انواع ملک در ترکیه و قیمت

انواع ملک در ترکیه و قیمت

دلایل اختلاف قیمت ملک در ترکیه انواع ملک در ترکیه و قیمت خرید ملک در ازمیر

▪️چندسال ساخت بودن ملک، یکی از اصلی‌ترین دلایل می‌باشد. طبیعتا هرچقدر ملک نوسازتر باشد، گران‌تر نیز می‌باشد. همچنین این رو باید بدانید که ملک در کشور ترکیه زودتر از ایران فرسوده می‌شود و در هنگام خرید ملک در استانبول باید این مورد را در نظر داشته باشید.

آماده و یا پیش‌فروش بودن ملک، دیگر دلیل اختلاف قیمت هست. گاهی اوقات پروژه‌های پیش فروش تا 40 درصد ارزان‌تر عرضه می‌شوند. هرچقدر به تحویل پروژه نزدیک شوید، این تفاوت قیمت کاهش میابد.

موقعیت مکانی ملک؛ در کشور ترکیه، قیمت ملک را قیمت زمین منطقه تعیین می‌کند. با اینکه برج‌سازی در کشور ترکیه به شدت در حال افزایش می‌باشد اما بسیاری از این مناطق ارزش خرید ندارند.

منظره و ویو ملک، نیز یکی از دلایل تفاوت قیمت ملک می‌باشد. منظره دریا در کشور ترکیه نیز بسیار پرطرفدار می‌باشد؛ تا جایی که شاید شما واحد با منظره دریا تا 300 هزار لیر گران‌تر فروخته می‌شود.

نوع و کاربری ملک؛ ملک شما ممکن است مسکونی، تجاری و یا اداری باشد. در مبالغ زیر 500 هزار دلار، خرید ملک مسکونی همیشه به صرفه‌تر و منطقی‌تر می‌باشد.

مساحت و متراژ ملک؛ این مورد حتی از منظره واحد نیز بیشتر تاثیرگذار است. طبیعتا هرچقدر متراژ واحد بزرگتر باشد، قیمت ملک خریداری شده نیز بیشتر می‌شود.

نورمال آپارتمان یا رزیدنس؛ از سال 2010 کشور ترکیه به ساخت رزیدنس رو آورده است. بازار آپارتمان‌های معمولی به شدت در حال سقوط می‌باشد و سرمایه‌گذاری در این بازار اشتباهی بزرگ می‌باشد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه