شروع مجدد پروازهای ایران و ترکیه 1 آبان

بازگشایی مرز هوایی و شروع پروازهای بین ایران و ترکیه در تاریخ 1 آبان بنا به اعلام شرکت ترکیش ایرلاین

در حالیکه سازمان هواپیمایی کشوری بر صدور مجوز پروازهای ترکیه به ایران اصرار دارد ترکیه ساعتی پیش مجددا اعلام کرد پروازهای کشورهای ایران و افغانستان تا اوایل اکتبر۲۰۲۰ به این کشور ممنوع است.

طبق این خبر برنامه پروازها از ایران ازتاریخ 1 آبان بدین صورت خواهد بود:

 • از فرودگاه امام خمینی تهران : ۱۵ پرواز در هفته
 •  از فرودگاه بین المللی شیراز : ۴ پرواز در هفته
 •  از فرودگاه بین المللی تبریز : ۴ پرواز در هفته

رایزنی برای از سرگیری پرواز‌های ترکیه از طریق وزارت امور خارجه

تورج دهقانی زنگنه ، رئیس سازمان هواپیمایی کشور در حاشیه بازدید از سفرهای هوایی در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد تعرفه چند میلیونی بلیط های رفت و برگشت تهران – استانبول گفت: مسافران برای خرید بلیت در این بخش نباید عجله کنند.

این مقام مسئول گفت: ما در حال رایزنی با ترکیه هستیم ، همچنین وزارت امور خارجه در حال رایزنی است تا مشکلی برای پروازهای ترکیه ایجاد نشود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور همچنین در مورد احتمال آغاز پروازهای ترکیه از11 آبان گفت: ما در حال هماهنگی با مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه برای از سرگیری پروازهای هواپیمایی ترکیه هستیم اما هیچ خبر قطعی نمی توان داد و آن اکنون برای مردم بهتر است. ” بلیط نخرید..

محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه در صفحه توییتر خود با اشاره به دیدارش با وزیر حمل و نقل ترکیه نوشت:

با عادل کارا اسماعیل اوغلو وزیر حمل و نقل ترکیه راهکارهای افزایش ظرفیت حمل نقل زمینی، ریلی و هوایی میان دو کشور ایران و ترکیه را مورد گفت‌وگو قرار دادیم.
در این دیدار عنوان شد که پروازهای عادی تجاری در آینده نزدیک با رعایت پروتکل های بهداشتى میان ایران و ترکیه از سر گرفته خواهد شد.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “شروع مجدد پروازهای ایران و ترکیه 1 آبان”

 • عزیز مدنی

  با سلام ، از شما کمال تشکر را دارم چون اطلاعات پروازی بین ایران و ترکیه را پیگری میکنید ، و به ما اعلام میکنید ، شما اطلاع میدهید از ۱۱ شهریور
  در هفته ۱۵ پرواز از تهران شروع میشود، من در تاریخ ۱۱ شهریور ساعت ۰۱:۱۰از برلین به تهران پرواز دارم ، من باید ۹۶ ساعت قبل از پرواز گواهی تست PCR در فرودگاه برای ورود به ایران به مامورهای اداره بهداشت مبنی بر منفی بودن کرونا ارائه دهم ، قیمت تست این PCR در آلمان ۱۵۰یورو میباشد ، سوال من این است که اگر بنده تست را انجام دادم ولی شرکت هوائی ترکیش ایرلاین پرواز انجام نداد، این مبلغ تست را چه کسی باید پاسخ گو باشد ؟؟؟ با تشکر مجدد . عزیز مدنی از آلمان

  پاسخ دادن
  • مجید

   سلام
   چرا هواپیمایی کشوری هیچ اعتراضی به این رفتار ترکیه نمیکنه درسته که هر کشوری بر اساس مصالح مردمش اقدام به بستن و یا بازگشایی مرز میکنه و این حق اون کشوره ولی دائما تاریخ مشخص کردن و کنسل کردن نوعی بی احترامی به مردم و مسئولین کشور مقابله

   پاسخ دادن
   • ترکیه خانه

    سلام تا جایی که بنده اطلاع دارم هواپیمایی های ایرانی بدون هماهنگی با ترکیه اقدام به فروش بلیط میکنند

    پاسخ دادن
 • مهرداد کریمی

  با سلام
  من فکر میکنم در هفته ۲۱ پرواز ولی شما نوشتید ۱۵ هفته مطمئن هستید ؟؟

  پاسخ دادن
  • ترکیه خانه

   سلام
   داخل سایت ترکیش این تعداد را نوشته بودند باز هم ممنون حتما برسی میکنیم در صورت تغییر اصلاح میکنیم

   پاسخ دادن
 • مهرداد کریمی

  با سلام امکانش هست لینک خبر که سایت ترکیش برای بازگشایی پرواز های ایران رو گزاشته بزارید لطفا

  پاسخ دادن
 • saeed

  ترکیه هم طاقچه بالا میزاره برا ما. چجور برا هلند و فرانسه و انگلیس از ایران پرواز برقراره. استانداردهای بهداشتی ترکیه حتما از اون کشورها بالاتره!

  پاسخ دادن
 • محمد ایرانی

  بنظرم خود دولت ایران دوسنداره برقرار بشه و میندازه گردن ترکیه… بدلیل خروج پول‌های ایران وسرازیر شدنش به ترکیه برای خرید خانه وغیره… پشت پرده یه مذاکراتی کردن وتوافق کردن

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه