پاپارا کارت چیست؟

پاپارا کارت چیست؟

 شرایط اخذ پاپارا کارت چیست؟

کشور ترکیه یکی از مهم ترین مقاصد سفر خارجی بسیاری از ایرانی ها است. اگر شما نیز از آن دسته متقاضیان ایرانی هستید که سفر به ترکیه را به هر کشور دیگر ترجیح می دهید و به دنبال راهی برای امنیت خرید خود در سفر می باشید، می توانید از برخی کارت ها مانند پاپارا کارت استفاده کنید. بر این اساس در این مقاله اطلاعات لازم در مورد پاپارا کارت و مزایای آن را ارائه می دهیم.

مطالب این مقاله بر اساس جدیدترین اطلاعات و آخرین قوانین مهاجرتی به ترکیه و از منابع زبان اصلی تهیه و تدوین شده است و در صورت لزوم در زمان های مختلف به روز رسانی می شود. در تهیه این مقاله از تجربه های وکلای برجسته در ترکیه استفاده شده است و حاوی نکات جالب و به روز برای اقامت و زندگی در ترکیه می باشد. برای آشنایی با کاربردهای پاپارا کارت و مزیت های این کارت و پاسخ به پرسش پاپارا کارت چیست؟ مطالعه این مقاله را از دست ندهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل و کار و اقامت در ترکیه از روش های مختلف و مطالعه سلسله مقاله های مفید در این مورد به سایت1.turkeykhane.com  مراجعه کنید.

سایت ترکیه خانه از معتبرترین سایت ها برای راهنمایی خرید خانه در ترکیه است که به عنوان برترین تیم مشاور املاک و مستغلات در ترکیه شناخته شده است و دارای بیش از 50 کارشناس متخصص در 3 شهر مهم ترکیه شامل استانبول، ازمیر، آلانیا می باشد. سایت ترکیه خانه و مشاوران و کارشناسان متخصص آن راهنمایی های لازم در مورد شرایط خرید ملک در ترکیه، شرایط اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه، اطلاعات لازم در مورد شهرهای ترکیه، قوانین اتباع خارجی در ترکیه و شرایط سرمایه گذاری در ترکیه و چگونگی انتقال مالی به ترکیه را به متقاضیان ایرانی علاقمند به کار و تحصیل و سرمایه گذاری در ترکیه ارائه می دهد.

پاپارا کارت چیست؟
پاپارا کارت چیست؟

پاپارا کارت چیست؟

به منظور پاسخ به پرسش پاپارا کارت چیست؟ باید بگوییم که پاپارا کارت Papara Card بر اساس شعار رسمی شرکت پاپارا یک کارت بانکی نیست و یک سیستم ارائه خدمات مالی و پرداخت اینترنتی می باشد. شرکت پاپارا در سال 2016 فعالیت مالی خود را در کشور ترکیه آغاز کرده و با اخذ مجوز رسمی از آژانس نظارت و مقررات بانکی شروع به فعالیت کرده است. در کمال تعجب در پایان سال اول فعالیت این شرکت موفق شد تا بیش از 100.000 کاربر را به طور مستقیم به سیستم ارائه خدمات مالی خود جذب کند.

پاپارا کارت برای چه متقاضیانی مناسب است؟

سیستم بانکی کشور ایران متاسفانه همیشه با تحریم و محدودیت های زیادی مواجه بوده است و امکان انتقال وجه مستقیم به حساب افراد در خارج از کشور به راحتی فراهم نمی باشد. متقاضیان ایرانی به دلیل تحریم ها در سفرهای خارجی نمی توانند از کارت های اعتباری متصل به شبکه مالی جهانی استفاده کنند و به همین دلیل استفاده از مستر کارت یا ویزا کارت به جای حمل پول نقد در سفرهای خارجی الزامی است.

بر این اساس پاپارا کارت ترکیه برای متقاضیانی مناسب است که قصد سفر به ترکیه را دارند و در عین حال شرایط افتتاح حساب بانکی بین المللی در این کشور را نیز ندارند. گرچه متقاضیان ایرانی به راحتی با دارا بودن وجه کافی در حساب بانکی خود می توانند از ویزا کارت و مستر کارت بانک زراعت ترکیه استفاده کنند، اما بسیاری از آن ها استفاده از پاپارا کارت را ترجیح می دهند.

شرایط اخذ پاپارا کارت برای ایرانیان

متقاضیان ایرانی برای دریافت پاپارا کارت نیازمند دارا بودن مجوز تابعیت و شهروندی ترکیه نمی باشند و بدون این مجوزها نیز می توانند با هزینه اندک این کارت را دریافت کنند. در واقع متقاضیان ایرانی برای دریافت پاپارا کارت نیازمند حضور در ترکیه و در بانک های ترکیه مانند ویزا کارت و مستر کارت نمی باشند.

متقاضیان ایرانی برای افتتاح حساب در وب سایت پاپارا هیچ گونه محدودیتی ندارند و می توانند به طور رایگان اقدام به باز کردن حساب در این وب سایت و اخذ پاپارا کارت کنند.

مهم ترین شرط دریافت پاپارا کارت برای متقاضیان ایرانی دارا بودن کارت اقامت یا کیملیک ترکیه است. علاوه بر این دارا بودن سن بالاتر از 13 سال نیز برای اخذ پاپارا کارت الزامی است.

انواع پاپارا کارت
انواع پاپارا کارت

انواع پاپارا کارت

پاپارا کارت به دو نوع پاپارا کارت نوع اول و پاپارا کارت نوع دوم تقسیم می شود. در پاپارا کارت نوع اول متقاضی می تواند برای دریافت پول از عابر بانک ها اقدام کند. هزینه دریافت پاپارا کارت نوع اول در حدود 5 لیر است.

پاپارا کارت نوع دوم که متقاضی برای دریافت آن باید در حدود 10 لیر هزینه کند، نمی تواند از عابر بانک ها با استفاده از آن پول دریافت کند. ماهانه در حدود یک لیر از حساب متقاضی در پاپارا کارت نوع دوم کم می شود. اگر متقاضی از این کارت در یک ماه استفاده نکند، هزینه شارژ از کارت وی کم نمی شود.

نحوه کارکرد پاپارا کارت

پاپارا کارت یک حساب سیستم نوین پرداخت با هدف ارتقای سیستم پرداخت آنلاین می باشد که برای راحتی و امنیت بیشتر متقاضیان طراحی و به بازار عرضه شده است. پاپارا کارت یک حساب کارت اعتباری یا دبیت کارت است که متقاضی با استفاده از آن می تواند خریدهای آنلاین را انجام دهد و اگر پاپارا کارت فیزیکی را دریافت کند، می تواند از فروشگاه ها نیز به طور فیزیکی خرید کند. پاپارا کارت بر اساس ارتباط با سیستم مستر کارت امکان پرداخت های آنلاین را فراهم می کند.

متقاضی با دارا بودن پاپارا کارت می تواند از سایت های یوتیوب، اسپاتیفای، نتفلیکس، تکنوسا و دیگر سایت های معتبر به صورت آنلاین خرید کند و همچنین از گوگل پلی و اپل استور خرید کند. از مزیت های کارکرد پاپارا کارت می توان به کارمزد مالی بسیار کم آن اشاره کرد. از پاپارا کارت فقط برای دریافت پول نقد از عابر بانک ها و یا انتقال حواله به دیگر بانک ها می توان استفاده کرد.

پاپارا کارت چیست؟
پاپارا کارت چیست؟

مزیت های کاربرد پاپارا کارت

پاپارا کارت دارای مزیت های فراوانی برای کاربران و متقاضیانی است که قصد سفر به ترکیه را دارند و شرایط باز کردن حساب بانکی بین المللی در این کشور را ندارند. سیستم پاپارا کارت در مقایسه با دیگر سیستم های ارائه خدمات مالی ترکیه مانند مستر کارت دارای کارمزد کمتر، دسترسی راحت تر، اعتبار بالاتر، سهولت بیشتر در کاربرد و شارژ پولی بهتر و مقرون به صرفه تر است. در این بخش از مقاله به ارائه مزیت های مهم استفاده از پاپارا کارت می پردازیم:

 • دارا بودن هزینه مناسب و اقتصادی برای صدور
 • دارا بودن قابلیت شارژ مجدد
 • دارا بودن مدت زمان اعتبار تا 2 سال
 • انتقال پول از طریق شماره کارت و ایمیل
 • امکان انتقال پول و تراکنش در هر 24 ساعت شبانه روز
 • دارا بودن کارکزد کمتر در مقایسه با حساب های دیگر
 • دارا بودن پشتیبانی 15 بانک در ترکیه
 • امکان خرید کارت در همه جای ترکیه
 • صدور پاپارا کارت تحت نظارت بانک مرکزی ترکیه
 • امکان واریز و انتقال به حساب های طرف قرارداد از 50.000 تا 250.000 لیر
 • امکان پرداخت هزینه حمل و نقل تاکسی های اینترنتی
 • امکان خرید از اپل استور و گوگل پلی

چگونه پاپارا کارت را دریافت کنیم؟

متقاضی برای دریافت پاپارا کارت باید ابتدا وارد سایت رسمی پاپارا شود. در مرحله اول در بخش افتتاح حساب متقاضی باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کند و اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات خواسته شده را وارد کند.

شماره تلفنی که متقاضی در این سیستم وارد می کند، باید سیم کارت ترکیه ای باشد. سپس متقاضی باید حداقل مبلغ 9.9 لیر را به کیف پول این کارت واریز کند. در مرحله بعد با کلیک بر روی گزینه Apply و وارد کردن آدرس محل سکونت مراحل اخذ پاپارا کارت فیزیکی را انجام می دهد.

پس از 4 تا 7 روز بعد ماموری این کارت را به محل سکونت متقاضی می آورد و متقاضی باید برای دریافت آن برگه ای را امضا کند.

متقاضی پس از دریافت پاپارا کارت فیزیکی باید در اپلیکیشن Activate From the Papare Card اقدام به فعال سازی کارت کند.

برای برداشتن وجه نقد از این کارت متقاضی باید از حساب بانکی خود در این کارت پول واریز کند. پس از فعال شدن و وایز پول به این کارت متقاضی می تواند از همه عابر بانک ها در سرتاسر جهان اقدام به دریافت پول کند.

انتقال پول از طریق پاپارا کارت

انتقال پول از طریق پاپارا کارت بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است، چون برای انتقال پول هزینه ای از حساب متقاضی کم نمی شود. در واقع انتقال پول از این کارت به صورت رایگان انجام می شود. برای انتقال پول از پاپارا کارت به سایر کارت ها نیز هزینه تراکنش بسیار کم است.

متقاضی برای انتقال وجه از این کارت نیاز به IBAN ندارد و فقط دارا بودن ایمیل و تلفن و یا شماره حساب کاربر کافی است. یکی از مزیت های استفاده از پاپارا کارت انتقال پول به حساب کاربری است که دارای این کارت نمی باشد. بدین منظور متقاضی می تواند برای کاربر دعوت نامه ارسال کند و کاربر با دریافت دعوت نامه و باز کردن حساب پاپارا می تواند پول را دریافت کند.

محدودیت های کاربرد پاپارا کارت

گرچه پاپارا کارت بر اساس ارتباط با سیستم مستر کارت امکان پرداخت های آنلاین را فراهم می کند اما ذکر این نکته ضروری است که پاپارا کارت بدون داشتن حساب از بانک های رسمی و معتبر ترکیه مانند بانک زراعت با محدودیت مواجه می شود.

متقاضی با دارا بودن پاپارا کارت می تواند از عابر بانک های ترکیه فقط تا 500 لیر در هر ماه پول برداشت کند. اما اگر متقاضی پول خود را از طریق بانک زراعت به این سیستم انتقال دهد، می تواند مبالغ بالاتری را به حساب پاپارا کارت خود واریز و سپس برداشت کند. از دیگر محدودیت های پاپارا کارت موارد دیگر را می توان محسوب کرد:

 • محدودیت در انتقال پول با این کارت
 • محدودیت انتقال پول در حساب های کاربری تایید نشده تا 750 لیر در ماه
 • محدودیت انتقال پول در حساب های کاربری تایید شده تا 50.000 لیر در ماه
 • محدودیت انتقال پول در حساب های کاربری با قراردادهای قانونی تا 250.000 لیر در ماه
پاپارا کارت چیست؟

نکات مهم در مورد پاپارا کارت

در این بخش از مقاله با عنوان پاپارا کارت چیست به ذکر برخی از مهم ترین نکات در مورد استفاده از پاپارا کارت می پردازیم:

 • متقاضی از پاپارا کارت می تواند برای پرداخت شارژ ماهانه، خریدهای اینترنتی و حواله به بانک های دیگر استفاده کند.
 • هر چه مدت زمان استفاده متقاضی از این کارت بیشتر باشد به همان نسبت محدودیت های کمتری برای متقاضی وجود دارد.
 • پاپارا کارت به طور مداوم با شرکت های زیادی قرارداد می بندد که این شرکت ها بر این اساس به خریداران و مشتریان خود تخفیف می دهند.
 • تخفیف های فروشگاهی پاپارا کارت به طور مرتب در سایت این کارت اعلام می شود.
 • از مهم ترین تخفیف ها در پرداخت آنلاین پاپارا کارت می توان به اشتراک نتفلیکس و اسپاتیفای اشاره کرد که در حدود 50% تخفیف دارند.
 • هزینه استفاده از پاپارا کارت مبلغ 9.9 لیر است.
 • هزینه شارژ ماهانه پاپارا کارت البته به شرط استفاده از این کارت یک لیر است.
 • پاپارا کارت اطلاعات شخصی کاربر را از طریق ایمیل و پیامک و تماس در اختیار دیگر افراد قرار نمی دهد.
 • متقاضی باید از انتقال مبالغ بالا به پاپارا کارت خودداری کند.
 • انتقال وجه تا مبلغ 1000 لیر به پاپارا کارت مانعی ندارد.
 •  

پاپارا کارت و سخن آخر

در این مقاله در مورد پاپارا کارت اطلاعات لازم ارائه شد و مزایای آن مورد بررسی قرار گرفت. اگر قصد کار و اشتغال و اخذ ویزای کار ترکیه را دارید، اگر قصد خرید املاک و مستغلات را در ترکیه دارید، مشاوران و کارشناسان متخصص در تیم مشاور املاک و مستغلات خانه ترکیه با دارا بودن تخصص کاری و حرفه ای در حوزه املاک و مستغلات در ترکیه مشاوره ها و راهنمایی های ارزشمندی را به شما ارائه می دهند.

پرسنل حرفه ای آموزش دیده و دارای آگاهی کامل در زمینه املاک و مستغلات در ترکیه به عنوان بهترین تیم حرفه ای املاک ترکیه شرایط لازم برای خرید خانه و اقامت کاری و تحصیلی ترکیه را برای متقاضیان ایرانی فراهم می کنند.

 1200 کارشناس و متخصص املاک تیم حرفه ای ما در 12 شهر مهم ترکیه آماده ارائه اطلاعات لازم و مشاوره های مفید به متقاضیان ایرانی برای سفر راحت به ترکیه و خرید خانه یا اخذ اقامت کاری و تحصیلی می باشند.

سوالات متداول در مورد پاپارا کارت

 • مزیت های کاربرد پاپارا کارت ترکیه برای متقاضیان ایرانی چیست؟

پاپارا کارت دارای مزیت های فراوانی برای کاربران و متقاضیانی است که قصد سفر به ترکیه را دارند و شرایط باز کردن حساب بانکی بین المللی در این کشور را ندارند. سیستم پاپارا کارت در مقایسه با دیگر سیستم های ارائه خدمات مالی ترکیه مانند مستر کارت دارای کارمزد کمتر، دسترسی راحت تر، اعتبار بالاتر، سهولت بیشتر در کاربرد و شارژ پولی بهتر و مقرون به صرفه تر است. در این بخش از مقاله به ارائه مزیت های مهم استفاده از پاپارا کارت می پردازیم:

 • دارا بودن هزینه مناسب و اقتصادی برای صدور
 • دارا بودن قابلیت شارژ مجدد
 • دارا بودن مدت زمان اعتبار تا 2 سال
 • انتقال پول از طریق شماره کارت و ایمیل
 • امکان انتقال پول و تراکنش در هر 24 ساعت شبانه روز
 • دارا بودن کارکزد کمتر در مقایسه با حساب های دیگر
 • دارا بودن پشتیبانی 15 بانک در ترکیه
 • امکان خرید کارت در همه جای ترکیه
 • صدور پاپارا کارت حت نظارت بانک مرکزی ترکیه
 • امکان واریز و انتقال به حساب های طرف قرارداد از 50.000 تا 250.000 لیر
 • امکان پرداخت هزینه حمل و نقل تاکسی های اینترنتی
 • امکان خرید از اپل استور و گوگل پلی
 • آیا متقاضیان ایرانی می توانند پاپارا کارت ترکیه را دریافت کنند؟

متقاضیان ایرانی برای دریافت پاپارا کارت نیازمند دارا بودن مجوز تابعیت و شهروندی ترکیه نمی باشند و بدون این مجوزها نیز می توانند با هزینه اندک این کارت را دریافت کنند. در واقع متقاضیان ایرانی برای دریافت پاپارا کارت نیازمند حضور در ترکیه و در بانک های ترکیه مانند ویزا کارت و مستر کارت نمی باشند.

متقاضیان ایرانی برای افتتاح حساب در وب سایت پاپارا هیچ گونه محدودیتی ندارند و می توانند به طور رایگان اقدام به باز کردن حساب در این وب سایت و اخذ پاپارا کارت کنند.

مهم ترین شرط دریافت پاپارا کارت برای متقاضیان ایرانی دارا بودن کارت اقامت یا کیملیک ترکیه است. علاوه بر این دارا بودن سن بالاتر از 13 سال نیز برای اخذ پاپارا کارت به نام متقاضی الزامی است

وبسایت شرکت پاپارا :

https://www.papara.com/

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه