمارستان های دولتی و خصوصی ، گزینه سومی نیز پیش رو می باشد. در این راستا، دندانپزشکان می توانند در مطب های شخصی خود این قبیل خدمات را ارائه بدهند.

باید توجه داشته داشت که این دندانپزشکان با هیچ بیمه ای کار نمی کنند و تعرفه قیمت خود را دارند که طبیعتا بالاتر از مراکز عمومی و خصوصی درمان است و برای درمان هایی نظیر ایمپلنت دندان و پروتز مبالغ آنها بسیار سنگین می باشد. شما می توانید از طریق تلفن ، اینترنت یا مراجعه حضوری از آنها مطلع شده و وقت بگیرید.

منبع:

atakurumsal.com

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه