شیرین‌ترین موزه استانبول

شیرین‌ترین موزه استانبول

شیرین‌ترین موزه استانبول

شیرین‌ترین موزه استانبول

 کیست که شکلات دوست نداشته باشد. حالا فکر کنید در دهکده‌ای از شکلات با آبشارهای شکلاتی باشید. موزه شکلات استانبول ، این رویا را تبدیل به واقعیت می‌کند.

شیرین‌ترین موزه استانبول

شیرین‌ترین موزه استانبول

 داخل موزه دنیایی از شکلات وجود دارد. در این موزه روستاهای شکلاتی ، مجسمه افراد مهم و رودهای شکلاتی وجود دارد.

 سالن اصلی این موزه شامل خانه‌ای از جنش شکلات ، آبشار و کشتی نوح میباشد .

شیرین‌ترین موزه استانبول

 در سالن استانبول موزه شکلات هم نمادهای استانبول از جمله مسجد سلطان احمد ، قلعه دختر ، برج گالاتا و پل بغاز ، همه از شکلات بازسازی شده‌اند.

 همچنین مجسمه‌های افراد مهم تاریخ ترکیه مثل آتاتورک ، سلطان محمد فاتح ، عثمان قاضی و… از جنس شکلات در این موزه خودنمایی می‌کنند.

 البته موزه شکلات تنها به این‌ موارد خلاصه نمی‌شود و می‌توانید مجسمه افراد مشهور جهان مثل پیکاسو را هم در آن مشاهده کنید.

 بلیط این موزه شیرین که در منطقه «اسنیورت» قرار دارد ، برای بزرگسالان 50 لیر و برای کودکان زیر 1 سال رایگان است.

 تمام روزهای هفته بین ساعت 10 الی 17 می‌توانید از این موزه شیرین دیدن کنید.

 

موزه شکلات پلیت در منطقه اسنیورت استانبول موزه ای متفاوت در استانبول است که اگر به موزه گردی علاقه دارید بازدید از این موزه نیز توصیه می شود. کارخانه شکلات پلیت از سال ۱۹۵۷ تولید شکلات را شروع کرده بود و این موزه نیز تلفیقی از هنر و شکلات های بی نظیر پلیت هستند که با گردش در داخل آن بوی این شکلات های بی نظیر به مشامتان خواهد رسید. شاید بازدید از این موزه به عنوان شیرین ترین خاطره توریستی برای همیشه در ذهنتان باقی بماند.

بازدید موزه شکلاتی پلیت تجربه ای متفاوت است و با بقیه موزه هایی که تا به حال رفته اید تفاوت های اساسی خواهد داشت. در این موزه آثاری وجود دارد که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان یعنی برای دوست داران شکلات جذابیت فراوانی خواهد داشت. 

درون موزه آثار فراوانی از روستاهای شکلاتی تا رودخانه های شکلاتی وجود دارند. در سالن اصلی این موزه یک خانه شکلاتی، کشتی نوح از جنس شکلات و چندین تابلو در مورد تاریخچه شکلات در مقیاس واقعی وجود دارند. یکی دیگر از سالن های مشهور این موزه نیز سالن استانبول است که از آثار این سالن می توان به برج گالاتا (Galata Kulesi)، مسجد سلطان احمد (Sultanahmet Camii)، برج دختر‌ (Kız Kulesi)‌، پل بوغاز (Boğaz Köprüsü) و …  اشاره کرد که همه آنها از شکلات ساخته شده اند.
 سالن دیگر این موزه سالن بزرگان ترک است که در این سالن مجسمه های نیم تنه شکلاتی از شخصیت های مشهور تاریخی مثل آتاتورک (Atatürk)، سلطان محمد فاتح (Fatih Sultan Mehmet)، عثمان قاضی (Osman Gazi)‌ و … وجود دارد. مجسمه های شکلاتی چند تن از هنرمندان مشهور جهان مانند پاپلو پیکاسو (Pablo Picasso) نیز در این موزه وجود دارند. دیگر سالن این موزه نیز سالن مدنیت است که در آن تابلو ها و ساخت و ساز های شکلاتی از تمدن های تاریخی جهان و نیز دوران بیزانس، عثمانی و … وجود دارند.

 

این پست چه قدر برایتان مفید بود؟
[Total: 3 Average: 3.3]

Comments

  1. این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

Comments are closed.

Related Posts

مقایسه

شروع گفت و گو
1
تماس با ما
درود
جهت مشاوره درباره مهاجرت به ترکیه سوالات خود را اینجا مطرح کنید. در مورد اجاره هیچ فعالیتی نداریم

Enter your keyword