کاخ بیلربیی استانبول

کاخ بیلربیی استانبول
 
همان طور که می دانید استانبول شهری است که تاریخی غنی داشته و آثار و ساختمان های تاریخی زیادی از زمان های قدیم در این شهر وجود دارد که اکنون از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می روند. کاخ تاریخی بیلر بیی که به معنی بیگلر بیگی (بزرگ بزرگان) است در منطقه اسکودار (Üsküdar) استانبول نیز یکی از چندین کاخ و ساختمان مشهور تاریخی در استانبول است. 

کاخ بیلربیی استانبول

مکانی که این کاخ در آن قرار دارد مکانی تاریخی است که اولین استفاده ها از آن به دوران بیزانس بر می گردد. این مکان در دوران بیزانس نخلستان بوده است. در این مکان قبل از کاخ بیلربیی چندین کاخ دیگر نیز ساخته شده بود و در بین سال های ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ آخرین کاخ ساخته شده در این مکان در اثر آتش سوزی از بین می رود و کاخ بیلربیی امروزی به دستور سلطان عبدالعزیز ساخته می شود. معماری این کاخ بر عهده سارکیس بالیان (Sarkis Balyan) و برادرش آگوپ بالیان (Agop Balyan) بوده است.

کاخ بیلربیی استانبول
کاخ بیلربیی استانبول

این کاخ با نقشه خانه های عثمانی در مکانی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع ساخته شده است و مثل بیشتر کاخ های دیگر از دو طبقه اصلی و یک زیرزمین ساخته شده است که شامل آشپزخانه و انبار است. این کاخ سه ورودی دارد و در کل از ۶ اتاق ایالتی و ۲۶ اتاق کوچکتر تشکیل یافته است. کاخ بیلربیی در محله ای به همین نام (Beylerbeyi) در شمال منطقه اسکودار و قسمت آسیایی استانبول قرار دارد. این کاخ مناظر بسیار خوبی از بسفر و سواحل اروپایی دارد.

  سینما های مخصوص زوج ها در استانبول

کاخ بیلربی به عنوان یکی از بناهای ارزشمند تاریخی امروزه به موزه تبدیل شده است. دارای موزه ای زیبا با باغ های جذاب و معماری و طراحی جذاب و خاص. و در داخل موزه آثار ارزشمند و دیدنی وجود دارد.

کاخ بیلربیی استانبول
کاخ بیلربیی استانبول

یکی از افراد مشهوری که در این کاخ زندگی می کرد سلطان عبدالحمید دوم بود. وی تا آخرین لحظه زندگی خود شش سال در این کاخ زندگی کرد.از دیگر افراد مشهوری که در این کاخ زندگی می کردند می توان به دوک و خانم ویندزور و مادام اوژنی ، ملکه فرانسه اشاره کرد.

بازدید از این کاخ همه روزه از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر به جز دوشنبه ها و پنج شنبه ها امکان پذیر است. می توانید از این کاخ دیدن کرده و لذت ببرید.

ادرس کاخ بیلربیی استانبول

برای دسترسی به کاخ بیلربیی می توانید از اتوبوس های 15, 15B, 15H, 15KC, 15E, 14M استفاده کنید. مینی بوس هایی زردی که در خط کادیکوی – بیکوز کار می کنند نیز استفاده کرده و در ایستگاه اتوبوس Beylerbeyi پیاده شوید. برای دسترسی به این کاخ از قسمت اروپایی استانبول نیز می توانید از بشیکتاش، امینونو یا کاراکوی سوار کشتی شده و به اسکودار یا کادیکوی بروید و از آنجا نیز با استفاده از اتوبوس به کاخ بیلربیی برسید. در سال ۲۰۲۰ هزینه ورودی این کاخ ۵۰ لیر است.

به بحث وارد شوید

One thought on “کاخ بیلربیی استانبول”

 • ادا

  ✸ کاخ بیلربی استانبول به عنوان اقامتگاهی تابستانی برای ⁣
  سلاطین عثمانی و محلی برای پذیرایی از ⁣
  میهمانان خارجی و افراد مهم دیگر سرزمین ها در بخش آسیایی شهر تاسیس شده است . ⁣
  کاخ بیلربی که از باشکوه ترین قصرهای عثمانی می باشد،⁣
  به دستور سلطان عبدالعزیز بین سال های ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ ساخته شده و به سبک امپراتوری دوم طراحی شده است . ⁣
  معماری این کاخ بر عهده سارکیس بالیان (Sarkis Balyan) و برادرش آگوپ بالیان (Agop Balyan) بوده است.⁣

  ✸ مکانی که این کاخ در آن قرار دارد، تاریخی است که اولین استفاده ها از آن به دوران بیزانس بر می گردد. این مکان در دوران بیزانس نخلستان بوده است.⁣

  ✸ بیلربی که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید ⁣
  با دکوراسیون داخلی و نمای خارجی بسیار زیبا ⁣
  به سبک کاخ های دولما باغچه و جیراگان بنا شده ⁣
  و مجموعه بیلربی از ساختمان کاخ اصلی و چند خانه ییلاقی تشکیل شده است . ⁣
  گردشگران با مراجعه به محل کاخ موزه بیلربی استانبول ⁣
  در منطقه اسکودار می توانند یکی از کاخ های عثمانی را از نزدیک نظاره گر باشند .⁣

  ✸ این کاخ با نقشه خانه های عثمانی در مکانی
  به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع ساخته شده است ⁣
  و مثل بیشتر کاخ های دیگر از دو طبقه اصلی و
  یک زیرزمین ساخته شده است ⁣
  که شامل آشپزخانه و انبار است. ⁣
  این کاخ سه ورودی دارد و در کل از ۶ اتاق ایالتی و ۲۶ اتاق کوچکتر تشکیل یافته است. ⁣
  کاخ بیلربیی در محله ای به همین نام (Beylerbeyi) در شمال منطقه اسکودار و قسمت آسیایی استانبول قرار دارد.

  این کاخ مناظر بسیار خوبی از بسفر و سواحل اروپایی دارد.⁣

  ✸ برای دسترسی به کاخ بیلربیی می توانید از اتوبوس های 15, 15B, 15H, 15KC, 15E, 14M استفاده کنید. مینی بوس هایی زردی که در خط کادیکوی – بیکوز کار می کنند نیز استفاده کرده و در ایستگاه اتوبوس Beylerbeyi پیاده شوید. برای دسترسی به این کاخ از قسمت اروپایی استانبول نیز می توانید از بشیکتاش، امینونو یا کاراکوی سوار کشتی شده و به اسکودار یا کادیکوی بروید و از آنجا نیز با استفاده از اتوبوس به کاخ بیلربیی برسید.

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه