سود بانکی در ترکیه

سود بانکی در ترکیه

سود بانکی در ترکیه سود روز شمار بانکی در ترکیه 

امروزه سیستم بانکداری کشور ترکیه تا حد بسیار زیادی به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود؛ به‌ طوری که تقریبا تمامی بانک‌های این کشور به شبکه بانکداری الکترونیکی مجهزِ جهانی متصل هستند.

یکی از بانک‌های محبوب این کشور، زراعت بانک ترکیه است .

حال این سوال پیش می اید که آیا حساب‌های ارزی این چنینی ، مشمول دریافت سود هم می‌شوند؟ و این که چطور سود بانکی را دریافت کنیم؟ گروه ترکیه خانه برای رسیدن به پاسخ این سوالات شما را همراهی خواهد کرد.

سود بانکی در ترکیه

توجه داشته باشید که سیستم بانکداری ترکیه به مانند ایران مدل های مختلفی را برای سرمایه گذاری در ترکیه در نظر گرفته است.

در ترکیه بیشترین سود بانکی به سپرده گذاری های لیر تعلق گرفته است و بعد از آن حساب های دلار و یورو.

افتتاح حساب بانکی مدت‌ دار منجر به دریافت سود بانکی در بازه زمانی مشخص خواهد شد.

سود سپرده ‌های بانکی ، از بانکی به بانک دیگر متفاوت است . در میان بانک‌ های ترکیه ، بیشترین سود متعلق به بانک ING BANK است که طبق سیاست ‌های این بانک ، امکان افتتاح حساب برای ایرانیان در این بانک و بسیاری از بانک‌ های ترکیه وجود ندارد.

در زراعت‌ بانک ترکیه امکان افتتاح حساب مدت‌ دار وجود دارد؛ برای دریافت سود این بانک باید حساب مدت‌ دار در بازه زمانی حداقل ۳۲ تا ۳۶۵ روز افتتاح شود تا سود بانکی ۱۰ تا ۱۵ درصد دریافت شود.

همچنین ممکن است طرح سودهای بانکی با هم متفاوت باشد ولی در خصوص بانک زراعت ترکیه سود روز شمار بانک می تواند بین7 درصد الی 12 درصد به صورت سالیانه متغیر باشد که به آن سود شناور گفته می شود.

تفاوت سود شناور با سود ثابت

در سود شناور بر اساس نرخ اعلامی بانک مرکزی ترکیه مبلغ پرداختی بانک بابت سود ممکن است با ماه دیگر متفاوت باشد مثلا یک ماه 10 درصد و ماه دیگر 14 درصد.

ولی در سود ثابت با توجه به قرارداد شما با بانک سود ثابت به سپرده شما تا پایان مدت قرارداد تعلق می گیرد.

قراردادهای بانک ۳ ماهه ، ۶ ماهه و یک ساله می باشند. و بیشتر مشتریان تمایل به باز کردن حساب ثابت ۶ ماهه دارند.

در زمانی که شما قبل از زمان تعیین شده اقدام به برداشت از حساب خود نمایید و یا اصل وجه را از بانک مورد نظر درخواست نمایید بانک می تواند نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید وهیچ سودی به حساب شما واریز نمیشود به همین دلیل به شما توصیه می شود قبل از هر تصمیمی در مورد مدت زمان سپرده گذاری تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید.

زراعت بانک یکی از بانک های دولتی و بسیار پرسود ترکیه می باشد که در بسیاری از نقاط دنیا به خصوص اتحادیه اروپا شعبات متعددی دارد که به راحتی می توانید در آن انتقال پول انجام دهید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه