انواع چای که به چربی سوزی شما کمک می کنند

در حقیقت ، مردم هزاران سال است که از چای و فواید چشمگیر آن لذت می برند. افسانه ای کشف چای را به سال 2737 قبل از میلاد توسط امپراطور چین اعلام کرده است.

چای ها هر کدام خاصیت جادویی و ویژه خود را دارند ، از بی اشتهایی گرفته تا افزایش چربی سوزی.

اگر به شما گفته شود اکسیر خوش طعم و بدون کالری در بازار وجود دارد که می تواند باعث کاهش سرعت کاهش وزن ، چربی سوزی و حتی جلوگیری از بیماری شود؟
بله! درست است: چای ممکن است سالم ترین نوشیدنی روی زمین باشد.

محققان در حدود سال 2014 مطالعات بالینی انجام دادند که ثابت می کند چای می تواند به سرطان ، بیماری های قلبی و دیابت کمک کند. به کاهش وزن کمک می کند ، کلسترول را کاهش می دهد و هوشیاری ذهنی ایجاد می کند.

سرشار از آنتی اکسیدان و کافئین نسبتاً کم (یک فنجان قهوه حدود 100 میلی گرم کافئین دارد ، در حالی که یک فنجان چای سبز فقط 25 میلی گرم) ، انواع چای وجود دارد که می توانید با خیال راحت در طول روز بنوشید. اما همه خواص کاهش وزن یکسانی ندارند.

هر یک از این چای های چربی سوز خاصیت جادویی و منحصر به فرد خود را دارند – از بی اشتهایی گرفته تا افزایش چربی سوزی برای تسریع در سوزاندن چربی ذخیره شده در سلول های چربی. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید برای چربی سوزی چه چیزی بنوشید.

چای سبز:

انواع چای که به چربی سوزی شما کمک می کنند چای سبز
انواع چای که به چربی سوزی شما کمک می کنند چای سبز

برای کمک به چربی سوزی با نوشیدن یک فنجان چای سبز قبل از عرق کردن و ورزش میل کنید. در یک مطالعه 12 هفته ای  ، ورزشکارانی که به طور منظم 4-5 فنجان چای سبز در روز مصرف می کردند ، به طور متوسط دو پوند بیشتر از ورزشکارانی که در طول یک تمرین 25 دقیقه ای از آن استفاده نکرده بودند ، از دست دادند. یکی از ترکیبات موجود در چای سبز کاتچین ها است که سلول های چربی (به خصوص در ناحیه شکم) را تحریک می کند تا چربی بسوزاند و سپس سرعت کبد در تبدیل چربی را تسریع می کند.

چای اولانگ:

 

اولانگ ، نام چینی “اژدهای سیاه” ، یک چای سبک و گلدار است که مانند چای سبز حاوی کاتچین است که با افزایش توانایی بدن در متابولیسم چربی ها به لاغر شدن بدن کمک می کند. مطالعه ای در مجله پزشکی پزشکی انتگرالی چین نشان داد شرکت کنندگانی که به طور مرتب چای اولانگ می نوشیدند در عرض شش هفته شش پوند از دست می دادند. یعنی هفته ای یک پوند!

چای لیمو:

چای لیمو
چای لیمو

چای لیمو به لطف محتوای D- لیمونن می تواند در مبارزه با نفخ شکم کمک کند. این ترکیب آنتی اکسیدانی موجود در روغن پوست مرکبات از زمان های بسیار قدیم به دلیل اثرات ادرار آور مورد استفاده قرار می گرفته است. اما تا همین اواخر ، هیچ یافته علمی برای حمایت از ادعاها وجود نداشت. یک مطالعه حیوانی که در مجله اروپا داروسازی منتشر شده است تأیید می کند که D-Limonene اثر درمانی بر اختلالات متابولیکی در موشهای چاق به دلیل رژیم غذایی پرچرب دارد.

چای سفید:

چای سفید:
چای سفید

چای سفید به طور طبیعی خشک می شود ، زیر نور آفتاب ، باعث می شود کمترین فرآوری و غنی ترین منبع آنتی اکسیدان در بین چای ها باشد (سه برابر چای سبز پلی فنول!). مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه و متابولیسم نشان داد که چای سفید به دلیل وجود مقادیر زیادی در سلولهای چربی انسان ، می تواند همزمان لیپولیز (تجزیه چربی) را افزایش داده و از تشکیل چربی (تشکیل سلولهای چربی) جلوگیری کند.

 

چای رویبوس:

چای رویبوس:
چای رویبوس

چای رویبوس از برگ گیاه “گیاه قرمز” تهیه می شود که منحصراً در منطقه کوچک Cederberg آفریقای جنوبی ، نزدیک کیپ تاون رشد می کند. آنچه باعث می شود چای رویبوس به ویژه برای چربی شکم شما مفید باشد ، یک فلاونوئید منحصر به فرد و قدرتمند به نام آسفالتن است. تحقیقات نشان می دهد که این ترکیب می تواند هورمون های استرس را که باعث گرسنگی و ذخیره چربی می شوند ، که با فشار خون بالا ، سندرم متابولیک ، بیماری های قلبی عروقی ، مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 همراه است ، کاهش دهد.

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه